Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was ma Active Info Display? Jak to się sprawdza zimą przy dużych mrozach jeśli auto stoi cała noc na mrozie,zwłaszcza w kilkuletnim juz aucie? Zamula czy nadal płynnie wszystko chodzi? Zastanawiam się czy to brać, czy to po prostu zbędny bajer który ładnie wygląda (i lepiej wziąć standardowe zegary, niż potem mieć problemy jak cały wyświetlacz zacznie siadać) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tą zimę w największe mrozy akurat byłem na południu Polski i auto stało na dworze. Wtedy w nocy było chyba jakieś -30 stopni. Po uruchomieniu auta rano dźwięk silnika był z początku trochę dziwny ale to chyba normalne. AID było "zamarznięte" tzn. było takie dziwnie białe i okropnie smużyło ale po kilkunastu minutach jak wszystko doszło do temperatury roboczej było już jak zwykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem - w cenniku z 9 marca 2017 jest dla 220 PS i dla 280 PS - 95 ROZ.

W Arteonie też jest:

mind. 95 ROZ nach DIN EN 228

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obroty ;

120 km/h ~ 2250

140 km/h ~ 2750

160 km/h ~ 3100

 

Żeby to się kupy trzymało, to przy 120km/h powinno być circa 2400. Pewnie literówka, ale rzuciło mi się to w oczy, więc nie mogłem się powstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tą zimę w największe mrozy akurat byłem na południu Polski i auto stało na dworze. Wtedy w nocy było chyba jakieś -30 stopni. Po uruchomieniu auta rano dźwięk silnika był z początku trochę dziwny ale to chyba normalne. AID było "zamarznięte" tzn. było takie dziwnie białe i okropnie smużyło ale po kilkunastu minutach jak wszystko doszło do temperatury roboczej było już jak zwykle.

 

Dzięki! Czyli wszystko jasne. Zdecyduje się więc na zwykłe zegary, wolę nie ryzykować, fajny bajer ale za tę cenę dołożę jakieś dodatkowe zabezpieczenia antykradziezowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile dni w roku masz temperatury poniżej - 15? Bo dopiero przy takich morzach elektronika szwankuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego nie wystąpiło 3 dni w Ustrzykach na zewnątrz przy prawie -30 stopniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko wszystko rozumiem. Też uważam że różnica w cenie jest zbyt duża. Powinno być więcej dodatkowego wyposażenia w cenie.

Chodziło mi o to że przy tej wersji nie ma sensu analizować obrotów, spalania etc. Wiadomo, że ekonomika tej wersji pod każdym względem jest najsłabsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ekran AID zamarza przy -20 st. C to navi chyba też ?

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno

Od bardzo wielu lat w samochodach różnych marek szczęśliwie miewam wyświetlacze ciekłokrystaliczne nigdy żadnego problemu.

A miałem Opla Insignia, Volvo V70, Octavia II, Passat , Mini.itd.. to chyba sprawdzona i dopracowana technologia już jest przez tyle lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozdro dla KSU ;)

 

Nie koniecznie KSU bardziej RP ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie znaleźć wideo z zamarzniętym kolorowym ekranem ale to czego doświadczyłem wyglądało podobnie do tego:

tylko oczywiście bardziej spektakularnie bo ekran był kolorowy i miał ponad 12 cali. To, że był biały może wynikało z tego w jaki sposób dane pojawiały się na ekranie i po prostu był to powidok poprzedniej zawartości. Nie pamiętam już tego zbyt dobrze, było to kilka miesięcy temu, bardzo krótko, miałem ważniejsze rzeczy do roboty i było mi bardzo zimno. Nie zwracałem też uwagi na ekran navi ale domyślam się, że zachowanie było podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę konfigurować Passata (TDI, 190KM, DSG) i mam problem z jedną opcją - chętnie wziąłbym napęd 4motion. Ale z tego co czytam cenniki, w tej wersji silnikowej nie dostanę XDS. XDS mogę ewentualnie zamówić jako część pakietu sportowego, ale tam z kolei są dwie rzeczy, których nie chcę (progresywny układ kierowniczy i obniżone zawieszenie). Polityka generalnie dziwna, szczególnie że ponoć XDS jest standardem przy każdym Golfie VII, ale nic na to nie poradzę.

 

W związku z tym mam pytanie - czy ktoś eksploatuje 4motion bez XDS? Jak napęd sobie radzi przy wykopywaniu się ze śniegu albo w innych przypadkach, kiedy jedno koło traci przyczepność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robią pracownicy fabryk Vw dnia 2 stycznia???

biorą młotki i tłuką stare szyby???

nie...

Montują auta i wstawiają szyby jakie leżały na półce 31/12/17

Passat kombi bardzo często miał tylne boczne o rok starsze.

Ja teraz kupiłem auto które ma WSZYSTKIE szyby o rok starsze a jest z lutego.

Nie przejmuj się tym. Olej takiego kupującego.

W wgl nie pisze roczników na szybach.

Serio olej kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów w swoim pierwszym poście,

 

jako, że jestem potencjalnie w niedalekiej przyszłości nabywcą "paska" mam pytanie o jeden z silników. Zapewne są osoby zorientowane w temacie silnika 1,8. W tym momencie jeżdżę octavią z silnikiem CDAB i wiadomo co jest grane. Auto od jakiegoś czasu (przejechane 90 tys) życzy sobie dolewek oleum. Czy w obecnie montowanym silniku 1,8 w passacie występują podobne objawy? Od tego właściwie zależy wybór jednostki napędowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey Adam, B8 z tym silnikiem mam już prawie dwa lata i przejechane jak na razie 20tkm , zero ale to ZERO ubytku oleju i często było pisane na tym forum , obecne TSI są już pozbawione problemu brania oleju i chyba bolączka tego typu już nie występuje, zresztą wszyscy Ci to także potwierdzą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy :) Mój bierze ok 1l oleju na 15-20 tys km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój absolutnie nic. Przebieg 29kkm. Przegląd z wymianą wg wskazań miał miejsce na 23kkm. Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za informacje - mój zaczął łykać dopiero po przejechaniu około 50 - 60 tys. Może jeszcze wszystko przed Wami :what

A litr na 20 tys jak dla mnie do zaakceptowania, w końcu turbo żyje - turbo pije :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności