Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Modem by się przydał :-)

 

Wychodzi na to, że założyłem błędnie, że jeśli jest wejście na karte SIM to pozwala to też na dostęp do internetu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma wejść na SIM ani w DP ani w DM, wejście na kartę jest tylko w schowku pasażera jeśli dokupisz zestaw telefoniczny premium, który znowu jeśli się nie mylę możesz dobrać tylko do DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Wychodzi na to, że całkiem pomieszałem w tej kwestii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@thr: Ponadto Spotify to tylko przez AndoidAuto/MirrorLink/CarPlay, bo w samym DP nie ma Spotify. Jjednak musisz mieć telefon z androidem albo iosem jeśli chcesz słuchać w samochodzie spotify. Dobra wiadomość jest taka, że Spotify przez AndroidAuto tak na prawdę działa na telefonie (a renderuje tylko obraz na DP i z niego odbiera instrukcje dotykowe), więc z internetu tez korzysta na telefonie, ergo nie trzeba mieć karty sim i internetu w samochodzie (choć to przydatne, ale do chodzi mi o to że do Spotify na AA nie wymagane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham Spotify bez żadnych pośredników. Telefon z Android podłączony do zestawu po Bluetooth, źródło Mediów ustawione na Bluetooth :)

Możesz sterować utworami zarówno z kierownicy jak i z telefonu, okładki tez się pokazują na DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do sieci jest na dwa sposoby: 1 sposób jeśli masz modem wbudowany i wejście na kartę sim w aucie, drugi sposób to po prostu sparowanie smartfona z autem w tym przypadku modem nie jest wymagany. Aby odpalić jakąkolwiek inna niz standardowa w aucie aplikację potrzeba Mirror Link tak jak kolega googie zauważył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szylton, racja, sam też spotify słucham sterując przez bluetooth. Zasugerowałem się postm @thr, że chce spotify uruchomić na DP i da się, tylko żę przez mirror link albo AA - wtedy interfejs spotify jest na ekranie DP.

 

Natomiast na codzień wygodniej jest sparować telefon przez bluetooth, włączyć MEDIA w DP i ustawić źródło DP, w telefonie uruchomić Spotify i już. Jak spotify jest uruchomione w tle na telefonie to DP potrafi go "wywołać do tablicy" przez bluetooth i włączyć odtwarzanie. Jak Spotify jest wyłączony to już różnie bywa z tym automatycznym uruchamianiem - czasem trzeba ręcznie spotify w telefonie uruchomić, ale czasem działa też z automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostęp do sieci jest na dwa sposoby: 1 sposób jeśli masz modem wbudowany i wejście na kartę sim w aucie, drugi sposób to po prostu sparowanie smartfona z autem w tym przypadku modem nie jest wymagany. Aby odpalić jakąkolwiek inna niz standardowa w aucie aplikację potrzeba Mirror Link tak jak kolega googie zauważył.

 

3 sposób: modem na USB z kartą SIM, wiele osób tak korzysta. Zalety nad 1: można wziąć w kieszeń i podłączyć sobie w pociągu czy w hotelu, zalety nad 2. nie rozładowuje baterii w telefonie.

 

Dodatkowo dopiero od MY17 jest dostępne LTE w modemach montowanych fabrycznie przez VW. Wcześniejsze mają 3G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W piątek odbieram stockowego varianta 190km DSG w białej perle i rline stad moje pytanie o 3 elementy doposażenia. Czy ktoś z Was dokładał poza ASO klapę elektr., Dynaudio oraz ambiente?

 

Jednocześnie bardzo miło Was powitać :kciuki

 

Ja dokładałem elektryczną klapę w variancie.A co Cię interesuje?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

ciężki dylemat z wnętrzem, no nic zrobię pewnie losowanie :D

Jeszcze jedno pytanie: czy warto dopłacać do Discovery Pro? Z tego co widzę jest różnica w wielkości tabletu, czy są jeszcze jakieś inne benefity? Gdzieś czytałem o jakiejś integracji z AID, ale mogłem coś pomylić

 

Co integracjii z AID - w Discovery Pro masz różne rzuty map w czasie działania nawigacji -inne na AID a inne naDiscovery-. na ekranie -jest to bardzo przydatne podczas aktywnej nawigacji.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja dokładałem elektryczną klapę w variancie.A co Cię interesuje?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Co integracjii z AID - w Discovery Pro masz różne rzuty map w czasie działania nawigacji -inne na AID a inne naDiscovery-. na ekranie -jest to bardzo przydatne podczas aktywnej nawigacji.

 

p.s idż do salonu i dokładnie zapoznaj się z możliwościami AID- i to Cie przekona do AID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AID- to bajka. Sama przyjemność.Nie kupiłbym Passata bez tego dodatku.

Mam i ... zbędny bajer według mnie.

Jak VW poprawi navi to może odwołam bo teraz to Google maps mnie prowadzi.

 

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AID- to bajka. Sama przyjemność.Nie kupiłbym Passata bez tego dodatku.

Zgadzam się w 100%. Super sprawa..

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się w 100%. Super sprawa..

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Tez bum nie kupił. - dodaje duzo nowoczesności. Dziś kipiel kartę z playa internet. Ciekawe jak bedzie śmigać :)

 

Ps tez Wam nie wchodzą dwie kawy do schowków bo podłokietnik przeszakadza . Jakoś słabo to zaprojektowane - w d superbie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AID musi być!

Co do neta w wątku o aktualizacji map - jest info jak zrobić*inaczej (tak jak opisane na poprzedniej stronie) czyli modem do zapalniczki w bagażniku (wrzucałem zdjęcia z Varianta) koszt -180 pln - zalety nie trzeba parować telefonu więc nie żre baterii, dwa nie trzeba robić Wlan'a w ustawieniach auta tylko odpala się wi-fi w aucie po ok 30 sek od uruchomienia, można szukać on-line podczas rozmowy przez telefon... nie blokuje internetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AID- to bajka. Sama przyjemność.Nie kupiłbym Passata bez tego dodatku.

 

Popieram i do tego uważam,że jakość AID (rozdzielczość, płynność działania,widoczność o różnych porach dnia i nocy) jest naprawdę rewelacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w tym AID jest takiego super? Macie tak samo zegary - tyle, że wyświetlone na lcd, co poza tym? Że nawigacje można wrzucić na ekran? Coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w ogóle jest sens odpowiadać na takie pytania bo to jak porównywać Passata do Malucha. Też można powiedzieć, że maluch lepszy bo przecież też ma 4 koła i jeździ, więc dużej różnicy nie ma, a do tego jest prosty w naprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak to mnie przekonało, że warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak to mnie przekonało, że warto...

 

Wszystko zależy od tego jakie ma się podejście, kiedyś zwykły telefon komórkowy z monochromatycznym wyświetlaczem też wystarczał a dziś każdy praktycznie ma smartfona, podobnie będzie za jakiś czas z autami, póki co to jest opcja za która trzeba dodatkowo zapłacić ale za jakiś czas stanie się standardem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co w tym AID jest takiego super? Macie tak samo zegary - tyle, że wyświetlone na lcd, co poza tym? Że nawigacje można wrzucić na ekran? Coś jeszcze?

 

Dla mnie przewagą AID nad tradycyjnymi zegarami, oprócz mapy wyświetlanej centralnie, jest mnogość informacji dostępna na pierwszy rzut oka bez konieczności przeklikiwania się przez menu małego wyświetlacza w tradycyjnych zegarach - spalanie średnie, chwilowe, zasięg km, kompasu, danych nawigacyjnych, asystentów itp.

Dla mnie jest to bardzo czytelne, ale z tego co czytałem to niektórzy uważają, że jest przesyt informacji - jak kto woli można sobie wtedy ustawić klasyczne zegary. Mnie np. nie poraża jasność wyświetlacza w nocy jak co niektórych, wszystko kwestia przyzwyczajenia, a sądzę, że to jest po prostu nowoczesny gadżet, estetyczny, wyświetla ładne kolory, animacje w dobrej rozdzielczości, można zmieniać skórki jak się komuś znudzi, w dobie smartfonów jest to na miejscu. Więc jak ktoś nie lubi gadżetów - to spokojnie wystarczą mu normalne zegary. Jak ktoś jest purystą to jeździ np. wolnossącym Subaru czy Mustangiem i nie potrzeba mu do szczęścia nic prócz zapachu benzyny i ryku silnika, a jak chce doświadczyć innych wrażeń to wejdzie do B8.

Dla mnie Passat może nie ma jakiejś lifestylowej duszy, ale zajebiście mi się podoba w dopasionej wersji, jest wygodny, bardzo dynamiczny i ma większość dostępnych na rynku nowinek technologicznych, za którymi przepadam :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności