Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie, jaka jest różnica w światłach między B8 Trendline i Comfortline ? Drugie pytanie czy po zakupie Comfortline używki bede mógł dołożyć coś w ASO do niego, jeśli tak bo to oczywiste to które rzeczy waszym zdaniem warto dodać do B8 1.8 TSI Comfortline ? Felgi 16 wymienić lepiej poza ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji temazu zamyaknia to mi bardzo brakuje automatycznego ryglowania samochodu, kiedy kluczyk się oddali na np 5 minut. To było w samochodach już 10 lat temu. Talisman to ma. A tu brak takiej podstawowej funkcji... już sobie chyba ze 2 razy zostawiłem samochód otwarty gdzieś na parkingu.

 

Tak, było coś takiego już w Lagunie.

Tylko co się dzieje z pasażerem jak zostaje w samochodzie? Są czujniki obecności ?

Rozwiązanie z Talismana ma swoje zalety ale też ma wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód wie, czy ktoś siedzi w samochodzie, bo w oparciu o to działają czujniki niezapiętych pasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samochód wie, czy ktoś siedzi w samochodzie, bo w oparciu o to działają czujniki niezapiętych pasów.

 

niestety jestem posiadaczem talismana i nie tak to nie działa. Jak wysiądę z samochodu z kartą i oddalę się od niego a w nim zostawię pasażera to samochód zamknie się. Ponadto ten system czasami działa a czasami nie działa jak tem. zew. spadnie w okolice zera oraz jak klamki są zabrudzone w zimę(ponoć tak na nie działa sól). Wtedy dochodzi się do auta lusterka się rozkładają ale zamki się nie odryglowują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie za odpowiedzi. Mam małe dziecko, więc tym bardziej obawiam się o białe wnętrze, ale kusi mnie strasznie .Mam jeszcze kilka dni na zastanowienie się, więc zobaczymy czy wygra rozsądek czy serce.

Czy ktoś zamawiał samochód w Krakowie? Który salon godniejszy polecenia Bełtowski czy Auto-Special?

 

wypowiedz z serii " nie popelnij mojego bledu"

tez mam dzieci i tez bardzo chcialem jasne wnetrze, ale: " ze dzieci, ze beda brudzic, ze lepiej ciemne"..

BZDURA! chcesz biale, zamiawiaj biale! dzieci w to nie mieszaj;)

1. czekolada wyglada tak samo zle na czarnym jak na bialym

2. na czarnej alkantarze czy skorze tak samo fajnie sie rysuje kredkami, szczegolnie biala fajnie siedzi;)

3. mam czarny srodek i najbardziej uwalone jest.. u kierowcy!, bo to ja wnosze syf do samochodu a nie dzieci

wiec jesli faktorem wyboru wnetrza maja byc dzieci... to jest to slaba wymowka

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3. mam czarny srodek i najbardziej uwalone jest.. u kierowcy!, bo to ja wnosze syf do samochodu a nie dzieci

wiec jesli faktorem wyboru wnetrza maja byc dzieci... to jest to slaba wymowka

 

hehe u mnie występuje taka magia, że rzadko kto siada na fotel pasażera, gdzieś tak 90% jeżdżę sam - a to fotel i dywanik pasażera najbardziej uwalony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe u mnie występuje taka magia, że rzadko kto siada na fotel pasażera, gdzieś tak 90% jeżdżę sam - a to fotel i dywanik pasażera najbardziej uwalony

 

hehe, a faktycznie, fotel pasazera tez mam uwalony jedzeniem;) magia, no!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężki dylemat z wnętrzem, no nic zrobię pewnie losowanie :D

Jeszcze jedno pytanie: czy warto dopłacać do Discovery Pro? Z tego co widzę jest różnica w wielkości tabletu, czy są jeszcze jakieś inne benefity? Gdzieś czytałem o jakiejś integracji z AID, ale mogłem coś pomylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciężki dylemat z wnętrzem, no nic zrobię pewnie losowanie :D

Jeszcze jedno pytanie: czy warto dopłacać do Discovery Pro? Z tego co widzę jest różnica w wielkości tabletu, czy są jeszcze jakieś inne benefity? Gdzieś czytałem o jakiejś integracji z AID, ale mogłem coś pomylić

 

Jak bierzesz AID to tylko z DP. A co do benefitów:

- wbudowany modem gsm

- wbudowany dysk

- google streat view

- większy ekran

Mnie to nie przekonało bo dopłata AID z DP to ok. 5 tys. Mi tego nie brakuje :) Sam zdecyduj czy to tyle warte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam AID i DP i jestem zadowolony

nie mam jednak modemu gsm - to chyba dodatek, przynajmniej do MY16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz easy close to naciskasz guzik easy close , wg instrukcji samochód cały sie rygluje a klapa zamyka dopiero po odejściu z kluczem.

Masz kombi?

 

Tak kombi, jednak samochód nie rygluje się cały tak jak piszesz, więc albo w instrukcji jest błąd, albo te opcje trzeba uaktywnić albo mam buga w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak kombi, jednak samochód nie rygluje się cały tak jak piszesz, więc albo w instrukcji jest błąd, albo te opcje trzeba uaktywnić albo mam buga w aucie.

 

Doprecyzowując: mówisz o easy-close czy o zamykaniu klapy? (masz podwójny przycisk czy pojedyńczy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak bierzesz AID to tylko z DP. A co do benefitów:

- wbudowany modem gsm

- wbudowany dysk

- google streat view

- większy ekran

Mnie to nie przekonało bo dopłata AID z DP to ok. 5 tys. Mi tego nie brakuje :) Sam zdecyduj czy to tyle warte :)

 

To nie jest tak, że modem GSM jest razem z DP. Modem jest w instalacji telefonu Business (tej droższej), a ta wymaga wybrania DP, więc bez DP nie ma możliwości brania modemu GSM, ale można wybrać DP bez modemu GSM.

 

Tutaj http://volkswagen-carnet.com/pl/pl/start/car-models/passat.html#tab/open/vw-cat-guide-and-inform można sobie porównać jakie usługi (CarNet) dochodzą w DP w porównaniu do DM.

 

No i do tego wbudowany dysk i większy ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doprecyzowując: mówisz o easy-close czy o zamykaniu klapy? (masz podwójny przycisk czy pojedyńczy)?

 

Tak mam Easy Close i używam drugiego przycisku z pomarańczowa lampka kontrolną, po wciśnięciu przycisku, zabieram pudło i odchodzę, bagażnik się zamyka ale całe auto nie, dlatego zawsze muszę je zamykać ręcznie np. dotykając klamki po wyjściu z auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o AID, to sprzedawca oświadczył mi, że do pewnego momentu AID dało się zamówić tylko w obecności DP, teraz Volgswagen porzucił to obostrzenie i są już możliwe konfiguracje AID+DM.

Miałem okazje testować taką konfiguracje (AID+DM) i zegary działają dokładnie w ten sam sposób jak przy DP, nie mają żadnej "okrojonej" funkcjonalności z tego tytułu.

Jest to dobry ruch VW ponieważ mając AID, tablet na konsoli centralnej już nie jest tak często przez kierowce używany, decydując sie na DM pobzawiamy się jedynie funckji Google Earth - moim zdaniem bezużyteczne, obsługi głosowej oraz dysku 60GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o AID, to sprzedawca oświadczył mi, że do pewnego momentu AID dało się zamówić tylko w obecności DP, teraz Volgswagen porzucił to obostrzenie i są już możliwe konfiguracje AID+DM.

Miałem okazje testować taką konfiguracje (AID+DM) i zegary działają dokładnie w ten sam sposób jak przy DP, nie mają żadnej "okrojonej" funkcjonalności z tego tytułu.

Jest to dobry ruch VW ponieważ mając AID, tablet na konsoli centralnej już nie jest tak często przez kierowce używany, decydując sie na DM pobzawiamy się jedynie funckji Google Earth - moim zdaniem bezużyteczne, obsługi głosowej oraz dysku 60GB.

 

Akurat Google Earth używam często bo w mapach masz możliwość włączenia widoku Google Earth i na bieżąco widzisz wszystko ze zdjęć, co do innych pozostałych rzeczy to jest ich jeszcze mnóstwo, począwszy od modemu LTE udostępniającego również hot spot Wi-Fi i stale podłączonego auta do sieci z opcją planowania tras/celów przez www, sprawdzania raportów z auta itp. a skończywszy na wszelkiego rodzaju bieżących informacjach drogowych, aktualnych cenach paliw w pobliżu, pogodzie i wielu innych czasem przydatnych funkcjach. Nie wiem też czy przy tych okrojonych wersjach jest Mirror Link a to już jest bardzo przydatna funkcjonalność. Wszystko oczywiście zależy komu co jest przydatne, po sobie wiem, że akurat tutaj z wielu funkcji korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacje co do różnic zaczerpnąłem z tego linku, który kolega wyżej zamieścił:

http://volkswagen-carnet.com/pl/pl/start/car-models/passat.html#tab/open/vw-cat-guide-and-inform

 

Według tego, DM różni się od DP tym, że nie posiada wyszukiwania głosowego celów spejalnych online (nie mylić z brakiem funkcji komunikacji głosowej z autem w celu wybrania kontaktu czy przy używaniu nawigacji), google street view oraz google earth.

Raporty, Pogoda, Stacje Paliw, Import Celów, Informacje Drogowe, Cele Specjalne, Wiadomości, Parkingi są dostępne tu i tu.

 

Wiadomo, że najlepiej mieć zestaw AID+DP, ale jak nie ma dużej różnicy a każda złotówka się liczy wtedy tak na prawde dużo nie tracimy decydując się na DM.

 

Mnie najbardziej drażni w uboższej wersji brak Piano Black chociaż inni uważają to za zalete z racji na łatwość brudzenia się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze passat bez pisano black na konsoli środkowej to inne auto niż z piano black - jednak wygląd tego jest całkowicie inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie.

Czy jeśli mam kartę sim przeznaczoną do internetu to mogę ją wpiąć zarówno do DM i DP i np odpalić spotify czy trzeba coś jeszcze domówić?

Jeśli chodzi o łączenie z komórką to mi to niepotrzebne, bo nie używam iOS ani androida.

Ktoś kiedyś pisał, że mając DM nie można czegoś odpalić na AID - chyba map - rozumiem, że teraz już tego problemu nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki panowie.

Czy jeśli mam kartę sim przeznaczoną do internetu to mogę ją wpiąć zarówno do DM i DP i np odpalić spotify czy trzeba coś jeszcze domówić?

 

Modem by się przydał :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności