Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

dart   
Passat 0-200 podane dane : 27,9 sek

Audi wklejam poniżej

dist

2015 Audi A6 3.0 TDI Competition Quattro Tiptronic (model since January 2015 for Europe ) specifications & performance data review

Specs datasheet with technical data and performance data plus an analysis of the direct market competition of Audi A6 3.0 TDI Competition Quattro Tiptronic in 2015 the model with 4-door sedan body and V-6 2967 cm3 / 181.4 cui engine size, 240 kW / 326 PS / 322 hp (ECE) of power, 8-speed automatic with Tiptronic manual shift mode powertrain offered since January 2015 for Europe . Specifications listing with fuel economy, top speed, performance factory data and ProfessCars™ estimation: this Audi would accelerate 0-60 mph in 5.2 sec, 0-100 km/h in 5.5 sec, 0-200 km/h in 22.9 sec and quarter mile time is 13.7 sec.

Jeżeli 5 sekund to nie jest różnica to oki:)

4 vs 6 cylindrów ( kultura pracy )

To wynik przy 326 KM

Jedynym passatem nad jakim się zastanawiałem było bitdi , 220 benzyna tylko napęd na przód a 280 pali jak smok i tylko 6 biegów....

Fajne auto ale niestety to nie a6 ( choć teraz w dobie plastiku to skoda superb ma lepsze wnętrze niż nie jedno auto premium )

za tydzien odbieram 330i i wygrało tylko dzięki prowadzeniu i rwd bo jakość w środku nie jest premium, nie można mieć wszystkiego.

Pozdrawiam.

Ps. dziadkowy passat b6 na sprzedaż

Dane danymi a kolega chyba nie obejrzał filmiku i nie doczytał co napisałem => "...czy Panowie do 100km/h widzą jakąś różnicę...? " więc jak to z tymi danymi jest, passat podrasowany czy audi stłumione...? Powyżej 100km/h to wiadomo, że 4 cylindrówka z 6 nie da rady do tego dużo wyższa moc audi, to co filmik spreparowany...? Jak to jest...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wehyr84   
Dane danymi a kolega chyba nie obejrzał filmiku i nie doczytał co napisałem => "...czy Panowie do 100km/h widzą jakąś różnicę...? " więc jak to z tymi danymi jest, passat podrasowany czy audi stłumione...? Powyżej 100km/h to wiadomo, że 4 cylindrówka z 6 nie da rady do tego dużo wyższa moc audi, to co filmik spreparowany...? Jak to jest...

Do 100km/h 6,1 vs 5,5 to różnica która jest mała i kwestia kierowcy to decydujący czynnik.... Plus znajomość auta, dobranie odpowiednich ustawień.....

Ja nie atakuje Passata :) zresztą widać po moich komentarzach....

Fajne auto i dobrze się odpycha no i spalanie przy deptaniu pewnie max 10 a w bmw wyjdzie mi z 12 przy spokojnej....

Jakbym miał dwójkę dzieci bralbym paska, póki mam jedno kilka lat pojezdze bmw, może potem wrócę do paska kto wie.... Z chęcią sprawdzilbym się w lato z bitdi bo na mokrym rwd i na śniegu zostanie w tyle ;) Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Takie pytanie o leasing, na ile najdłużej mogę wziąć leasing z opcja dużego wykupu?

Nie wiem czemu w salonie powiedziano mi, że max to 48 miesięcy lecz wydaje mi się, że spokojnie może byc 60 miesięcy a i nawet 72.

Jak to wygląda z np zrezygnowaniem z leasingu po 3-4 latach, można to zrobić np na zasadzie cesji czyli bez żadnych konsekwencji ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dziki_pl   
Napisano (edytowane)
Do 100km/h 6,1 vs 5,5 to różnica która jest mała i kwestia kierowcy to decydujący czynnik....

Czas do setki przy wartościach poniżej 10s mówi coś, ale nie wszystko a w szczególności co jest szybsze.

W manualach jeśli II-ka dociera do setki to masz ok 0,3-0,4 na papierze lepiej, w życiu idą łeb w łeb.

W automatach zależy od startu, a mało który startuje naprawdę optymalnie.

Dlatego czas 0-200, albo nawet 100-200 mówi więcej o osiągach.

Piękne porównanie żeby zobaczyć jak ustawiono biegi w bitdi pod setkę. Szczególnie w 4x4 z automatami krótka I-ka daje bardzo dużo. Ale A6-tka w czasie 100-200 szału nie robi, bo w tym temacie osiągi bitdi były już dyskutowane.

Ilość cylindrów nie ma też znaczenia, akurat mocne 2.0TFSI w tym temacie są silne.

Edytowane przez dziki_pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wehyr84   
W Alltracku jest zdaje się 220 4motion. Tyle że te passatowe 4motion to takie zabawkowe jest. Ostatnio mocno pomroziło drogi i naprawdę nie ma szału. Lepiej niż ośka, ale jak ktoś szuka prawdziwego 4x4 to nie tutaj.

Mam pytanie do Ciebie z czystej ciekawości.

Co uważasz o 6 biegach w tym silniku?? Brakuje 1-2 więcej?

Oraz jak się kształtuje spalanie? Miasto, trasa?

Najlepiej jest spytać kogoś kto uzytkuje dany silnik a nie słuchac innych ' mądrych ' pozdrawiam

- - - - - aktualizacja - - - - -

Miało być pytanie do kolegi co uzytkuje 4x4 280 ps

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mam pytanie do Ciebie z czystej ciekawości.

Co uważasz o 6 biegach w tym silniku?? Brakuje 1-2 więcej?

Oraz jak się kształtuje spalanie? Miasto, trasa?

Najlepiej jest spytać kogoś kto uzytkuje dany silnik a nie słuchac innych ' mądrych ' pozdrawiam

- - - - - aktualizacja - - - - -

Miało być pytanie do kolegi co uzytkuje 4x4 280 ps

Jeździłem prawie rok dizlem bitd, a od pół roku jeżdżę 280. Poniżej kilka obserwacji:

- 240 jest głośna przy prędkościach powyżej 100kmh, a w zimę nawet przy niskich prędkościach ;-)

- 7 biegu nie brakuje mi akurat. Duże różnice w zachowaniu silnika i skrzyni są przy ustawieniach na sport/normal/eco. Dodatkowo można sterować sobie biegami za pomocą łopatek przy kierownicy

- spalanie 280 w mieście stołecznym przy naprawdę krótkich trasach wychodzi mi około 12 litrów. W trasie około 8 (10 jeśli się mocno ciśnie). 16 jak się jedzie powyżej 200kmh.

- 240 bitd naprawdę fajnie przyspiesza do 100kmh, ale potem jest słabiutko. 280 to zupełnie inny świat. Ma to spore znaczenie zwłaszcza przy wyprzedzaniu przy prędkościach powyżej 100.

Warto się przejechać jednym i drugim, bo wiele z tych obserwacji jest bardzo subiektywnych. Na przykład poziom hałasu - dla jednych będzie absolutnie nieakceptowalny, dla innych w normie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tobol   

Wiadomo, że można jeździć i Bugatti ale jak dla mnie 220TSI na autostradzie i przy wyprzedzaniu na krajowych jest wystarczająco mocne. Rzadko wykorzystuję pełną moc, ponieważ jest to zwyczajnie niebezpieczne tak jak przy jeździe na motocyklu. Większość ludzi nie spodziewa się, że inny pojazd może tak gwałtownie przyspieszyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wiadomo, że można jeździć i Bugatti ale jak dla mnie 220TSI na autostradzie i przy wyprzedzaniu na krajowych jest wystarczająco mocne. Rzadko wykorzystuję pełną moc, ponieważ jest to zwyczajnie niebezpieczne tak jak przy jeździe na motocyklu. Większość ludzi nie spodziewa się, że inny pojazd może tak gwałtownie przyspieszyć.

Mi się w 220 bardzo podoba cisza :-) ale jak widzę, co się dzieje przy mokrej drodze, to jednak ośka odpada.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tobol   

Zgadzam się. Do tego ciche opony, dźwiękoszczelne szyby... Auto jest naprawdę dobrze wyciszone. Auto leci 160km/h na tempomacie a dzieci mogą sobie spokojnie oglądać bajki z DVD na ekranie auta :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dart   
Jeździłem prawie rok dizlem bitd, a od pół roku jeżdżę 280. Poniżej kilka obserwacji:

- 240 jest głośna przy prędkościach powyżej 100kmh, a w zimę nawet przy niskich prędkościach ;-)

- 7 biegu nie brakuje mi akurat. Duże różnice w zachowaniu silnika i skrzyni są przy ustawieniach na sport/normal/eco. Dodatkowo można sterować sobie biegami za pomocą łopatek przy kierownicy

- spalanie 280 w mieście stołecznym przy naprawdę krótkich trasach wychodzi mi około 12 litrów. W trasie około 8 (10 jeśli się mocno ciśnie). 16 jak się jedzie powyżej 200kmh.

- 240 bitd naprawdę fajnie przyspiesza do 100kmh, ale potem jest słabiutko. 280 to zupełnie inny świat. Ma to spore znaczenie zwłaszcza przy wyprzedzaniu przy prędkościach powyżej 100.

Warto się przejechać jednym i drugim, bo wiele z tych obserwacji jest bardzo subiektywnych. Na przykład poziom hałasu - dla jednych będzie absolutnie nieakceptowalny, dla innych w normie.

Wydaje mi się, że 280 pali sporo więcej ale mogę się mylić, miałem okazję testować kilka dni auto przed zakupem i był to decydujący czynnik przewagi BiTDI. W sumie może i cisnąłem ale po mieście (i nie była to zima przez cały weekend) auto lekko łykało 13-14,00L/100km więc jak się oszczędza to może i spali 12L. Warto aby kolega wkleił swoje aktualne dane z budzika ze średnią prędkością, przebiegiem oraz spalaniem zarówna np. z całego baku jak i długookresowo, zawsze to w obiektywny sposób pomoże w podjęciu decyzji ewentualnym innym, którzy mają dylemat, który silnik wybrać. Na trasie też nie było tak różowo i przy prędkościach autostradowych pamiętam, że miałem spalanie około 9-9,5L więc sporo wydaje mi się, mam jeszcze chyba gdzieś stare fotki z ekranu ale to muszę poszukać i jak znajdę to wkleję. Obecne spalanie długookresowe w BiTDI mam na poziomie 7,0L w cyklu mieszanym, 6,0-7,0L w trasie i 8,0-9,0L w mieście więc różnica jest spora jak ktoś dużo jeździ, auto kombi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Witajcie jak myślicie, który konfig wydaje się sensowniejszy:

1. Comfortline, Pakiet Buisness, System Easy Open/Close, Keyless Acces, System Bezdotykowego Otwierania/Zamykania klapy bagażnika, Active Info Display, Pakiet Zimowy. Co ważne w tym porównaniu to tutaj jest Navi Discover Media!!! Cena 132K

2. Comfortline, Pakiet Buisness, Hak Holowniczy, System Nawigacji Discover Pro, Car Net. Cena 128K

Wymieniłem pakiety dodatkowe tylko, ponieważ silnikowo wersje są te same.

Pytanie czy Active Info Display ma sens przy Discover Media? Czy lepiej pominąć Active Info Display, Komfortowy Dostęp na rzecz tańszej konfi o 4k lecz z Discover Pro?

I jak wygląda porównanie 150 dizelka do 190 w manulau rzecz jasna, jest zauważalna różnica w dynamice jak i spalaniu? Czy są to raczej marginalne wartości

Aha no i tańszy ma kolor biały, który jest moim faworytem a droższy jest w kolorze Indium Grey

Edytowane przez garbeniek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witajcie jak myślicie, który konfig wydaje się sensowniejszy:

1. Comfortline, Pakiet Buisness, System Easy Open/Close, Keyless Acces, System Bezdotykowego Otwierania/Zamykania klapy bagażnika, Active Info Display, Pakiet Zimowy. Co ważne w tym porównaniu to tutaj jest Navi Discover Media!!! Cena 132K

2. Comfortline, Pakiet Buisness, Hak Holowniczy, System Nawigacji Discover Pro, Car Net. Cena 128K

Wymieniłem pakiety dodatkowe tylko, ponieważ silnikowo wersje są te same.

Pytanie czy Active Info Display ma sens przy Discover Media? Czy lepiej pominąć Active Info Display, Komfortowy Dostęp na rzecz tańszej konfi o 4k lecz z Discover Pro?

I jak wygląda porównanie 150 dizelka do 190 w manulau rzecz jasna, jest zauważalna różnica w dynamice jak i spalaniu? Czy są to raczej marginalne wartości

Aha no i tańszy ma kolor biały, który jest moim faworytem a droższy jest w kolorze Indium Grey

Ja bym wybrał z AID raczej kosztem navi. System bezkluczykowy - jest naprawdę megaaaaa i liczniki tez dają rada. :)

Co do duesla ja bym wybrał 190 km jednak - po to żeby pózniej nie żałować a jednak różnica na pewno bedzie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vahu   
Wydaje mi się, że 280 pali sporo więcej ale mogę się mylić, miałem okazję testować kilka dni auto przed zakupem i był to decydujący czynnik przewagi BiTDI. W sumie może i cisnąłem ale po mieście (i nie była to zima przez cały weekend) auto lekko łykało 13-14,00L/100km więc jak się oszczędza to może i spali 12L. Warto aby kolega wkleił swoje aktualne dane z budzika ze średnią prędkością, przebiegiem oraz spalaniem zarówna np. z całego baku jak i długookresowo, zawsze to w obiektywny sposób pomoże w podjęciu decyzji ewentualnym innym, którzy mają dylemat, który silnik wybrać. Na trasie też nie było tak różowo i przy prędkościach autostradowych pamiętam, że miałem spalanie około 9-9,5L więc sporo wydaje mi się, mam jeszcze chyba gdzieś stare fotki z ekranu ale to muszę poszukać i jak znajdę to wkleję. Obecne spalanie długookresowe w BiTDI mam na poziomie 7,0L w cyklu mieszanym, 6,0-7,0L w trasie i 8,0-9,0L w mieście więc różnica jest spora jak ktoś dużo jeździ, auto kombi.

Passat Alltrack TSI jest tańszy od BiTDI o 21300zł w wersji podstawowej.

I teraz zakładając że benzyna spali nawet 5l więcej na każde 100km to przy przebiegu rocznym rzędu 30.000km (uważam że to już nie jest mały przebieg) daje 1500litrów czyli około 7200zł oszczędności. Więc różnica w zakupie zwróci się najwcześniej po 3 latach biorąc pod uwagę że w dieslu nic się nie zepsuje oraz nie biorąc pod uwagę wyższych kosztów eksploatacji diesla. Przyjąłem bardzo dużą różnicę w spalaniu i nie mały przebieg roczny. Gdzie tu sens i gdzie logika?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szylton   

Dokładnie takie samo spalanie mam w ośce 2.0 TSI, także biorąc pod uwagę 4x4 i extra 60KM, to myślę, że warto, choć faktycznie przydałby się zweryfikowany raport spalania. Mi ciągle utrzymuje się ok. 10.5l/100km po prawie 40tyś km.

Ani jednej dolewki oleju, super osiągi na suchym, cicho, ciepło. Ja tam wszystkim polecam :)

Choć idealne wydaje się dla mnie połączenie (szkoda że tylko w Alltrack) 2.0 TSI 220KM z 4motion. Można łatwo podnieść do 300KM i ponad 400Nm a nawet i 500Nm z DQ500. I jak dla mnie to jest już rodzinny potwór :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
googie   

Ja póki co mam przejechane 7tys km. Długodystansowo spalanie 11,4L. 80% miasto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wehyr84   
Ja póki co mam przejechane 7tys km. Długodystansowo spalanie 11,4L. 80% miasto.

Gdybym wiedział że tak samo jak u mnie 80% miasto, spalanie poniżej 12 to bym się głęboko zastanowił nad paskiem :)

Myślałem że granicą realna jest 15-16, mogłem podpytać. No i plus Jaki by on nie był 4x4.....

Ach gdyby do tego pasek miał rwd to bralbym w ciemno ;)

A tak został tydzień do odbioru bmw. Zobaczymy czy miło zaskoczy, czy rozczaruje....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
d7d   

Gdybym wiedział że tak samo jak u mnie 80% miasto, spalanie poniżej 12 to bym się głęboko zastanowił nad paskiem :)

...

Ach gdyby do tego pasek miał rwd to bralbym w ciemno ;)

....

Co daje RWD w miejskiej jeździe ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

A ja z plusów po przesiadce z diesla 140 km widze naprawdę ze benzynkę duuuuuzo lepiej pracuje, jest szybsża i mi narazie wystarczy :) jednak ekonomia przeważyła. Ale dżwiek megaaaa :) narazie jeszcze go jakoś mocno nie ciasne bo mam dopiero 2000 km przejechana wiec max miałem 4,5 tys obrotów - ale z silnika jestem zadowolony :) szkoda ze skrzynia juz mi coś szwankuje - ale wymienia jak trzeba bedzie ;) zazdroszczę użytkownikom 220 km :)

Ps. Nie przeszkadza Wam ze podłokietnik jest jakoś średnio zamontowany. Mogli tunel inaczej pociągnąć żeby był większy jak np. W cc albo mondeo etc. A tak jedzie do przodu i średnio wyglada taki wiszący ;)

tunel środkowy z tego plastiku - przydałoby sie tam jakiś lepszy plastik :)

Edytowane przez skoczek1213

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dziki_pl   
Co daje RWD w miejskiej jeździe ?

Tak naprawdę: same problemy w stosunku do FWD. Lepszy start na suchym i ciepłym, koniec zalet dla przeciętnego użytkownika.

Możliwość pozbycia się żony psując jej ESP w zimie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wehyr84   
Tak naprawdę: same problemy w stosunku do FWD. Lepszy start na suchym i ciepłym, koniec zalet dla przeciętnego użytkownika.

Możliwość pozbycia się żony psując jej ESP w zimie.

Dla mnie ma więcej zalet.... Gdyby rwd nie było moim priorytetem wziąłbym z x drivem który i tak większość momentu daje na tył.

Chyba wszyscy używacie auto do jazdy z punktu A do b tylko.....

Albo jesteście lub jezdzicie jak emeryci.... Rozumiem to każdy ma prawo prowadzić auto jak chce, dla mnie śnieg + RWD bajka i fajna zabawa, plus rekreacyjny wyjazd na tor, inne czucie samochodu, prowadzenie nieporównywalnie lepsze do fwd, inny stosunek mas ( lepsze proporcje przód/tył)

Tutaj jak pisałem wcześniej większość i tak będzie bronnila b8 ;)

Wasze prawo, wasze forum.... Ja jestem obiektywny.....

A na koniec b8 jest na każdym rogu dziesiątki i nawet w r line wygląda nijak, m pak Estoril blue ładna felga i passat wygląda przy bmw jak auto dla emeryta. Ja jestem około 30stki więc może jak będę w waszym wieku, kto wie....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta