Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Odnośnie DPFu w benzynie, czy ktoś wgłębiał się w to dokładnie? Pytam ponieważ rozbieżność tego co piszą jest trudna do zrozumienia ( przynajmniej dla mnie)

Od początku przyszłego, 2017 roku Volkswagen wprowadza do wszystkich swoich silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny – TSI i TFSI filtr cząstek stałych GPF.

 

Po czym jest napisane :

 

Do 2022 roku liczba samochodów grupy VAG wyposażonych w tę cudowną technologię może wynieść nawet siedem milionów. Proces wdrażania do produkcji silników z filtrem cząstek stałych benzyny rozpocznie się w czerwcu 2017 roku wraz z uruchomieniem produkcji 1,4-litrowego silnika TSI, przeznaczonego do napędu nowego Volkswagena Tiguana. Nowe Audi A5 też będzie już wyposażone w filtr DPF w silniku benzynowym 2.0 TFSI.

 

Jak wy to rozumiecie, albo wiecie może.. Czy jeśli passat będzie wyprodukowany w połowie stycznia 2017 to będzie on w niego wyposażony - czy dopiero będą to wprowadzać od czerwca?...

 

Pozdrawiam

 

Odpowiedz na moje pytanie dotyczace DPFu w silnikach benzynowych jaka dostalem z salonu przy Radzyminskiej w Warszawie :

 

"Filtr cząstek stałych w silnikach benzynowych ma się pojawić w roku modelowym 2018 czyli w okolicach czerwca 2017. Dopiero samochody zamówione w czerwcu będą posiadały filtr."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie krótkie podsumowanie od zakupu:

1. silniczek 1.8 TSI cichutki - mój na wstecznym ma lekkie drgania jak się podjeżdża do auta - serwis nic nie widzi. DSG - SUPER.

2. autko dość dobrze wykonane aczkolwiek minusy się znajdzie:-) porównując do Mondeo MKIV - 90% lepszych materiałów ale znajdą się miejsca gdzie coś jest gorzej - np. tunel środkowy ten plastik...sic!

3. ambientowe oświetlenie mega

4. AAD - KONIECZNOŚĆ - mega fajne rozwiązanie.

5. Ledy - jakoś mnie nie przekonuje to maskowanie ale jeszcze muszę przetestować żeby sprawdzić.

6. wyciszenie - dla mnie mega słabo. słychać bardziej niż w mondeo. Zawiecha może i lepsza ale słychać ja i słychać szum opon albo jakby było łożysko jakieś padnięte. oczywiście w serwisie nikt nie narzeka na wyciszenie więc narazie badam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też z mondka się przesiadłem

obecne mondeo jakoś min nie podeszło[niewygodny środek]

ledy -fajna sprawa jednak

nie wszystko umiem tu obsługiwać

może ktoś jest z okolic konina żeby podpowiedzieć co i jak

 

ps . z auta jesteśmy bardzo zadowoleni

silnik 150 tdi jest ok ale trochę trochę stłumiony

 

aha

ps. ledy mi w środku parują po nowym roku podjadę

zauważyłem to następnego dnia po odbiorze:ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś podpowiedzieć w temacie 7 stopniowej skrzyni DSG. UNIKAĆ !!! Miałem taką w B7 i to był powód mojego niezadowolenia. W B8 podobno ta skrzynia została poprawiona. Guzik prawda. Te same objawy. Na dwójce ja wyczuwałem takie jakby lekkie ślizganie się skrzyni. Podejrzewam, że większość użytkowników uznaje, że tak ma być. Moim zdaniem nie. Cieszę się, że mnie już ta "przyjemność" nie dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6. wyciszenie - dla mnie mega słabo. słychać bardziej niż w mondeo. Zawiecha może i lepsza ale słychać ja i słychać szum opon albo jakby było łożysko jakieś padnięte. oczywiście w serwisie nikt nie narzeka na wyciszenie więc narazie badam :-)

 

 

Jakie masz kola (srednica i szrokosc opon)? U mnie bylo slychac mega szum przy 18" i goodyerach eagle 2 szer. 235. Obecnie mam zimowki 17" szer. 215 i cisza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mogę coś podpowiedzieć w temacie 7 stopniowej skrzyni DSG. UNIKAĆ !!! Miałem taką w B7 i to był powód mojego niezadowolenia. W B8 podobno ta skrzynia została poprawiona. Guzik prawda. Te same objawy. Na dwójce ja wyczuwałem takie jakby lekkie ślizganie się skrzyni. Podejrzewam, że większość użytkowników uznaje, że tak ma być. Moim zdaniem nie. Cieszę się, że mnie już ta "przyjemność" nie dotyczy.

 

Kolego nie wiem o czym Ty mówisz, ja jestem bardzo zadowolony ze skrzyni, to był jeden z powodów dlaczego wybrałem właśnie to auto, inna sprawa, że są 2 rodzaje skrzyń mokre i suche, więc może trafiłeś na suchą skrzynię, która np. się przegrzewała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B7 była tylko DQ200 jeśli chodzi o 7 biegów więc nie porównujmy jej do Dq250 Dq381 czy Dg500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B8 wygląda to tak:

DQ200 (7 sucha) < DQ250 (6 mokra) < DQ500 (7 mokra)

 

Tego nikt raczej nie kwestionuje i cenniki skrzyń oddają tą różnicę. Dyskusyjna jest tylko kwestia tego czy ta najtańsza sucha siedmiobiegowa DQ200 jest już wystarczająco dobra czy nie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W golfie R po lifcie podobnie jak w audi S3 montują Dq381 - wątpię zatem że w passacie byłaby Dq500 bo nie ma takiej potrzeby skoro np. Dq250 w moim golfie spokojnie znosi 542nm. Mokre skrzynie są bardzo wytrzymałe. Dq200 jest bardzo awaryjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dq200 jest bardzo awaryjna.

 

Wnosisz to z? Z tego co wiem na forum było parę dq500 rozpadniętych na dq200 nikt nie marudził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DQ200 chyba wszyscy marudzili ale na pracę: szarpanie i dźwięki. Póki co prawie nikt nie ma przebiegu przy którym miała by się rozpaść bo ci co robią wielkie przebiegi mają mokre skrzynie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnoszę to z własnego doświadczenia (passat b7 1.8tsi i golf 7 1.4tsi) a nie z forumowych mądrości. Dq 250 działa 1.5 roku bardzo dobrze a lekko nie ma. Wcześniej miałem 2.0TSI z Dq250 i również zero problemów. Na temat 7 biegowej mokrej skrzyni też nie mogę powiedzieć złego słowa póki co. Suchy automat to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie masz kola (srednica i szrokosc opon)? U mnie bylo slychac mega szum przy 18" i goodyerach eagle 2 szer. 235. Obecnie mam zimowki 17" szer. 215 i cisza....

215/55 R17 oponki pirelli Sotozero. Słychać jakby łożysko było wadliwe szczególnie z tyłu. jak radzicie jak to sprawdzić? jak pojadę do Aso to mnie odeślą i powiedzą że tak ma być.

hmm z skrzynią DSG - nie martwcie mnie ja mam suchą. Może nie będzie tak źle.

aaa i jeszcze jedno patrzcie zauważyłem że pas od pasażera zamiast tego guziczka ma coś takiego !!!!

do wymiany rozumiem pas na gwarancji?

nie zauważyłem tego wcześniej ....;/

jest to dolna cześć pasa co opina brzuch....

IMG_0407.jpg

VW - jakość dramat. ;/

Edytowane przez skoczek1213

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego guziczka? Chodzi ci o klamrę do zapinania? Czy takiego blokującego opadanie tej klamry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa i jeszcze jedno patrzcie zauważyłem że pas od pasażera zamiast tego guziczka ma coś takiego !!!!

do wymiany rozumiem pas na gwarancji?

nie zauważyłem tego wcześniej ....;/

jest to dolna cześć pasa co opina brzuch....

Pas kierowcy ma plastikową blokadę opadania niezapiętego pasa, natomiast pas pasażera ma jak na foto przeszycie które zarówno powoduje brak opadania ale również zabezpiecza przez tłuczeniem się niezapiętego pasa o słupek B, zwróćcie uwagę że pasażer nie zawsze jest obecny w aucie a kierowca już tak, stąd różnica między pasami. Pamiętam że chyba wprowadzono to przeszycie jako nowość w Golfie 6 i chyba się tym wtedy nawet chwalono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się to bardzo podoba, właśnie ze względu na to, że pas się nie obija. Jak to zauważyłem to pomyślałem coś w stylu "czemu nikt wcześniej na to nie wpadł?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym na tylnym siedzeniu klamra nie dotyka bezpośrednio do skóry, bo chowa się w tej "kieszonce", co zapobiega odgniataniu, przecieraniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to też tak macie? hmm ale to widać jak pasażer zapnie pas - i jest to wysokościu brzucha..jest od strony zewnętrznej u mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma być od zewnętrznej bo odwrotnie to będzie łaskotać pasażera;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dzięki to przynajmniej tyle wyjaśniłem :P

 

dziś usterka układ start stop awaria i nie działało podświetlenie kiery....;/

 

co lepsze ponowne zapalenie auta - rozwiązuje problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności