Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem, nie znam polskiego konfiguratora, pewnie ktos bardziej zorientowany napisze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tylko w Pakiecie Drogowym lub w Pakiecie Drogowym Plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedyncze opcje to masz w konfiguracji Skody. W WV spora część gadżetów jest po prostu ubrana w pakiety. Taką mają politykę.

 

Np w VW Up! żeby mieć deaaktywację poduszki pasażera, to trzeba wziąć pakiet kierowcy (czyli dodatkowo automatyczne wycieraczki, światła i awaryjny hamulec miejski) i zamiast powiedzmy 300zł trzeba dać 2000zł ;) W Skodzie Citigo deaktywacja poduszki 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za deaktywację poduszki w jakimś aucie trzeba dopłacać? I to jeszcze w takim, w którym z tyłu nie zmieści się fotelik mocowany tyłem? Jestem szczerze zdziwiony. Ciekawe kiedy będą brać kasę za przycisk wyłączający start-stop...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe kiedy będą brać kasę za przycisk wyłączający start-stop...

Normalnie leje ze śmiechu :jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie znalazłem B8 w sedanie z wyprzedaży rocznika, auto stoi na placu na oponach letnich Hankook, felga Soho. Na jakich oponach odbieraliście swoje auta?

 

Warto dokupić komplet felgi/opony czy możne same opony na Soho i przekładać opony?

 

Dzięki za informacje i za wszystkie tematy poruszane w tym wątku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Panowie znalazłem B8 w sedanie z wyprzedaży rocznika, auto stoi na placu na oponach letnich Hankook, felga Soho. Na jakich oponach odbieraliście swoje auta?

 

Warto dokupić komplet felgi/opony czy możne same opony na Soho i przekładać opony?

 

Dzięki za informacje i za wszystkie tematy poruszane w tym wątku :)

 

Letnie 19" Verona => Pirelli P7 Cinturato 235 40 R19, Zima 18" Dartford => Pirelli SottoZero 3 235 45 R18, jedna i druga opona z Seal Inside. komfort jazdy jak i warunki trakcyjne bdb+, czujniki w każdym kole, nie zaleca się wymiany opon kiedy masz czujniki bo zawsze jest ryzyko, że Ci je uszkodzą lub zrobią jakąś nieszczelność a już na pewno nie zaleca się demontażu samych czujników, które zamocowane są do felgi, oczywiście to tylko zalecenia i są tacy co to cyklicznie demontują. Opony zarówno jedne jak i drugie polecam, bardzo dobre, nie zaobserwowałem jakiegoś nadmiernego zużycia jak inni tutaj opisywali ale może dlatego, że mam 4Motion. Auto odbierałem na letnich a zimówki kupiłem nowe zarówno opony jak i felgi. Różnica w komforcie jazdy pomiędzy 19 a 18 jest jak dla mnie niewyczuwalna, może dlatego że auto ma DCC. Na jednych i drugich oponach komfort jest mega fajny, choć miałem obawy przy zakupie czy aby nie za duże felgi biorę. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Letnie 19" Verona => Pirelli P7 Cinturato 235 40 R19, Zima 18" Dartford => Pirelli SottoZero 3 235 45 R18, jedna i druga opona z Seal Inside. komfort jazdy jak i warunki trakcyjne bdb+, czujniki w każdym kole, nie zaleca się wymiany opon kiedy masz czujniki bo zawsze jest ryzyko, że Ci je uszkodzą lub zrobią jakąś nieszczelność a już na pewno nie zaleca się demontażu samych czujników, które zamocowane są do felgi, oczywiście to tylko zalecenia i są tacy co to cyklicznie demontują. Opony zarówno jedne jak i drugie polecam, bardzo dobre, nie zaobserwowałem jakiegoś nadmiernego zużycia jak inni tutaj opisywali ale może dlatego, że mam 4Motion. Auto odbierałem na letnich a zimówki kupiłem nowe zarówno opony jak i felgi. Różnica w komforcie jazdy pomiędzy 19 a 18 jest jak dla mnie niewyczuwalna, może dlatego że auto ma DCC. Na jednych i drugich oponach komfort jest mega fajny, choć miałem obawy przy zakupie czy aby nie za duże felgi biorę. Polecam.

 

Zastanawiam sie czy to normalne ze Passat, felgi Soho 17 maja opony Hankook. Planuje zakupic wersje CL bez czujnikow, wiec tam chyba nie powinno byc problemow przy przekladaniu samych opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam sie czy to normalne ze Passat, felgi Soho 17 maja opony Hankook.

Miałem podobne odczucia przy zakupie Audi A4 (kwiecień 2016). Również na 17tkach były opony Hankook. W mojej ocenie najgorsze opony jakie do tej pory miałem. Przy silniku 2.0 TDI/190KM bardzo źle się na nich jeździło. Mega słaba przyczepność. Po zmianie na zimówki (Continental) wreszcie poczułem co to znaczy dobre prowadzenie auta. Zaskakująco duża różnica wynikająca tylko i wyłącznie z opon!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam sie czy to normalne ze Passat, felgi Soho 17 maja opony Hankook. Planuje zakupic wersje CL bez czujnikow, wiec tam chyba nie powinno byc problemow przy przekladaniu samych opon.

 

Nie. Ja miałem Pirelki, a zimówki Goodyear.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma może w swoim Pasku wyświetlacz Head-up display.

Ktoś może powiedzieć coś więcej o jego działaniu i odczuciach ? Czy jest tam regulacja ustawienia i czy przy automatycznych fotelach i lusterkach też samoczynnie się ustawia pod kierowcę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HUD i mi się bardzo podoba. Nie sprawdzałem czy Head Up też się przestawia przy pamięci foteli ale spróbuję to sprawdzić jak będę pamiętał. Przestawianie HUD jest proste - małym pokrętłem obok pokrętła świateł. Można je też wcisnąć aby go schować. Chowa się po wyłączeniu zapłonu i wychodzi po włączeniu (jeśli poprzednim razem nie był schowany).

 

Co do odczuć - fajniej by było jakby był na szybie ale ta plastikowa szybka jest bardzo przejrzysta (w przeciwieństwie do np. w BMW serii 2), nie przeszkadza mi. Brakuje trochę wyświetlania obrotów ale jest to co najważniejsze czyli prędkość, aktywny tempomat, lane assist, znaki i nawigacja. Nie jestem pewien jednak czy jest to warte tych pieniędzy bo to dość drogi gadżet, a nie wnosi nic funkcjonalnego - wszystkie te informacje są też na AID.

 

Za to teraz jeżdżąc w zimę żałuję trochę, że nie mam ogrzewanej przedniej szyby. Nawiew w tym aucie zupełnie sobie nie radzi z jej odparowywaniem. Zupełnie się tego nie spodziewałem, ponieważ w moim poprzednim, o wiele tańszym aucie - Chevrolet Aveo - nawiew błyskawicznie rozgrzewał przednią szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było brać webasto, moje spostrzeżenia są takie, że ani razu jeszcze szyby nie miałem zaparowanej więc nie wiem, fakt że mam podgrzewaną i odbijającą promienie podczerwone. W poprzednim aucie w szybie miałem druciki a tutaj nie ma nic a szyba grzeje. Webasto mega fajna rzecz 5min i w aucie ciepło mimo, że silnik diesla, który teoretycznie się wolniej rozgrzewa niż benzyna. Wg mnie HUD się przydaje bo można obserwować podstawowe parametry na stałe niezależnie co jest ustawione na AID. HUD dobrej jakości, cichutko się wysuwa, żadnych odgłosów nie wydaje, bardzo dobry kontrast do tego kolorowy i można go sobie ustawić dowolnie w zależności od wzrostu kierowcy. Na co dzień nie przeszkadza w widoczności drogi, po kilku dniach można się tak przyzwyczaić jakby tej płytki w ogóle nie było, dopiero jak po kilu dniach używania nagle go wyłączymy to po zajęciu miejsca za kierownicą odnosi się wrażenie, że czegoś tu brakuje.... Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HUD moim zdaniem jeden z lepszych gadżetów w tym aucie. Nie wyobrażam sobie teraz jazdy bez niego.

Moja żona z kolei go nie lubi i chowa (jeden przycisk, więc nie jest to jakieś upierdliwe), bo twierdzi że ją rozprasza.

Ja wsiadając po niej zawsze mam uczucie, że czegoś mi brakuje i dopiero po 3-5 minutach się orientuję, że przecież nie mam prędkościomierza na linii wzroku.

 

Nie wiem jak z automatycznym jego ustawianiem do pamięci (wątpię), ale nie jest to rzecz, która by przeszkadzała swoim ustawieniem względem danego kierowcy. To takie dość uniwersalne. Ja sam lubię siedzieć nawet podczas jednej trasy nisko i wysoko, wiercę się ;) ale ustawień HUDa nie zmieniam.

 

@Tobol, ja z kolei problemu z szybą nie mam. Jasne, jak wsiądę do zmarzniętego samochodu, a zwłaszcza w kilka osób, no to trzeba aplikować "MAX", ale po 2-3 minutach można już spokojnie jechać na AUTO. Szybę ogrzewaną mam, ale jej nie włączam. W sumie zapłaciłem za nią, a ani raz jeszcze nie miałem potrzeby jej użyć (fakt że mam garaż, a nie pod chmurką).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie sprawdzałem czy Head Up też się przestawia przy pamięci foteli ale spróbuję to sprawdzić jak będę pamiętał

 

Nie przestawia się, ale rzeczywiście to akurat nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HUD moim zdaniem jeden z lepszych gadżetów w tym aucie. Nie wyobrażam sobie teraz jazdy bez niego.

Moja żona z kolei go nie lubi i chowa (jeden przycisk, więc nie jest to jakieś upierdliwe), bo twierdzi że ją rozprasza.

Ja wsiadając po niej zawsze mam uczucie, że czegoś mi brakuje i dopiero po 3-5 minutach się orientuję, że przecież nie mam prędkościomierza na linii wzroku.

 

Nie wiem jak z automatycznym jego ustawianiem do pamięci (wątpię), ale nie jest to rzecz, która by przeszkadzała swoim ustawieniem względem danego kierowcy. To takie dość uniwersalne. Ja sam lubię siedzieć nawet podczas jednej trasy nisko i wysoko, wiercę się ;) ale ustawień HUDa nie zmieniam.

 

@Tobol, ja z kolei problemu z szybą nie mam. Jasne, jak wsiądę do zmarzniętego samochodu, a zwłaszcza w kilka osób, no to trzeba aplikować "MAX", ale po 2-3 minutach można już spokojnie jechać na AUTO. Szybę ogrzewaną mam, ale jej nie włączam. W sumie zapłaciłem za nią, a ani raz jeszcze nie miałem potrzeby jej użyć (fakt że mam garaż, a nie pod chmurką).

 

Wciskając MAX automatycznie włączasz grzanie szyby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście jakie są ceny na paski 2016 oferowane przez niektóre salony? -20%

ceny naprawdę mega przyzwoite....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że jak za gotowca to jakaś okazja? Normalny rabat na auto do produkcji jaki dostałem to 13%. Tu masz już auto wyprodukowane i za parę dni skończy rok. Szału nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie że auto jest z poprzedniego roku? W tym przypadku jest wręcz na plus. Paski z 2017 będa miały filtr cząstek benzyny, te z 2016 go nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważasz że jak za gotowca to jakaś okazja? Normalny rabat na auto do produkcji jaki dostałem to 13%. Tu masz już auto wyprodukowane i za parę dni skończy rok. Szału nie ma.

No to jest w niektórych salonach nie lada wyczyn. Idź do Mazdy i wynegocjuj 5% to będziesz mistrzem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności