Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

.

I to co akurat mnie ciekawilo szczegolnie - w konfiguratorze na stronie vw jest jedynie kilka rodzajow felg, kilka kolorow lakkeru, kilka kolorow tapicerki. W ulotce z salonu jest znacznie wiekszy wybor i wieksza mozliwosc kombinacji.

 

Mi w salonie żadnych extrasów względem konfiguratora nie zaproponowano. Możesz napisać w jakim salonie byłeś? Chciałem wykończenie drewnem zamiast aluminium i rolety tylnych drzwi, niestety nie było takiej opcji, w Niemczech jest.

Co do wykończenia, ja przejechałem w sumie ok 150km i mogę w większości potwierdzić to co napisałeś. Z minusów to za wysoka pozycja za kierownicą i bardzo głośne skrzypienie z plastików w podsufitce (tu gdzie jest schowek na okulary). No i dynamika silnika TDI 150KM DSG jest moim zdaniem kiepska.

Po B6 gdzie skrzypiało wiele elementów jestem na tym punkcie uczulony. Mam wrażenie, że jakość tunelu środkowego jest kiepska i również może skrzypieć (twarde plastiki). W Mondeo MK5 wszystko jest mięciutkie prawie do samej podłogi i nic nie skrzypiało jak jechałem. Ale całokształt na plus dla Passata. Dodam, że obecnie uzytkuję do paru lat Mondeo MK4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi w salonie żadnych extrasów względem konfiguratora nie zaproponowano. Możesz napisać w jakim salonie byłeś? Chciałem wykończenie drewnem zamiast aluminium i rolety tylnych drzwi, niestety nie było takiej opcji, w Niemczech jest.

Co do wykończenia, ja przejechałem w sumie ok 150km i mogę w większości potwierdzić to co napisałeś. Z minusów to za wysoka pozycja za kierownicą i bardzo głośne skrzypienie z plastików w podsufitce (tu gdzie jest schowek na okulary). No i dynamika silnika TDI 150KM DSG jest moim zdaniem kiepska.

Po B6 gdzie skrzypiało wiele elementów jestem na tym punkcie uczulony. Mam wrażenie, że jakość tunelu środkowego jest kiepska i również może skrzypieć (twarde plastiki). W Mondeo MK5 wszystko jest mięciutkie prawie do samej podłogi i nic nie skrzypiało jak jechałem. Ale całokształt na plus dla Passata. Dodam, że obecnie uzytkuję do paru lat Mondeo MK4.

 

Salon VW i Audi w Modlniczce kolo Krakowa.

Z rzeczy do wyboru, jak pisalem, bylo wiecej kolorow karoserii, wiecej kollrow i rodzajow tapicerek, i wiecej niz w konfiguratorze alufelg. Zreszta auto, ktore ogladalem mialo zupelnie inna kolorystyke wnetrza niz mozna wybrac w konfiguratorze. O inne elementy wykonczenia i inne szczegoly nie pytalem. Ja do ostatecznej decyzji o zakupie mam jeszcze chwile czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc ja zamowilem przed swietami Passata 1.8TSI Highline + kilka dodatków i dostalem rabat na 7 proc na osobe prywatna ale latwo nie bylo wynegocjowac

 

autko mam odebrac max do konca kwietnia pozdrawiam z poznania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja odbylem jazdę probna. Generalnie prawie wszystko do przyjecia, prawie bo irytuje brak parametrow silnkow, 1.8 I 2.0 190KM.Druga sprawa to praca tylnego zawieszenia,dla mnie jest to krok wstecz, chodzi mi o Straszane dudnienia od strony bagaznika tak jak by teleskopy byly zle dobrane. Godzinę wczesniej jechalem ta samą drogą nowym mondeo I tam zawieszenie plyneło po nierownosciach, podobny problem mają wlasciciele octavi 3 I nowego golf a, czy nie mieliscie podobnego odczucia. Natomiast miedzy bajki nalezy wsadzic opine o kiepskiej widocznosci digitalnych zegarów, jachalem w sloneczny dzien I naprawdę jest ok,oczywiscie jak ktos lubi take wynalazki.Ja narazie czekam na uzupelnienie oferty o listwy wykoczeniowe z niemieckigo konfiguratora, mają ponoć być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja narazie czekam na uzupelnienie oferty o listwy wykoczeniowe z niemieckigo konfiguratora, mają ponoć być.

 

Czy mógłbym Ciebie prosić o info w jakim konkretnie salonie uzyskałeś taką informację i ewentualnie od którego handlowca?

Ja już auto zamówiłem ale dopóki fabryka nie potwierdzi terminu produkcji to mam ponoć jeszcze czas na wprowadzanie zmian w zamówieniu - a też chętnie wziąłbym inne listwy wykończeniowe.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Z racji tego, że handlowcy mają małą wiedzę o niektórych nowinkach technicznych w nowym Passacie B8 a często udzielają mi sprzecznych informacji - czy ktoś z Was jest mi w stanie szczegółowo odpowiedzieć na następujące pytania?

 

1. Jaka jest dokładna różnica pomiędzy

- instalacją telefoniczną comfort

- instalacją telefoniczną premium

- podłączeniem telefonu za pośrednictwem Car-Net

Co dokładnie zawierają poszczególne opcje?

Na czym polega w tych instalacjach podłączenie do anteny zewnętrznej skoro telefon fizycznie nie jest podłączany przewodem?

2. Czy do używania funkcji mirrorlink jest potrzebna instalacja comfort bądź premium? Może wystarczy "podłączenie telefonu za pośrednictwem Car-Net" ?

3. Czy funkcja mirrorlink jest dostępna w systemie DISCOVER MEDIA?

4. Czy instalacja telefoniczna comfort bądź premium jest potrzebna do korzystania z funkcji Car-Net?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To i ja odbylem jazdę probna. Generalnie prawie wszystko do przyjecia, prawie bo irytuje brak parametrow silnkow, 1.8 I 2.0 190KM.Druga sprawa to praca tylnego zawieszenia,dla mnie jest to krok wstecz, chodzi mi o Straszane dudnienia od strony bagaznika tak jak by teleskopy byly zle dobrane. Godzinę wczesniej jechalem ta samą drogą nowym mondeo I tam zawieszenie plyneło po nierownosciach, podobny problem mają wlasciciele octavi 3 I nowego golf a, czy nie mieliscie podobnego odczucia. Natomiast miedzy bajki nalezy wsadzic opine o kiepskiej widocznosci digitalnych zegarów, jachalem w sloneczny dzien I naprawdę jest ok,oczywiscie jak ktos lubi take wynalazki.Ja narazie czekam na uzupelnienie oferty o listwy wykoczeniowe z niemieckigo konfiguratora, mają ponoć być.

Też mnie zdziwiło to dudnienie tylnego zawieszenia w sedanie. Słychać to było bardzo na trochę dziurawej drodze. Wcześniej tą drogą jechałem swoim Mondeo i nic nie stukało. Sprzedawca tylko się uśmiechnął na mój komentarz w tej sprawie więc chyba wiedzą, że stuka ponad normę.

A czym Ci się lepiej jechało, B8 czy Mondeo? Ja uważam, że zawieszenie i prowadzenie w nowym Mondeo jest bardziej bezpośrednie, sportowe, nie tracąc przy tym komfortu. Auto daje większą frajdę z jazdy, podobnie zresztą jak Mondeo MK4 vs B6. Z kolei dynamika diesla B8 wydawała mi się lepsza niż w MK5 (oba 150KM). Także wygląd wnętrza a zwłaszcza mniej wygodne od Passata fotele w nowym Mondeo zniechęcają mnie do zakupu. Passat w środku jest bardziej, hmm, "premium"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utwierdzam się w przekonaniu czytając ten temat że zamawianie nowego modelu samochodu tuż po premierze w PL to po prostu jakaś porażka. Nie jest dla mnie zrozumiałe może daltego że sam jestem handlowcem , jak handlowiec który sprzedaje dany towar nie ma o tym zielonego pojęcia albo nie wie co jest oferowane tudzież nie zna podstawowych danych dotyczących samochodu i jego wyposażenia(?!).

 

Kolejną sprawą jest wprowadzanie modelu na rynek , na którym nie można zamówić wyposażenia które jest ogólnie niedostępne. Ja na Waszym miejscu tych co kupują nowego Passata bym się chyba wstrzymał bo brać na siłę to co jest osiągalne a nie mieć samochód taki jaki się chce to trochę dziwne. Zawsze wydawało mi się że kupując nowe auto , każdy konfiguruje go wg swoich potrzeb i upodobań stricte pod swoją osobę a nie ktoś mu narzuca niebieskie bo zabrakło zielonego które chciał.

 

koniec OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest dla mnie zrozumiałe może daltego że sam jestem handlowcem , jak handlowiec który sprzedaje dany towar nie ma o tym zielonego pojęcia albo nie wie co jest oferowane tudzież nie zna podstawowych danych dotyczących samochodu i jego wyposażenia(?!).

 

Niestety doświadczyłem tego w rozmowie z kilkoma handlowcami - wystarczy zadać im pytanie aby powiedzieli o różnicach między instalacją telefonu comfort i premium, możliwościach car-net albo mirrorlink oraz zależnościami pomiędzy discover media/pro a poszczególnymi typami instalacji telefonicznych. Niestety są to nowinki techniczne i w tym zakresie mają oni bardzo nikłą wiedzę, bliską zerowej. Po szczegóły udałem się nawet do pracownika serwisu - on tak samo nie był w stanie udzielić mi żadnych informacji.

 

Na chwilę obecną wiedzę swoją poszerzyłem spędzając sporo czasu na przeszukiwaniu internetu - m.in. niemieckich stron VW i forów - i w tej chwili posiadam pewną wiedzę, której żaden sprzedawca do tej pory nie był w stanie mi przekazać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mógłbym Ciebie prosić o info w jakim konkretnie salonie uzyskałeś taką informację i ewentualnie od którego handlowca?

Ja już auto zamówiłem ale dopóki fabryka nie potwierdzi terminu produkcji to mam ponoć jeszcze czas na wprowadzanie zmian w zamówieniu - a też chętnie wziąłbym inne listwy wykończeniowe.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Z racji tego, że handlowcy mają małą wiedzę o niektórych nowinkach technicznych w nowym Passacie B8 a często udzielają mi sprzecznych informacji - czy ktoś z Was jest mi w stanie szczegółowo odpowiedzieć na następujące pytania?

 

1. Jaka jest dokładna różnica pomiędzy

- instalacją telefoniczną comfort

- instalacją telefoniczną premium

- podłączeniem telefonu za pośrednictwem Car-Net

Co dokładnie zawierają poszczególne opcje?

Na czym polega w tych instalacjach podłączenie do anteny zewnętrznej skoro telefon fizycznie nie jest podłączany przewodem?

2. Czy do używania funkcji mirrorlink jest potrzebna instalacja comfort bądź premium? Może wystarczy "podłączenie telefonu za pośrednictwem Car-Net" ?

3. Czy funkcja mirrorlink jest dostępna w systemie DISCOVER MEDIA?

4. Czy instalacja telefoniczna comfort bądź premium jest potrzebna do korzystania z funkcji Car-Net?

 

Info o listwach dostalem w auto - special krakow ,handlowca danych nie posiadam gdyz nie robilem konfiguracji auta,z racji nie pelnych informacji o silnkach.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Też mnie zdziwiło to dudnienie tylnego zawieszenia w sedanie. Słychać to było bardzo na trochę dziurawej drodze. Wcześniej tą drogą jechałem swoim Mondeo i nic nie stukało. Sprzedawca tylko się uśmiechnął na mój komentarz w tej sprawie więc chyba wiedzą, że stuka ponad normę.

A czym Ci się lepiej jechało, B8 czy Mondeo? Ja uważam, że zawieszenie i prowadzenie w nowym Mondeo jest bardziej bezpośrednie, sportowe, nie tracąc przy tym komfortu. Auto daje większą frajdę z jazdy, podobnie zresztą jak Mondeo MK4 vs B6. Z kolei dynamika diesla B8 wydawała mi się lepsza niż w MK5 (oba 150KM). Także wygląd wnętrza a zwłaszcza mniej wygodne od Passata fotele w nowym Mondeo zniechęcają mnie do zakupu. Passat w środku jest bardziej, hmm, "premium"?

 

Zdecydowanie mondeo ,prawdopodobnie przez to zawieszenie w ogóle zarzuce zakup paska, w moim obecne audi a4 z 2008 r z nalotem 200 k nic nie slychac, jutro jade do Beltowskiego I jeszcze raz to sprawie. Natomiast jezeli chodzi o wnetrze to vw jest chyba krok przed mondeo, ale do konca nie jestem tego pewny.Co do silnkow to ciezko mi cos porownac ,gdyż vw byl w dsg,a mondeo manual,tym bardziej ze celuje też w mocniejsze dizle. Ja mam czas do lutego, tak ze trochę po testuje, I sledze forum,kazde uwagi nowych uzytkownikow b8 są cenne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety doświadczyłem tego w rozmowie z kilkoma handlowcami - wystarczy zadać im pytanie aby powiedzieli o różnicach między instalacją telefonu comfort i premium, możliwościach car-net albo mirrorlink oraz zależnościami pomiędzy discover media/pro a poszczególnymi typami instalacji telefonicznych. Niestety są to nowinki techniczne i w tym zakresie mają oni bardzo nikłą wiedzę, bliską zerowej. Po szczegóły udałem się nawet do pracownika serwisu - on tak samo nie był w stanie udzielić mi żadnych informacji.

 

Na chwilę obecną wiedzę swoją poszerzyłem spędzając sporo czasu na przeszukiwaniu internetu - m.in. niemieckich stron VW i forów - i w tej chwili posiadam pewną wiedzę, której żaden sprzedawca do tej pory nie był w stanie mi przekazać....

 

 

Mi też się wydawało że idąc do żródła dowiesz się wszystkiego . Jak widać rzeczystiwśtość jest zuepłnie inna. Ja np przed wejściem nowego produktu dostaje zawsze pełną specyfikację i wszelkie potrzebne dane o produkcie , dopiero wtedy mam pełną wiedzę co sprzedaje klientowi.

 

Tym bardziej dziwi mnie to w samochodach gdzie generalnie do każdego wyposażenia wystarczyła by krótka informacja co zawiera i ewentualnie z czym się łączy (pakiet), np : oświetlenie ambient- podświetlany sufit , boczki drzwi, podłoga i bagaznik w 3 róznych kolorach. Taka informacja by starczyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDi 190 KM 4motion - orientuje sie ktos czy ten typ bedzie niebawem dostepny w PL. na obecna chwile nie ma a we wszystkich krajach sasiednich SK, CZ, DE jest dostepby. niestety na 240km moj pracodawca sie ne zgadza - car policy max 200km...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TDi 190 KM 4motion - orientuje sie ktos czy ten typ bedzie niebawem dostepny w PL. na obecna chwile nie ma a we wszystkich krajach sasiednich SK, CZ, DE jest dostepby. niestety na 240km moj pracodawca sie ne zgadza - car policy max 200km...

 

W cennikach sprzedawców przy tym silniku jest taka adnotacja:

"** Wersja dostępna od 07 tygodnia produkcyjnego 2015"

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Z tą różnicą, że 190 KM nie ma 4Motion...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie a mi zalezy na 4 motion a niestety nigdzie nei moge znalezc informacji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie a mi zalezy na 4 motion a niestety nigdzie nei moge znalezc informacji na ten temat.

 

Jeśli się nie mylę to 4Motion jest w standardzie tylko w najmocniejszym dieslu, 240KM... w słabszym silniku nie możesz wziąć 4Motion.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Info o listwach dostalem w auto - special krakow ,handlowca danych nie posiadam gdyz nie robilem konfiguracji auta,z racji nie pelnych informacji o silnkach.

Rozmawiałem ze sprzedawcą z tego salonu i nie potwierdził tych informacji. Przekazał mi to co wszyscy inny handlowcy do tej pory - nie mają oni żadnej wiedzy kiedy nastąpią jakieś zmiany w konfiguratorze, dodał też, że jest wręcz pewien, że jeśli mają zajść jakieś zmiany to na pewno nie przez najbliższe 2 miesiące - ale czy później będą jakięś - tego nie wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii braku wiedzy o nowym Passacie to dealerzy w Fordzie wcale lepiej poinformowanie nie są. O Mazdzie po FL też wszystkiego nie wiadomo jednak tu jest praktycznie jedna lub dwie wersje wyposażenia i koniec.

Mnie do Passata przekonuje leasing bez wpłaty własnej z wykupem 50% lub oddaniem auta po 5 latach, niestety inni tego albo nie mają albo koszt takiego finansowania jest wyższy niż w VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli się nie mylę to 4Motion jest w standardzie tylko w najmocniejszym dieslu, 240KM... w słabszym silniku nie możesz wziąć 4Motion.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

Rozmawiałem ze sprzedawcą z tego salonu i nie potwierdził tych informacji. Przekazał mi to co wszyscy inny handlowcy do tej pory - nie mają oni żadnej wiedzy kiedy nastąpią jakieś zmiany w konfiguratorze, dodał też, że jest wręcz pewien, że jeśli mają zajść jakieś zmiany to na pewno nie przez najbliższe 2 miesiące - ale czy później będą jakięś - tego nie wie...

 

Dzisiejsza wizyta w Krakowie u Bełtowskiego ,listwy brillant pine w wersji HL tylko do jasnej tapicerki ST.Tropez, można zamawiac już. Tak że w moim przypadku jeżeli dojdzie do zakupu B8 to muszę brać szczotkowane aluminium.Info od Pani Magdaleny Orlinskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiejsza wizyta w Krakowie u Bełtowskiego ,listwy brillant pine w wersji HL tylko do jasnej tapicerki ST.Tropez, można zamawiac już. Tak że w moim przypadku jeżeli dojdzie do zakupu B8 to muszę brać szczotkowane aluminium.Info od Pani Magdaleny Orlinskiej.

 

To akurat nie jest żadna nowość.

Listwy Brilliant Pine są u nas cały czas dostępne ale absurdalnie tylko i wyłącznie z jasną tapicerką St.Tropez właśnie...

W niemieckim konfiguratorze nie ma takich dziwacznych ograniczeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To akurat nie jest żadna nowość.

Listwy Brilliant Pine są u nas cały czas dostępne ale absurdalnie tylko i wyłącznie z jasną tapicerką St.Tropez właśnie...

W niemieckim konfiguratorze nie ma takich dziwacznych ograniczeń...

 

....w konfiguratorze nie ma mowy o tych listwach....

Ta tapicerka St Tropez, to jest totalnie biała czy jakiś beżyk? Bo na wszelkich zdjęciach wygląda na prawie białą, a na ulotce z salonu Vw, we wzorniku St Tropez to ani biel, ani popiel, ani beż. Osobiści podoba mi się jasne wnętrze, ale dośc niepraktyczne bo szybko brudzące, z kolei reszta opcji tapicerki to straszna trumna dla mnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to ST Tropez będzie beżowa której bliżej do białego niż beżowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....w konfiguratorze nie ma mowy o tych listwach....:/

Chociażby w cenniku w PDFie jest już mowa o tych listwach:

"

- Listwy dekoracyjne na desce rozdzielczej, przednich drzwiach "Szczotkowane aluminium" , konsola

srodkowa "Piano Black"

- Listwy dekoracyjne na desce rozdzielczej, przednich drzwiach z drewna "Brilliant Pine", konsola

srodkowa "Piano Black" - dla tapicerki ST. Tropez" "

 

 

Dla mnie to ST Tropez będzie beżowa której bliżej do białego niż beżowego.

Zgadza się - w innych modelach VW jasna skóra jest bardziej beżowa niż biała, a ta w passacie B8 jest wyjątkowo jasna... sam sprzedawca mi ją odradzał mówiąc, że jest trudna w utrzymaniu, dodatkowo wspomniał, że jeden jego klient dostał już B8 z tą tapicerką i już podobno widzi na niej ślady od jeansów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności