Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym 9 tygodniem 1.8 tsi to było oficjalne info. Widziałem wydruki w salonie i bodajże gdzieś w cenniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musi co jakiś czas dolewkę zrobić.

 

Dopuki vw bedzie lał castrola beda zdarzały sie ubytki..po przejsciu na motula lub inny dobry olej wciaganie oleju sie konczy. Poza tym te silniki gubią olej tylko w miescie, w trasie ten problem nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopuki vw bedzie lał castrola beda zdarzały sie ubytki.

ja w B7 miałem zalany fabrycznie Shell Helix i na wymiany serwisowe jeżdżę zawsze ze swoimi częściami (Filtry MAN/Knecht oraz 5l Oleju - Shella) serwis zarabia tylko na wymianach i wpisach do systemu. i od wymiany do wymiany ok 300ml dolewać muszę (80% miasto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

winiak a co ile wymieniasz olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie o tym temat. Trzymamy sie wątku. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o problemach z pakietem Ambiente Plus zapomniałem o jeszcze jednej informacji od dealera.

Tuż przed Świętami zostały wprowadzone restrykcje na przyjmowanie zamówień z autami wyposażonymi w felgi typu London 17". Krótko mówiąc wszyscy z nimi zamawiają i dostawcy zabrakło mocy produkcyjnych :-(

 

Czy komuś udało się ustalić jak jest faktycznie z listwami Brilliant Pine? W jakiej konfiguracji tapicerek można je zamówić?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

B6 1.8 TSI powered by GOODHOPE TEAM

180KM --> 221KM

285NM --> 328NM

 

TSI 180 KM? To taki silnik już w Pasku był?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brilliant Pine to ja widziałem tylko w niemieckim konfiguratorze, w naszym chyba nie ma.

Czy przedłużoną gwarancje można zakupic tylko w momencie zamawiania auta ,czy można ją nabyć przed upływem standartowej, wie ktoś.

Edytowane przez wojcian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brilliant Pine to ja widziałem tylko w niemieckim konfiguratorze, w naszym chyba nie ma.

Czy przedłużoną gwarancje można zakupic tylko w momencie zamawiania auta ,czy można ją nabyć przed upływem standartowej, wie ktoś.

Pytałem o to dealera. Można przedłużyć wyłącznie w momencie zamawiania auta. To o tyle dziwne, że w innych markach można to zrobić przed upływem standardowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wiedząc o tym producent się bardziej stara (więcej testów jakościowych, lepsze podzespoły) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brilliant Pine to ja widziałem tylko w niemieckim konfiguratorze, w naszym chyba nie ma.

.

 

Ja też widziałem w niemieckim konfiguratorze. I potem walczyłem ze swoim dealerem żeby to zamówić i nie dało rady.

Brilliant Pine jest oficjalnie na liście wyposażenia Highline w standardzie obok listwy ze szczotkowanego aluminium.

Ale w konfiguratorze nie da się tego wybrać. Ja już w sumie zgłupiałme i nie wiem czy w Polce jest jakakolwiek kombinacja siedzeń i tapicerek która pozwala to zamówić.

 

A to ładne jest .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no właśnie.

Dlaczego w Polskim konfiguratorze nie ma wielu rzeczy jakie są w niemieckim???

Czy to taki "standard", czy też te rzeczy będą dostępne także w PL, tylko z opóźnieniem???

 

Dziwi mnie to o tyle, bo jeśli kogoś stać na takie czy inne wyposażenie, na takie czy inne bajery i chce za to zapłacić, to dlaczego nie ma takiej możliwości....

 

Może Wy macie jakąś wiedzę na ten temat.

Edytowane przez Kubuss11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te lampki ostrzegawcze w drzwiach to w konfiguratorze jest że są one standardem w Conforline dla przednich drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy B8 ma może ktoś pełen scan jeśli chodzi o full opcje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić jak działają następujące dodatki?

 

W wersji Highline w standardzie jest:

 

- sygnalizacja spadku ciśnienia w oponach

 

Za 670 zł można dokupić

- System kontroli ciśnienia w oponach

 

Jakie są dodatkowe zalety tych płatnych czujników?

Czy nie jest to jakiś wymysł który nie pozwala mieć dwóch kompletów opon i felg (w Toyocie tak jest, można w serwisie zarejestrować tylko cztery koła - wymiana opon na zimowe = wizyta w serwisie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś wyjaśnić jak działają następujące dodatki?

 

W wersji Highline w standardzie jest:

 

- sygnalizacja spadku ciśnienia w oponach

 

Za 670 zł można dokupić

- System kontroli ciśnienia w oponach

 

Jakie są dodatkowe zalety tych płatnych czujników?

Czy nie jest to jakiś wymysł który nie pozwala mieć dwóch kompletów opon i felg (w Toyocie tak jest, można w serwisie zarejestrować tylko cztery koła - wymiana opon na zimowe = wizyta w serwisie).

 

 

Opcja podstawowa to pewnie tylko przycisk i kontrolka oraz dźwięk ostrzegawczy a ta za dopłatą to już system gdzie na FIS'ie wyświetla się każde koło z ciśnieniem czyli TPMS 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie 1 wariant mierzy prędkość obrotową kół z czujnika ABS i na podstawie różnicy prędkości obrotowej koła pokazuje spadek ciśnienia ale nie mówi w którym kole (nie ma czujnika w żadnym kole) 2 wariant w każdym kole czujnik - widzisz dokładnie ciśnienie w każdym kole i w racie czego wiesz w którym kole spada ciśnienie i ile aktualnie wynosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysy już niedługo odbiorę B8 to na zlocie się zobaczymy nie jest taka aż straszna cena, ale się postarali Passat jest jest ogarnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba było B8 na rynku, żebyś się na forum "znowu" pojawił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampki są we wszystkich drzwiach w comforcie (wiem bo mam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako ze nie mogę doczekac sie zadnej odpowiedzi ;) , postanowilem sam zasiegnac nieco informacji. Moze komus sie przyda ;)

Obejrzalem w salonie "na zywo" paska. Jak dla mnie moze i nie ma wielkiego wow, ale "zwykle" wow napewno ;)

W wielkim skrocie: Srodek wyglada niezwykle solidnie, starannie, estetycznie i gustownie. Ergonomia IMHO super, kierownica swietnie lezy w dloniach, przyjemnie sie nia trzyma. Siedzenia mega wygodne z, wydane sie, swietnych jakosciowo materialow. Bagaznik bardzo pojemny, zdecydowanie wiekszy niz w B6.

I to co akurat mnie ciekawilo szczegolnie - w konfiguratorze na stronie vw jest jedynie kilka rodzajow felg, kilka kolorow lakkeru, kilka kolorow tapicerki. W ulotce z salonu jest znacznie wiekszy wybor i wieksza mozliwosc kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności