Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

W wielu ogłoszeniach na drzwiach kierowcy, przy uchwycie są wyraźne uszkodzenia, wyłamania, zadrapania, nie wiem jak to do końca nazwać. Czy to miejsce jest jakoś szczególnie narażone na takie uszkodzenia, czy ewidentnie tam ktoś coś nieumiejętnie rozbierał i po prostu uszkodził plastik/skórę? Szczególnie dobrze to widać na jasnym wykończeniu wnętrza (zdjęcia). 
Czy ktoś z was się spotkał z czymś takim w swoich autach albo z takim przypadkiem? Czy to jest po prostu miejsce gdzie jest jakieś mocowanie i coś trzeba podważyć żeby dostać się do środka drzwi?
Dzięki za pomoc.

5.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem passata z przebiegiem 60 tys km. Identyczne uszkodzenia jak na zdjęciu a na 99,9% nie było tam nic rozbierane. Obstawiam, że to jednak wada „fabryczna” polegająca na dość słabym plastiku w tym miejscu. To jednak miejsce gdzie łapiesz gdy otwierasz/zamykasz drzwi. Jeden będzie delikatny, drugi mniej. 
 

U mnie nawet widać jak plastik pęka:


 

9A31D2FE-29F0-48C7-B12A-384BB7F2145C.jpeg

6311F1AA-1165-46E3-9825-209D0B1153B4.jpeg

Edytowane przez Gajdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się w nich dzieje. Na gwarancji wymieniają to bez gadania. U mnie raz wymieniane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się w tym miejscu "rozszczepiło"

 

Klamka.jpg

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest typowe uszkodzenie - trudniej znaleźć auto, które ma jeszcze ten uchwyt cały, niż uszkodzony :)

Plastik jest chyba za cienki w tym miejscu, a to jest uchwyt i podpórka pod rękę, więc naprężenia są tam spore i częste. Jedyna rada - wymiana pękniętego elementu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, czegoś takiego się nie spodziewałem. Myślałem że w passacie b8 materiały są trochę lepszej jakości. Czy po gwarancji można tą część też wymienić i jakie są tego koszta? Czy wymieniona na nową już jest jakaś lepsza, czy tak samo się rozpada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@magus, rozumiem, że chcesz mieć dopieszczone auto, ale wierz mi, że bardziej zależało by mi na „systemowym” podejściu VW do np. tylnych hamulców w passat B8, szarpnięcia DSG przy zrzucaniu biegu 4/3, czy piszczącym rozrządem. Wiec jest te „grube” sprawy nie znajdują rozwiązania to ta z plastikiem raczej napewno. 
 

Nie mówię, że nie masz racji, ale… raczej nie licz na „cuda”. 
ponadto, jak się do rze przyjrzysz na zdjęciu, to wg. mnie nie tyle problemem jest sam plastik, a raczej jego design - zwróć uwagę, że ten element co się kruszy jest dość cienki. A to ostatecznie miejsce gdzie działają spore siły (ściskasz i ciągniesz drzwi). 
 

ogólnie uważam ze passat to bardzo przyzwoicie zrobione auto z tylko kilkoma wtopami. Niestety brak aut na rynku powoduje dużą opieszałość producenta, a to już nie jest fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie raz wymienione na gwar. ale nie miałem aż takich wyszczerbień . OD 3 lat spokój z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2023 o 22:18, magus napisał:

Wow, czegoś takiego się nie spodziewałem. Myślałem że w passacie b8 materiały są trochę lepszej jakości.

Przed zakupem czytałem opinie użytkowników, były opisane między innymi:

 - pękające uchwyty drzwi

 - korodujące chromowane listy drzwi

 - skrzypiący szyberdach

Wszystko się sprawdziło i wszystko posiadam w swoim aucie :(

W dniu 27.03.2023 o 22:18, magus napisał:

Czy wymieniona na nową już jest jakaś lepsza, czy tak samo się rozpada?

Zakupiłem uchwyt drzwi kierowcy, ale jeszcze nie zmieniłem, czekam na okazję do rozebrana drzwi (wymiana szyb na klejone)... Nie długo po zakupie w 2021 miałem kolizję, zostały wymienione prawe drzwi przednie i tylne razem z chromowanymi listwami, skorodowały po pierwszej zimie, teraz wyglądają chyba gorzej niż te z lewej strony co sugeruje, że tak stare bolączki nie zostały rozwiązanie, materiały nie zostały poprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W sumie jestem już po zakupie Passata na manualnej skrzyni i po pewnym czasie zaczęła mi się taka przypadłość.

Mianowicie przy wrzucaniu drugie lub trzeciego biegu niezależnie od obrotów czy prędkości z jaką się poruszamy - oba biegi wchodzą z wyczuwalnym zgrzytem - tak jakby skrzyni nie była synchronizowana,coś jak w starym ciągniku.

Rzadko się to zdarza,ale czasami jadąc przez miasto jest to dość denerwujące.

Czasem jak dłużej przetrzymam sprzęgło przy zmianie z pierwszego na drugi bieg to nic się nie dzieje,ale przy szybszej zmianie niestety dalej jest ten problem.

Dodam że sprzęgło było zmieniane jakiej 12kkm temu ,w tej chwili ma 150kkm przebiegu.

 

Czy ten typ skrzyni tak ma czy jednak coś mogli źle zrobić po zmianie sprzęgła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 115kkm (2.0tdi 190km), nic nie wymieniane nie ma żadnych zgrzytów ze strony skrzyni. Wszystko działa normalnie, jak po wyjeździe z salonu. Jedynie wymieniałem pompe??- pedał zostawał czasem w podłodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy kompletny zbiornik adbule z pompkami z roku 2020 pasuje do rocznika 2015 w Pasacie B8 2.0 D. numery oem są takie same z wyjątkiem ostatniej litery, po numerze u mnie jest B a w 2020 jest F i ten z 2020 ma dodatkowy odpowietrznik, Proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasowało. Ostatnia literka to model „iteracyjny” przedmiotu. VW usprawnia swoje elementy w trakcie cyklu życia modelu i jeśli numerki się zgadza to literka oznacza że czesc powinna być „tylko lepsza”

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Jestem nowy na forum, więc na wstępie chciałbym się przywitać. 

Być może będę kupował passata b8, nowego, ale obecny model. Czy to właściwe miejsce żeby zadać pytania - silnik, wyposażenie itp., czy jest na forum jakieś inne miejsce do zadawania tego typu pytań?

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o passat b8 2.0 tdi-cr dsg 150KM 2016 rok z przebiegiem 300 000? Czy ten przebieg jest jeszcze ok czy to już duże ryzyko? Serwisowany w ASO przez cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te mankanenty przy uchwycie drzwi to znany temat i wada fabryczna, mam to samo u siebie, a Pan z serwisu od razu wiedział o co chodzi jak zacząłem mu o tym mówić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 12/19/2023 at 2:06 AM, chily said:

A co myślicie o passat b8 2.0 tdi-cr dsg 150KM 2016 rok z przebiegiem 300 000? Czy ten przebieg jest jeszcze ok czy to już duże ryzyko? Serwisowany w ASO przez cały czas.

Wszystko w zależy. Ja sprzedawałem 2.0 TDI (CFHC) + DSG6 z przebiegiem 282tys km i jeździ do dzisiaj (330tys km) bez awarii. Wszystko zalet jak kto serwisował i dbał o to auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża buda trochę słabo się zbiera, radzę szukać 190KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się… różnica w przyspieszeniu jest minimalna! Ja mam 190 i ledwie co to wykorzystuje. Ale nie zależy mi aby być “pierwszym na światłach i pierwszy z nich ruszyć”, co odpłaca się bardzo rozsądnym spalaniem. 150KM też daje radę dla normalnego użytkowania bez zacięcia sportowego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak prawdę powiedziawszy to aby był dwulitrowy piec to 150 będzie dawała radę, wiadomo przy dużych prędkościach Ci spuchnie, ale do sprawnego kursowania po autostradach wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności