Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.11.2021 o 21:48, ktry napisał:

Popatrz na ceny używanych B8 . Ja kupiłem swego już prawie 3 lata temu.  Żaden szał wersja powiedzmy średnia i cena nie była okazyjna, aktualnie warty ok 10 tys. więcej jak zapłaciłem 3 lata temu. 

Pytanie jest czy za te 10k więcej byś go sprzedał? W ogłoszeniach ceny wysokie, tylko te samochody cały czas są nie sprzedane. 

Ja swojego sprzedawałem 1,5 miesiąca, cenę dałem uczciwą i znalazłem kupującego. Podobne do mojego B8 powystawiane 10-20k więcej, a niektóre nawet 25k więcej. Cały czas wiszą ogłoszenia. Może kiedyś się sprzedadzą. Ja chciałem sprzedać, a nie sprzedawać..

Wiem ze z samochodami w dzisiejszych czasach jest ciężko, nowych nie ma, a jak już bedą to ceny kosmiczne. B8 nie jest tanim autem używanym wiec jak ktoś "wywala" cenę z kosmosu bo myśli ze nieźle zarobi to raczej nie sprzeda. Ja gdybym miał zapłacić 100k za 5 letniego B8 (150-180KM) to pewnie poszukałbym czegoś innego. 

Edytowane przez adam.s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka skrzynia jest w 2.0 tdi 200hp 4motion? dq380? czy dq500 tylko w bitdi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim :)

Jestem tu nowy i pierwszy raz zaczynam przygodę z niemiecką marką a dokładnie z VW Passat, przez wiele lat jeździłem japońską marką a dokładnie Hondą Civic ix generacji oraz wcześniej poprzednimi generacjami. Wczoraj oglądałem Passata B8 1.8 tsi skrzynia manualna weresja highline z 2015 roku z przebiegiem 116 tyś km..,kolor czarny.Auto zostało wycenione na 72 tyś pln. Po wstępnych oględzinach, tj jak badanie powłoki lakierniczej ( auto na całej powierzchni oryginał), następnie badanie auta pod kątem błędów w sterownikach ( wyskoczył błąd jedynie kluczyka - słaba bateria), silnik ( sprawdziłem bagnet jaki kolor miał olej po przejechaniu od wymiany 11 tyś oraz otworzyłem korek od wlewu oleju i było ładnie i czysto żadnych nagarów, od dołu rownież silnik, skrzynia inne elementy suche,brak zapoceń i wycieków) następnie jazda próbna oraz badanie auta na stacji kontroli pojazdów. Wszedłem w kanał auto od spodu jak nowe łączniki, połączenie gumowe, klocki,tarcze, ogólnie zawieszenie pracowało bez zastrzeżeń.

 

I teraz zacznę od tego że jak wszedłem jechało mi się super, jest czym jechać w porównaniu do mojej hondy 1.8 142 km. Ale w moich oczach było przerażenie, zagubienie jak zderzyłem się z tymi wszystkimi rzeczami jakie oferuje Passat, cała technologia i gadżety tego auta mnie przerosły. Boje się że ta elektronika może za chwilę mi się psuć i będzie totalna klapa. Tak samo zawieszenie ,czy 100 tyś km. to jest dużo na Passata, pojeżdżę jeszcze tym autem przez 2 lata w spokoju ? W hondzie mam aktualnie 100 tyś km od nowości i wymieniłem jedynie tarcze i klocki w zawieszeniu, reszta oryginał i tak sobie tłumaczę że w takim aucie dla mnie premium chyba to nie jest dużo ? Auto jest krajowe po jednym właścicielu.

 

Powiem Wam, że po powrocie do domu, moja małżonka była w szoku czemu nie jestem zadowolony, czemu się nie ciesze przecież mówi ' nie miałeś do czego się doczepić",ale na mnie chyba wywarło duży wpływ cała technologia która mnie przytłoczyła no i wiadomo auto też kosztuję pieniądze, i to nie małe.

 

Dajcie mi znać proszę, czy warto brać ten samochód, czy sobie odpuścić, dziękuje i pozdrawiam :)

Edytowane przez youras88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, youras88 napisał:

Dajcie mi znać proszę, czy warto brać ten samochód, czy sobie odpuścić, dziękuje i pozdrawiam :)

Witaj moja szklana kula "mówi" bierz śmiało. Pozdrawiam ?

  • Zmieszany 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2022 o 07:23, youras88 napisał:

Dajcie mi znać proszę, czy warto brać ten samochód, czy sobie odpuścić, dziękuje i pozdrawiam :)

 

Osobiście mam też paska 1.8 i póki zrobiłem nim od kwietnia 2021 niecale 30 tys km, i oprócz oleju, filtrów nic więcej nie działo się, teraz kończą się hamulce ale to eksploatacja, auto kupiłem z przebiegiem 111 tys km, teraz ma 140. Co do całej technologii systemów itp, to przesiadłem się z b5 więc różnica była spora ale po tygodniu jazdy już bym nie chciał wrócić do starszego auta, a w końcu napewno się coś zepsuje ale jest na tyle duży dostęp do części i ludzi, którzy się na tym znaja ze aż tak nie będzie bolało.

Ja śmiało polecam ten model (byle by była pewna historia i w miarę sprawdzony) , tylko jak mogę polecić to zdecydowanie z Dsg a nie manual. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Jedenastka said:

cenowo troche drogo jak na 2015

To na ile Ty byś wycenił? Jeśli w aucie nie ma się do czego przyczepić; wszystko działa i jeździ jak należy + do tego historia z wiarygodnego źródła to chyba aż tak źle nie jest cenowo! Do tego należałoby wziąć pod uwagę tez niby spowolnienie na rynku nowych aut.

P.S.
Troche off topic, ale nie ma dobrych i tanich aut. Tak samo jak auta ze Szwajcarii nie są wyszukanymi perełkami w PL - to przeważnie auta uszkodzone mechanicznie i naprawione w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli full led i wirtual kokpit to 70 równe ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto kupione i póki co cieszę się jazda a szczególnie polubiłem wypady w nocy. To jest niesamowity przeskok w porównaniu do zwykłej lampy na h7. Na wiosnę planuje wymianę olejów i filtrów i za jakiś czas klocki z tyłu. Nie umiem wejść w tryby pojazdu Eco sport itd. 

Pozdrawiam Wszystkich użytkowników Passata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, Jedenastka said:

jesli full led i wirtual kokpit to 70 równe ;

You’ve just made my day ?

 

2 minutes ago, youras88 said:

Auto kupione i póki co cieszę się jazda a szczególnie polubiłem wypady w nocy. To jest niesamowity przeskok w porównaniu do zwykłej lampy na h7. Na wiosnę planuje wymianę olejów i filtrów i za jakiś czas klocki z tyłu. Nie umiem wejść w tryby pojazdu Eco sport itd. 

Pozdrawiam Wszystkich użytkowników Passata :)

Full LED był powodem dla mnie pozycjonujacym Passat’a na innymi markami w podobnych cenach.

co do klocków z tylu, zobacz czy tarcze nie są przypalone (znany problem) i w razie czego sugeruje wymienić komplet.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2022 o 10:36, youras88 napisał:

Nie umiem wejść w tryby pojazdu Eco sport itd. 

Przycisk MODE z lewej strony lewarka zmiany biegów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam na tapecie B8(znalazłem model do kupna). Auto z "biednym" wyposażeniem. Ma lampy halogeny. Mam pytanie, czy B8 wszystkie miały światła do jazdy dziennej? 

Wygenerowałem sobie jakiś raport po vin i mam informacje odnośnie wyposażenia że:

Adapt. Cruise Control ACC up to160km/hand Forward Collision Warning Front Assistw/ AutonomousEmergencyBraking co to oznacza?

Edytowane przez RafoR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który rok, podaj link lub opisu wiecej

Edytowane przez mkpol
To nie jest temat do omawiania konkretnych ofert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2022 o 21:04, RafoR_ napisał:

Adapt. Cruise Control ACC up to160km/hand Forward Collision Warning Front Assistw/ AutonomousEmergencyBraking co to oznacza?

Radar dystansu, ostrzeżenie przed przeszkodami, samoczynne hamowanie awaryjne. Same przydatne systemy o ile są sprawne i działają. Na pewno lepiej je mieć niż nie mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pasjonatów,
mam pytanko.

Nigdy nie miałem pasata, ale planuje zakupić egzemplarz z 2018 1.8 TSI 180 KM, DSG.
Oferta z DasWelt auto rok gwarancji wersja Highline.
Czy 131 000 km to duży przebieg i należy się obawiać.
Auto od 1szego właściciela, sprwodzane z Niemiec (pełna historia serwisowa dostępna do wglądu - przy 120 000 wymieniony płyn w skrzyni, olej co 20 000.)

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim przebiegu, to może nie długo kończyć się sprzęgło, o ile nie było wcześniej wymieniane bo często padały dużo wcześniej razem z skrzynami na gwarancji, i pompa wody może zacząć przeciekac ale to tak samo często na gwarancji było wymieniane. A tak to nie powinno nic się dziać, ja mam 140 tys km, zrobiłem nim ponad 30 tys i oprócz hamulców, które się skończyły to póki co nic się nie dzieje, byle by olej i filtry wymieniać co max 15 tys km. ( poza tym że co jakiś czas mam błąd, że kończy się sprzęgło) 

Edytowane przez Lukass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd że kończy się sprzęgło? W jaki sposób to Ci się pokazuje? Rozdzielmy tez ze dwumasa a kosze sprzeglowe to dwie różne rzeczy

fak, że ten zestaw napędowy jest mniej wytrzymały bo skrzynia jest „sucha” a sprzęgło nie pracuje w kapieli olejowej, ale ostatecznie to cześć eksploatacji. Trzeba się poprostu do tego mentalnie przygotować, a nie oczekiwać że auto z przebiegiem 130kkm będzie jak nowe :)

co do samego auta,  te oleje to wymieniane były w DE czy już w PL?

do Das Welt miałbym ograniczone zaufanie!

byles już na jeździe próbnej? Jak działa skrzynia (przerzuca biegi)? Są jakieś szarpnięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Gajdzi napisał:

Błąd że kończy się sprzęgło? W jaki sposób to Ci się pokazuje? Rozdzielmy tez ze dwumasa a kosze sprzeglowe to dwie

Tak po podłączeniu do komputera czy obd eleven, pojawia się błąd że tarcza sprzęgła osiągnęła wartość graniczna(pokazuje też kiedy i w jakim trybie jazdy to się pojawia) można skasować, i po jakimś czasie pewnie w zależności od jazdy się pojawia, ale poki co nie szarpie ani nie przeciąga biegów, ale liczę się z tym, że pewnie max 10 tys km i do wymiany będzie. 

To racja z tym das Welt auto, i najlepiej jak ma się możliwość aby sprawdzić  historie auta to to zrobić, ja jak szukałem to niby były sprzedawane w aso albo po leasingu ale praktycznie w każdym coś było robione (np zderzaki, drzwi, skrzynia itp) więc ciężko coś znaleźć sensownego i aby nic w nim nie było, ale jeśli auto też ma gwarancję i nie było nic konkretnego robione tylko jakieś pierdół to można brać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupiłem paska rocznik 2021, bezpośrednio od dealera vw, silnik 1.5TSI benzyna. 

Chciałbym zapytać, o czym pamiętać przy odbiorze samochodu używanego?

Czy na radiu jest jakieś logowanie? Bo podczas jazdy próbnej widziałem, że wyświetlało się info, że profil użytkownika jest zabezpieczony kodem PIN? Radio Discover Media MIB3.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logowanie jest do zdalnego dostępu przez aplikację i ustawiania profili (samochód pamięta kilka ustawień systemów dla danego kierowcy). Jest procedura z użyciem dwóch kluczyków, która pozwala to resetować. Jak się utworzy konto w systemie VW i podłączy aplikację na telefon, to widać w niej historie spalania, można zdalnie sprawdzić zamknięcie drzwi, a nawet zamknąć i otworzyć i sprawdzić stan kontrolek błędów oraz status przeglądu - fajnie działa, ale od czasu do czasu się gubi. Ogólnie procedura jest tak przyjazna jak podcieranie się papierem ściernym, ale jakiś bajer jest.

Rocznik 2021 to właściwie nowe auto, ale kontrola czujnikiem czy nie szpachlowane, jazda próbna, poszukanie uszkodzeń podwozia (i nie chodzi o zawieszenie, ale jakieś wgięcia, otarcia), kontrola numeru vin i takie tam. Nie wiem czym jeździłeś (kwestia porównania) - ale taki passat jest gładki, cichy i jak coś szarpie, trzęsie albo stuka to niedobrze. Jak się da przejechać ekspresówka to i wyjdzie czy koła wyważone i czy nie ściąga.

Jak to taki jak mó,j to może nie mieć automatycznej regulacji zasięgu świateł (ustawia się do ładunku przez panel radia) - to jedyna dla mnie wada tego samochodu. Szerokiej drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności