Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą widzę, że przez rok bazowa cena mojej konfiguracji wzrosła o ok 10 000... Spłacają dieselgate ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kursu Euro też swoje dołożyła. Też z ciekawości sprawdzałem cenniki sprzed roku i wyszło mi 10k różnicy. 

Ja na swoje zamówienie dostałem oprócz rabatu 14k od importera, 6,3% od dealera (działalność 1 os, leasing). W sumie wyszło trochę ponad 13% rabatu. Cena jest ponoć gwarantowana, ewentualne korekty mają być jedynie w 2 przypadkach:

  • spadek jeśli wpadnie wyższy rabat wyprzedażowy przy odbiorze,
  • podwyżka, jeśli produkcja wyjechałaby na przyszły rok.

Zastanawiam się jeszcze nad drobnymi zmianami w konfiguracji:

  • czy dodać podgrzewanie tylnych siedzeń (siedzenia z alcantary - więc chyba finalnie odpuszczę),
  • dorzucić przyciemniane światła tylne do Matrixów 
  • myślałem też o pakiecie R-line Exterieur, ale cena 6k jest powalająca. Przy czarnym lakierze jest też on trochę mniej widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy r-line brałbym niebieski kolor, wygląda super. Nie jest dostępny poza tym pakietem.

PS: tam w cenie nie było czasem kół 18''?

Edytowane przez Sober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, koła są dodatkowo płatne. Za blisko 6k dostajemy zmienione zderzaki, poszerzone progi i spoiler na klapie bagażnika. Drogo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak czy siak koła trzeba by dobrać 18-19 do tego pakietu, na mniejszych by to marnie wyglądało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koła 18 mam dobrane, ale na R-Line chyba się nie skuszę i zostanę przy wersji bazowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2021 o 11:52, Arken napisał:

Zastanawiam się jeszcze nad drobnymi zmianami w konfiguracji:

  • czy dodać podgrzewanie tylnych siedzeń (siedzenia z alcantary - więc chyba finalnie odpuszczę),
  • dorzucić przyciemniane światła tylne do Matrixów 
  • myślałem też o pakiecie R-line Exterieur, ale cena 6k jest powalająca. Przy czarnym lakierze jest też on trochę mniej widoczny.

Arken co to podgrzewanych tylnych siedzeń to ja wziąłem, bo z tyłu żona z małym dzieckiem będzie siedzieć więc wziąłem w sumie tylko dla niej, gdyż dziecko w foteliku to mu bez różnicy czy grzane czy nie ;) Bierz przyciemniane tylne światła o wiele lepiej wyglądają niż wersja nieprzyciemniona. Ja również myślałem o pakiecie R-Line Exterieur, ale bądźmy szczerzy przy czarnym lakierze ten pakiet za dużo nie daje a praktycznie jest prawie niezauważalny więc sobie go odpuściłem na korzyść składanego haka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar w najbliższym czasie kupić B8 w granicy do 70 tyś, wiem że to nie jest dużo jak za ten samochód, ale wszystkie opcje, które mnie interesują są jakoś w tym przedziale cenowym. Jako, że już trochę lat minęło od wyjścia B8, mam pytanie jak jest z awaryjnością i ewentualnie z cenami napraw ? Aktualnie posiadam B6 i jestem jak najbardziej zadowolony, wiem, że w B7 jest lepiej niż w B6, a w B8 jak zauważyłem już są trochę inne silniki i nie jest tak bliźniaczo podobny B6/B7. Jestem zainteresowany jakimś silnikiem powyżej 170 km, który nie jest wadliwy i potrafi swoje przejechać. Jak jeszcze jakieś pojęcie miałem o silnikach w poprzednich modelach to tutaj jestem zielony i nie chciałbym wpakować się na mine. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ci napisać nowego, bo przecież na wszystkie twoje pytania są odpowiedzi na tym forum. Wystarczy tylko poświęcić trochę czasu, a ja jak się będę powtarzał po raz enty to mnie admin ukarze. 

Masz specjalny dział B8 i do dzieła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ktry masz na myśli te 544 stron w tym dziale czy tematy techniczne ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimum wysiłku musisz włożyć i przejrzeć to forum sam. ?

Generalnie wszystkie silniki w B8 są dopracowane. Żaden nie jest tykającą bombą. Każdy jest dobrym wyborem. Oczywiście rozrządy czy świece nadal potrzeba w nich wymieniać. Zawieszenie jest trwałe. Elektronika nie sprawia nadmiernych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, SeBa_ napisał:

Minimum wysiłku musisz włożyć i przejrzeć to forum sam. ?

Generalnie wszystkie silniki w B8 są dopracowane. Żaden nie jest tykającą bombą. Każdy jest dobrym wyborem. Oczywiście rozrządy czy świece nadal potrzeba w nich wymieniać. Zawieszenie jest trwałe. Elektronika nie sprawia nadmiernych problemów.

Bym polemizował z tym dopracowaniem, brakiem awaryjności itp.

Szczególnie w przypadku TDI EA288 ale może ja mam wypaczoną opinię. Jedno wiem na pewno - tak szybko żaden sprawny TDI się nigdy nie sprzedawał (jako słupek) jak właśnie EA288 ;) No może jeszcze 2.5 z T5 :D

9 godzin temu, niko17424 napisał:

@ktry masz na myśli te 544 stron w tym dziale czy tematy techniczne ? ?

Rozmiar tego tematu to już obecnie przegięcie ale nie ma tu chyba takiego komu by się chciało się to przejrzeć i zebrać info do kupy. Przecież to kilka tygodni czytania.... ale wyszukiwarka działa, więc zawsze można coś wyłuskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1.9 tdi i jego trwałości czy taniej eksploatacji nie ma co porównywać obecnych tdi VW, Też mam b6 z 1.9 tdi i nie sprzedam go prędko, jako drugie auto jest super i jedno napisze ,zawieszenie jest o wiele bardziej komfortowe jak i cichsze pomimo przebiegu 360 tyś. Amortyzatory jak nowe ,a w b8 przy 100 tyś mam już zapocony jeden i słychać już stuki. Zawieszenie głośnie i wali jak by auto miało z pół mln przebiegu. Dojazd do pracy mam drogą bardzo nierówną ale i też na śląsku takie drogi więc jazda b8 po porstu mnie wykańcza. To zawieszenie to tylko na autostrady niemieckie. Jest bardzo wrażliwe na poprzeczne nierówności .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się z kolegą zgodzić, na poprzecznych nierównościach zawieszenie prawie zawsze się odzywa, normalnie nie słychać. A w ASO jak człowiek zgłasza to usłyszy, "tak, znamy problem, przesmarujemy, będzie dobrze". Niestety TTTM... Wcześniej miałem B6 i jak kolega pisze , nie było takich problemów z zawiasem. Ach ta nowoczesność, która miała być taka cudowna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesność ??? b6 ma aluminiowe wahacze ,a b8 stalowe ,to raczej cofnięcie się niż postęp, a poza tym żadnych rewelacji w zawiasie, jest na tej samej zasadzie tylko mniej trwałe. Do tego wielkie koła które nie dodają żadnego komfortu i są droższe w eksploatacji od 17 w b6/b7 . Ogólnie jak już kiedyś pisałem, jestem mocno rozczarowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie wiele nie różni się od B7, czy golfa 5. Konstrukcyjnie to samo, b5 to był luksus, a wszystko po to już ma być tanie i jak naj sztywniejsze w celach zmniejszenia spalania i dla wielu ma się trzymać na zakrętach.  

Coraz to większe koła, które niszczą zawieszenie bardziej jak jazda w terenie po dziurach. Teraz liczy się wygląd i trzymanie w zakrętach, a trwałość i komfort, na to już nikt nie patrzy i na pewno za to nie zapłaci.  

Teraz komfort jest inaczej postrzegany, nie przez ciszę i nie przenoszenie nierówności na budę ,ale im bardziej szczęka po dziurach chodzi i plastiki skaczą w środku tym lepiej. Dlatego ja zawsze mam najmniejszy rozmiar kół jaki tylko można założyć do danego modela. Im więcej gumy tym lepiej i komfortowo i nic nie hałasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2021 o 22:17, adam.s napisał:

Muszę się z kolegą zgodzić, na poprzecznych nierównościach zawieszenie prawie zawsze się odzywa, normalnie nie słychać. A w ASO jak człowiek zgłasza to usłyszy, "tak, znamy problem, przesmarujemy, będzie dobrze". Niestety TTTM... Wcześniej miałem B6 i jak kolega pisze , nie było takich problemów z zawiasem. Ach ta nowoczesność, która miała być taka cudowna..

A co z wersją z adaptacyjnym zawieszeniem dcc? Bo macie na myśli raczej standardowe zawieszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe zawieszenie w B8 w porównaniu do żony Mazdy 2, która ma już 10 lat to przepaść. Tam cicho, nic nie stuka, nic nie puka na poprzecznych nierównościach. Przy wjeździe do garażu mamy mały krawężnik (ze 2-3cm), w passacie zawsze coś stuknie, w mazdzie cisza.. 

Samochód 5 lat starszy i kosztował 1/3 tego co B8 ??‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w polifcie póki co cichutko. Twardość zawieszenia na 17'' kołach dla mnie jest w sam raz. Jest faktycznie jędrne, a przy rym łyka nierówności dość komfortowo. Nie lubię jak mi się auto buja na boki. Są bardziej miękkie na rynku jak ktoś woli, choćby Superb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie/Panie, trochę Was nie rozumiem. Narzekacie na jakość i rozwiązania technologiczne, ale patrząc na nasze wymagania jak kupowaliśmy B5-B7, to chyba tego właśnie chcieliśmy. Do tego należy dołożyć księgowych w VW i mamy to co mamy. Nie bez powodu VW proponuje wypasione wersje, gdzie Tych problemów nie ma (DCC).

Aut z minionych lat już nie będzie, a jak ktoś się zdecyduje zrobić coś zajebistego to cena będzie adekwatna.

Jako właściciel B5, później Octavia i teraz B8 liczyłem się z tym, że auto nie będzie idealne. A już napewno nie po pewnym czasie użytkowania. VW planuje auta do 200 tys km i po tym czasie auto ma wymagać większego nakładu finansowego. 
 

dzisiejsze czasy mają się ni jak do tego co było kiedyś - czego innego oczekuje rynek. Kumpel ma CLA za 250tys km i przy 40tys km posypała się głowica silnika. Jak to wytłumaczyć?

patrzac na Passata... zawieszenie głośniejsze niż we wcześniejszych wersjach. DSG7 szarpiąca (tłumaczone w serwisie jako problem komfortu i TTTM). Hamulce tylne buczą bo przegrzane (problem komfortu). Piszczącym rozrząd itp. Za problemy komfortu gwarancja nie odpowiada. To ja się pytam, niby dlaczego kupiłem VW a nie Skodę czy fiata skoro przy reklamacjach komfort nie ma znaczenia? I słyszę ciszę... bo gość z serwisu nie ma argumentów.

nie wiem jak robi VW, bo nigdy nie kupiłem nowego i pewnie nie kupię, ale Honda (dla przykładu) po ok. roku użytkowania prosi klientów o informacje na temat doświadczeń z ich samochodami, co by zmienili itp. To Ci klienci kształtują produkt, nie Ci co maja już auto przez X lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności