Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Sober napisał:

Regulacja zasięgu jest automatyczna wg mnie... Z menu można tylko dodatkowo obniżyć (nie mam pojęcia po co...)

No właśnie nie jest - z obecnej produkcji jest automatyczna, a w ostatnich miesiącach 2020 nie było czujnika i jak się załaduje kufer, to bez ręcznego obniżenia świeci się w niebo. Widać zmianę w informacjach na stronie - regulacja zasięgu świateł (czyli przez menu) i automatyczna regulacja świateł - czyli z czujnikiem na tylnej osi jak dawniej w xenonach...

Co do nawigacji - przyznaję, że sama nawigacja jest (przy Apple Car Play) bez sensu. Jest potrzebna tylko do rozpoznawania znaków i "inteligentnej" pracy ACC - np. wczoraj przejechałem 3 ronda nie dotykając gazu ani hamulca - ACC pięknie zwalniał nie tylko do znaków ale i do ostrych zakrętów (nie jechałem przez ronda 50/h, tylko z bezpieczną prędkością).

Co do panelu klimatyzacji - chyba w Style łatwiej go dodać niż w business, bo od razu jest lepsza tapicerka i można wybrać grzanie siedzeń z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2021r. sinik 2.0 BiTdi chyba został wycofany ze wszystkich vw i skód bo nie spełnia nowych (patologicznych jeśli chodzi o CO2 !) norm emisji spalin w EU :/ tutaj link w którym jest opisane dlaczego skoda kodiaq została wycofana z tym silnikiem: https://motofilm.pl/2020/09/skoda-kodiaq-rs-2-0-tdi-240-km-zostanie-wycofana-sportowy-suv-z-silnikiem-diesla-nie-spelnia-norm/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w konfiguratorze nie ma opcji usunięcia oznaczeń na klapie bagażnika. Orientujecie się czy dealer po przyjeździe auta może usunąć napis Passat z klapy bagażnika?

Pobawiłem się trochę wczoraj zwykłym Paintem i oczywiście to kwestia gustu, ale bardziej podoba mi się Passaat całkowicie ogołocony z tyłu z jakichkolwiek napisów.

Passat z i bez napisu na klapie.jpg

Edytowane przez Maciej_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem sobie odkleić samemu? Mając literki zawsze możesz przykleić z powrotem jakbyś zmienił zdanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odklej to tak żeby nie zniszczyć lakieru i samych literek....nie zawsze jest to proste.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na to sposoby. Każdy lakiernik musi to zrobić przy malowaniu klapy. Klej schodzi idealnie acetonem (ale nie wiem czy aceton jest zgodny z Wasza myślą traktowania lakieru).

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w profesjonalnych sklepach z lakierami mają preparaty do ściągania takiego kleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy orientujecie się jaki typ skrzyni DSG wsadzają do nowych Passatów 2.0 TSI 190KM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to DQ380, czyli skrzynia 7-bieg z mokrym sprzęgłem.

ale już pare razy ja forum ktoś dostał info ze te silniki nadal jeżdżą z DSG 7-bieg ale suchym sprzęgłem.

p.s.

The DQ381, is the 4 wheel drive version of the DQ380.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem chyba dotyczy to różnych rejonów świata - wg. https://tvsengineering.com/en/dsg-gearbox/dq380-dq381/
 

DQ380 to „mniejsza” wersja DQ500, natomiast DQ381 to nowsza wiersza DQ380.

na dole strony opisane są tez „problemy” tych skrzyń:

-  zmiana biegów przy za niskich obrotach

- zmiana biegów przy za wysokich obrotach (dot. Sport)

- agresywne / szarpnięcia przy starcie

- wibracje sprzęgła i uślizgi

- dziwne odgłosy (grzechotania)

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie info co gdzie siedzi...

 

skrzynie2.jpg

skrzynie.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tyle co po serwisie swojego B8 i chciałbym się podzielić że przy zakupie warto sprawdzić czy auto miało wykonane:

- sprawdzenie rozrządu (w silnikach TDI występują piski na zimnym silniku - pierwsze 5min czy jakoś tak). VW ma na to  oficjalny dokument wewnętrzny TPI (Technical Product Information). W starszych modelach wymieniają rolke i pasek. W nowszych smarowanie :>
 

- DSG381 - szarpnięcia przy redukcji z 4 na 3 bieg. Tez jest na to TPI. Mi wygrali nowe oprogramowanie, ale cwaniaki żądali za to opłaty.

- jest tez problem z tylnymi hamulcami. Maja TPI również ale do 30tkm. Później to „problem komfortu”. 
 

takie informacje uzyskałem w Szwajcarskim serwisie VW. Ale numerów TPI mi nie chcieli podać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu po długim zastanawianiu się Passat vs Superb złożyłem w sobotę zamówienie na tego pierwszego. Superb odpadł przede wszystkim przez fotele w L&K - nie mogłem się do nich dopasować podczas jazd próbnych. 

Zamówiłem wersję Variant Elegance 2.0 TSI 190, czarna perła, felgi 18" Bonnville. Zastanawiałem się nad kolorem (biały Pure, niebieski Aquamarin, czarny perłowy), ale finalnie postawiłem na czarny. Przy składaniu zamówienia dostałem informację, że na ten moment produkcja bardzo wstępnie wychodzi na początek października.

Mam kilka pytań odnośnie kół zimowych - chciałbym kupić drugi komplet felg, 17". Czy ktoś kupował je dodatkowo (tzn. nie w gratisie) od dealera? Jeśli tak, to w jakich miesiącach? Czy pod koniec roku pojawiają się jakieś promocje, czy raczej dopiero po sezonie (w nowym roku)? VW oferuje coś więcej niż jeden wzór - 17" Merano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcą opłatę na podstawie TPI trzeba prosić o wydruk TPI. Tam jest jasno opisane czy i kiedy obciążyć Klienta.

Zwykle jednak, o ile to nie jest akcja naprawcza (Recall) to zgłoszenie jest po gwarancji/pewnym przebiegu płatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arken ja złożyłem zamówienie również na Varianta w wersji wyposażenia Elegance i z 2.0 TSI 190 KM w ostatnią sobotę lutego a na ten moment tydzień produkcji jaki widzi sprzedawca to 28. Dokładając do tego 2/3 tygodnie (produkcja + transport do PL + transport do dealera) to swojego Passata powinienem odebrać najpóźniej w 31 tygodniu. Wychodzi 5 miesięcy od momentu złożenia zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Maciej_87 napisał:

Arken ja złożyłem zamówienie również na Varianta w wersji wyposażenia Elegance i z 2.0 TSI 190 KM w ostatnią sobotę lutego a na ten moment tydzień produkcji jaki widzi sprzedawca to 28. Dokładając do tego 2/3 tygodnie (produkcja + transport do PL + transport do dealera) to swojego Passata powinienem odebrać najpóźniej w 31 tygodniu. Wychodzi 5 miesięcy od momentu złożenia zamówienia.

Na jakie rabaty teraz można liczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M77 ja na zakup dla osoby fizycznej otrzymałem rabat 18 339 zł w tym 7000 zł przy konfigurowaniu na stronie a resztę od sprzedawcy. Sprzedawca dopisał do umowy zamówienia, że jeżeli rabat na dany model wzrośnie i będzie obowiązywał w dniu wystawienia faktury to oczywiście doda go do tego, co zostało naliczone na dzień podpisania zamówienia. W tym momencie rabat na Passata wzrósł o kolejne 7000 zł i wynosi 14 000 zł. więc łącznie rabat wyniesie 25 339 zł. oczywiście o ile będzie nadal obowiązywał w dniu wystawienia faktury.

Edytowane przez Maciej_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile % dał sprzedawca?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności