Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w B8 problem już praktycznie nie występuje - jednak jak widać złą opinię ciężko zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój B8 też nic nie bierze, podobnie jak poprzedni B7 z 2014 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zakładałem że 2.0 TSI 280 w tym passacie ma silnik EA888 GEN.3B (możecie potwierdzić? ) czyli już bez problemu z pobieraniem oleju (na potęgę).

2. Czy ten silnik ma oznaczenie z rodziny CJX, czyli to samo co w golfie R, audi S3, leon cupra?

3. Piszecie że wasze sztuki nie biorą w ogóle oleju, natomiast ta sztuka którą rozważam jednak wzięła 0.7l na 11000km. Generalnie w pierwszej myśli uznałem że to znikomy ubytek ale jak piszecie że Wam w ogóle nie bierze to już mi się zamieszało. Może to jednak zwiastuje kłopoty z tym konkretnym egzemplarzem czy założyć że to raczej norma? Z drugiej strony tak jak piszecie, jakość oleju ma znaczenie i wymiana we właściwych interwałach.

Edytowane przez Apollo311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Apollo311 napisał:

ta sztuka którą rozważam jednak wzięła 0.7l na 11000km

Czyli możesz śmiało kupować... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Dreyfus napisał:

Czyli możesz śmiało kupować... 

Wielkie dzięki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nie bierze tylko każdy wozi litra w bagażniku dla ozdoby ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, BartekV napisał:

Nikomu nie bierze tylko każdy wozi litra w bagażniku dla ozdoby ?

Bardzo dobra opcja tyle się mieści od min do max ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie bierze, od ponad 2 lat ani razu nie dolewalem (1.8TSI), po 2 wymianach do tej pory wg wskazań i na pakiecie przeglądów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego CJSC mialyby brac? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Apollo311 napisał:

2. Czy ten silnik ma oznaczenie z rodziny CJX, czyli to samo co w golfie R, audi S3, leon cupra?

Może ktoś ocenić czy to  źródło informacji jest wiarygodne?

http://baza.edpol.pl:8080/partscatalogue/cars.aspx?a=00121&b=12917

Jeśli tak to by potwierdzało że 2.0 TSI 280KM w Passacie to CJXA

Edytowane przez Apollo311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PDF Bedienungsanleitung soll der 280 PS TSI 380 NM.haben.

Seite 47.206 KW bei 5200-6500/min

MBK; CJXA

380nm von 1800/min - 5100/min

geschrieben...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paolokos a skąd są te informacje?

Edytowane przez Apollo311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z forum niemieckiego. Ktoś to wkleil z jakiejś instrukcji jak pisze, że strony 47. Najlepiej niech kto posiada ten silnik, zerknę na naklejkę. 

Edytowane przez paolokos
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Posiadam Passata B8 1.8 TSI prawie 2 lata i w moim samochodzie sprawa wygląda następująco. Jeżeli chodzi o olej to ubywa około 1,5 litra na 15 .000 km oraz co 3 miesiące dolewka płynu chłodniczego bo na zbiorniczku jest poniżej wskaźnika minimum. pozdrawiam

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniales juz rozrzad - to odnosnie plynu chlodniczego bo u mnie tez ubywa minimalnie i czytalem ze to wina pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powaznie wciaz znika, a myslalem ze to przez pompe wody i wymiana jej to naprawi. Jak w zafirze b dolewam oleju(ale juz hurtowo, jakby mi pila 2L na 10000 to bym skakal z radosci a jest 1L/1000) tak w passacie trzeba kontrolowac stan plynu chlodniczego i wozic litra ze soba:)

Ja mam wlasnie tdi ale przed wymiana pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO na przeglądzie przy 30000 km ubytek płynu chłodniczego 0.2l potraktował chyba jako sytuację normalną ponieważ tylko dolał te 0.2l i nic więcej nie było wymieniane, np. pompa o której piszecie więc ubytki na takim poziomie nie traktuję jako problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@1285 no masz rację chyba zbyt pochopnie podszedłem do tematu. Zacząłem w internecie czytać i ludzie mają problemy na mniejszą lub większą skalę. Kurczę a już myślałem że temat zakupu auta mam zakończony.

Takie coś znalazłem (w sumie ma to sens z tym odparowaniem przy małych wyciekach):

Cytat

Sprawdźcie pompę wody. W Superbie II miałem podobny przypadek delikatnego ubytku płynu chłodniczego przy przebiegu 100 tys. km. Okazało się po dłuższych poszukiwaniach, że się pojawia delikatna strużka płynu właśnie na pompie wody. Problem jest tego typu, że jak ubytek jest delikatny, a silnik ciepły (tsi dosyć szybko się nagrzewają), to od razu odparowuje i nie widać żadnego wycieku. U mnie z poziomu prawie maks. do min. zjechało na dystansie ok. 10 tys. km.

 

Edytowane przez Apollo311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Apollo311 napisał:

Kurczę a już myślałem że temat zakupu auta mam zakończony.

Z takim podejściem to może warto rower kupić tam chyba nic nie będzie się dziać chyba że hamulce chydrauliczne to i tam kaplica może być... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pompy wogole w wielu samochodach to jakiś dramat . Czy BMW czy toyota padają po 40 tys k . Nie wiem czy robią je z plasteliny czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności