Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam za zadanie skonfigurować jak najbardziej doposazonego passata z silnikiem 150 km. Zrobiłem dwa warianty bazujące na Business (sedan) i Elegance (kombi), nadwozie nie gra roli, ale wybrałem sedana bo tańszy przy doposażaniu później w opcje. W salonach jeszcze niezbyt sprawnie sprzedawcy poruszają się w nowych cennikach i konfiguracjach (dziwne, ale prawdziwe). Mam wrażenie, ze wersja business z moim doposażeniem nie będzie odbiegać od elegance, a właściwie to nawet z elektryka foteli i matrixami będzie lepsza.  Czy możecie spojrzeć i przeprowadzić konstruktywna krytykę.

Jeśli byłaby konieczność zejścia z ceny 5 tys. to z czego rezygnować w pierwszej kolejności.

Sedan V5U4PH6S

Kombi VFEW7H78

 

Dzieki za lekturę długiego posta i mam nadzieję za pomoc.

Edytowane przez ichro
Uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjec masz malo, to nawet o ich jakosc nie chodzi. Srodek to jedna fotka. ALe to co odstrasza to pewnie "w pracowniczym programie VW w marcu 2018" - co by moglo sugerowac ze to wersja testowa/demo itp. Bym to usunal. Cena na otomoto nie ma sie sugerowac i tak sa to tylko ceny "tyle bym chcial dostac" a i tak sie ich nie osiaga.

Druga moim zdaniem smieszna rzecz to ta dodatkowa gwarancja - spoko 3 lata lub 60000 z ktorych ty juz w rok zrobiles polowe. Wiec niby jest ale jak tak dalej pojdzie to i nowy wlasciciel nie dociagnie czasowo do jej konca. Tu akurat nie ma twojej winy ale strasznie mnie to dziwi - moge zapytac ile za to doplaciles i czy w pl gwarancja jest tylko na rok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gwarancji to standardowa jest 2 lata bez limitu km. To jest przedłużenie do 3 lat lub 60 kkm, koło 1200 zł to kosztowało. Mimo wszystko uważam to akurat za plus, bo po zakupie jeżeli coś się by działo to reklamujesz w VW i nic Cię nie obchodzi i masz jeszcze 1.5 roku spokoju lub 30 kkm.

Edytowane przez Piotr_ek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr_ek napisał:

Co do gwarancji to standardowa jest 2 lata bez limitu km. To jest przedłużenie do 3 lat lub 60 kkm, koło 1200 zł to kosztowało. Mimo wszystko uważam to akurat za plus, bo po zakupie jeżeli coś się by działo to reklamujesz w VW i nic Cię nie obchodzi i masz jeszcze 1.5 roku spokoju lub 30 kkm.

Tak, jasne. W VW "reklamujesz i masz spokój". Pół tego forum jest o tym jak VW ma w dupie Klientów po zakupie.

Życzę powodzenia w sprzedaży. Sam sprzedawałem ostatnio swojego i wiem, że niestety nie jest łatwo, choć ja znalazłem kupca bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Losec napisał:

Tak, jasne. W VW "reklamujesz i masz spokój". Pół tego forum jest o tym jak VW ma w dupie Klientów po zakupie.

Życzę powodzenia w sprzedaży. Sam sprzedawałem ostatnio swojego i wiem, że niestety nie jest łatwo, choć ja znalazłem kupca bardzo szybko.

Ja tam żadnych problemów z reklamacjami nie miałem. Nawet nie musiałem Wolfsburgiem straszyć. Powiem Ci więcej, że jakby więcej takich głosów docierało do centrali to coś w temacie by się zmieniło, a tak wszyscy myślą, że jest spoko. Niemiecy nie będą przecież szukać na polskich forach informacji. A sam pewnie wiesz jakie jest naginanie rzeczywistością w korpo jak przyjeżdżają z centrali  ?

Edytowane przez Piotr_ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zgłosić w serwisie zepsutą funkcję REST - to jest tak niszowa funkcja, że wiele osób nawet nie wie, że ją ma. W każdym razie silnik nadal jest ciepły, a wieje zimnym. Nie naprawią "bo nie" i tak jest we wszystkich autach. Albo to, że wyłączyli street view i google earth w nawigacji po 1-3 latach od zakupu auta również "bo tak".

Prywatnie miałem jeszcze taki problem, że śmierdziało z klimy nawet po wyczyszczeniu przez nich i namówieniu na kupno nowego filtra (stary miał miesiąc) "bo inaczej nie uwzględnią reklamacji". Oni nic nie czują i nawet nie przyjmą auta na serwis. Oczywiście moi znajomi i rodzina czuli. Ustało jak wyczyściłem klimę poza ASO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zgłaszać auta do ciągłych napraw trzeba wysyłać pismo o niezgodność towaru z umową, pismo napisane przez jakiegoś rzeczoznawcę/prawnika i żeby zabierali szrota. W Fordzie działało od ręki i naprawiali każdą pierdołę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mówię, że podejście serwisu było na zasadzie, robimy wszystko od ręki bez jęczenia. Często serwis dawał mi odczuć, że zawracam dupę niepotrzebnie, ale z łasą robili. Jak Ci mówią, że nie naprawią "bo nie" to niech dadzą na piśmie informację. Jak dalej nie to maila do managmentu, że zgłaszasz sprawę do WOB i odzywają się od razu. Jak dalej nic, to napisać maila do centrali i zobaczysz co będzie. Zapłaciłeś za samochód duże pieniądze, więc trzeba wymagać, a jak inaczej sie nie da to już trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przeszukałam Google i forum niestety nie znalazłam odpowiedzi jedynie z napędem 4x4. 

Proszę o radę bo już wszystko zaczyna mi się platac od nadmiaru informacji. 

Mam do wyboru dwie opcje disel 2.0 (manual) 150 bądź 190 kucy wersja comfortline, oba z 2015r z podobnym przebiegiem +-140tys km.

Trasa mieszana (codziennie jednak autostrada plus 4-6 razy w roku trasy ponad 1200km ) 

Jenak przy 150tce jest hak howany, kamera, 2 zestaw opon z felgami, bagażnik dachowy cena minimalnie niższa no i kolor ładniejszy ?‍♀️

Przy 190 są za to światła z ledami które nie powiem podobają mi się. Prawdopodobnie nie ma kamery ewentualnie nie jest wpisana w ogłoszenie. 

Krótko i na temat 150tka jest bardziej wyposażona, za to 190 ma ledy    Doradzcie proszę które wybrać. Obawiam się, że 190 bardziej by się spisała chociaż tamta ma to co mi potrzeba ?

Nie orientowalam sie ile komplet lamp Led kosztuje ale pewnie nie mało no i pewnie paseratii po jakimś czasie odwiedziło by hamowanie. 

 

I drugie pytanie przeczytałam na forum, iż 2.0 190 km są wycofane z produkcji? Czy ktoś wie coś więcej na ten temat? Porostu mieli taki kaprys czy z powodu usterek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

190km jest wycofana, przynajmniej narazie czasowo , bo producent nie może homlogować tego silnika względem nowego sposobu badania dotyczącego emisji spalin (czyli badanie podczas rzeczywistej jazdy drogowej , a nie na hamowni) ,czyli 190 spełnia euro 6 b , ale już nie euro 6 d temp. Nie wiem czy dalej ,ale ten silnik był dostępny nadal z napęden 4x4 .

Co do świateł to proponuje przejechać się w nocy , na pewno zobaczysz różnice.

Co do doposażenia auta w ledy kamery itp. to musisz sobie zdać sprawę że to nie kwestia tylko zakupu części na portalu aukcyjnym. Trzeba te komponenty programować i tu sprawa nie jest tak prosta jak np. w b6 czy b7.

Więc jak ci 150 km to mało to poszukaj 190 lepiej wyposażonej , będzie taniej kupic auto z wyposażeniem niż poźniej zakup części i  szukanie kogoś co ci to zaprogramuje .

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ledy trzeba dać około 7 tyś.Mam halogeny z dobrymi żarówkami i dają radę ale na pewno to nie jest to co full led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy wyglądają, bez ledow bym Passata B8 osobiście nie kupił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, paolokos napisał:

Ledy wyglądają..

To nie podlega dyskusji ale ja np.założyłem sobie srebrne listwy u góry i już troszkę upiększają halogenowego paska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 150KM bedzie malo to zawsze u dobrego tunera za 1300-1400zl dodasz mocy i momentu.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie/Panowie

wcześniej byłem zainteresowany b7 rocznik 2014 ale z racji tej akcji serwisowej i oszukanego oprogramowania odpuściłem sobie i zainteresowałem się passatem b8 rocznik 2015 lub 2016r w dieslu.Może być zarówno 1.6 tdi jaki (2.0 tdi ten 150 konny). sedan lub kombi

Naczytałem się masy tekstów ,które wypisywaliście na 143 stronach.Pytanie techniczne czy te rzeczy usterkowe o których pisaliście dalej się Wam pojawiają czy macie spokój

-skrzypienie tych słupków

-dziwne odgłosy z lewej strony z tyłu niby w zawieszeniu

oraz cała elektronika o której tak straszą mechanicy.

 

z góry dziękuję za info

Pozdrawiam

Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 4 latach z passatem b8:

1. słupki nie skrzypią, 

2. zawieszenie jest głośne

3. elektronika (odpukać) się nie psuje ;)

z mojej strony dodałbym do listy problemów hamulce z tyłu - rdzewieją i szybko się zużywają. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po nieco ponad 2 latach: nic nie skrzypi, nic nie jest głośne (przynajmniej w moim subiektywnym odczuciu), elektronika działa bez zarzutu. Przebieg 51tys km. Jedyne co się stało to ulamany plastik przy uchwycie na drzwiach kierowcy (wymienili w ramach "gestu handlowego"). Nie zauważyłem jakiegoś mega zużycia czegokolwiek.  Może nie zwracam uwagi na pierdoly. Jedyne do czego mogę się przyczepić to słaby lakier a poza tym to jestem zadowolony, chociaż znowu passata bym nie kupił (a wcześniej miałem b6), teraz chodzi mi po głowie Tiguan Allspace lub A4 Allroad, zobaczymy jak cenowo się modele uloza w 2021:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki, Biokd mówisz że słaby lakier w sensie jak w b7 że łatwno odpryski się robią?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby lakier to ma Honda. W passacie po 45 tys mam 2 malutkie odpryski na masce. W Hondzie po 10 miesiącach i 20 tys przebiegu miałem pełno na masce oraz jeden wielki na dachu. Tam lakier był tragiczny. Tak wiec porównując do Hondy wg mnie lakier jest całkiem Ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma 200 tyś km i mam tylko kilka odprysków na masce, ale za to lampy są mega zajechane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności