Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

 

hej, 

dwie felgi made in poland, natomiast dwie made in korea

czy są orginalne? czy to jakas podróbka? 

na polskiej i korea tylko numer katalogowy ten sam

 

image.thumb.png.401af38c625530b0b9510daeb9dcd460.pngimage.thumb.png.8d32ffa2efff4d5848a2bf4582a179e7.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne, miałem podobnie 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2019 o 20:18, yata napisał:

Hej,

Jak wyglada sprawa z nowymi benzynami w Passacie.

Czy wszystkie będą miały filtr GPF i adblue?

Jak już to tylko GPF. Póki co nie słyszałem o stosowaniu na szeroką skalę SCR w silnikach innych niż diesel. Ale nie demonizowałbym tego GPFa - to w przypadku aut benzynowych jak dodatkowy katalizator raczej.

Przyznać się ile razy ktoś wymieniał "kata" w benzyniaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2019 o 19:04, domik82 napisał:

Głównie miasto. Wydaje się jednak że to bez znaczenia najwyżej dam dpf do czyszczenia. Benzyn 280 (tak żeby było 4x4) praktycznie nie ma. W Niemczech też lipa. 

1 raz w zafirze B po 10 latach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2019 o 06:05, 1285 napisał:

240 km w dieslu do miasta no kto bogatemu zabroni?Jeśli kupujesz używkę to pamiętaj że diesel nie lubi krótkich tras w zimie będzie się długo nagrzewał albo wcale nie osiągnie temp.90C.a to też mu nie służy.Oczywiście nic nie musi się złego dziać ale...jednak benzynka była by lepsza do tych warunków choć pewnie diesel spali znów troszkę mniej .

Nawet jak bym chciał benzynę to z 4x4 zostaje tylko 280KM. Obecnie w sprzedaży z używek jest jedna sztuka ;) przyznam że trochę się tym zaskoczyłem, ale do sprzedaży ta wersja weszła chyba w 2016 a potem na chwilę została wycofana więc leasingi będą kończyć się w tym lub przyszłym roku. Mobile.de też słabo. Zostaje TDI najwyżej sprzedam za 2 lata i kupię benzynę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zakup passata sedan z oknem dachowym wpływa negatywnie na wyciszenie? (oczywiscie chodzi o sytuacje jak okno jest zamkniete)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć tak mówią, ja nie narzekam na wyciszenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, paolokos napisał:

.... ja nie narzekam na wyciszenie

Kolego jeździsz po niemieckich drogach a to zupełnie inna bajka niż nasze cudowne dziurowiska polskie szczególnie teraz po zimie.Wiem że koledze nie chodziło pewnie o odgłosy zawieszenia ale warto o tym wspomnieć.Ten kto niestety musi jeździć po naszych pseudo drogach wie że na dobrej drodze passat jest super ale na nierównościach i dziurach jest słabo i głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostają koła o nieco wyższym profilu niestety. Powoli robi się z tymi drogami katastrofa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak najbardziej hałasuje zawieszenie, to odczujesz najbardziej w mieście, czy na gorszych drogach. Na autostradzie szum opon i zza szyb bocznych się pojawia, ale jakiegoś dodatkowego hałasu od strony szyberdachu nie uświadczyłem. Natomiast korzyści z racji doświetlenia wnętrza i optycznego powiększenia przestrzeni a i owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, mój Passat dziś się produkuje. Aktualnie mam Superba III i z hałasowaniem zawieszenia poradziłem sobie. Nic mi nie trzeszczy ani nie stuka i nie skrzypi. Co prawda prowadzi się jak łajba na wzburzonym morzu, ale nie hałasuje nawet na nie wiadomo jakich wertepach. Szkoda tylko kół 19". Przepis na spokój? Smarowanie gumek Wurthem HHS5000, wymiana sprężyn na eibach pro-kit, dystanse i przede wszystkim rozpórka przednich kielichów amorków. Auto po montażu rozpórki jest nie do poznania - trzaski plastików wewnątrz od zginania się budy teraz po prostu nie występują. Po odebraniu paszczura od razu jadę na przymiarke do Krakowa.

Edytowane przez enriquez
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak cenowo to wychodzi mniej więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nieco inaczej: okno dachowe uniemożliwia montaż takiego wyciszenia, jakie dałoby się zrobić ze zwykłym dachem. Jak wyciszysz auto u profesjonalisty, to nagle największym źródłem hałasu będzie okno. W innym przypadku nie ma większego znaczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, enriquez napisał:

Powiem Ci tak, mój Passat dziś się produkuje. Aktualnie mam Superba III i z hałasowaniem zawieszenia poradziłem sobie. Nic mi nie trzeszczy ani nie stuka i nie skrzypi. Co prawda prowadzi się jak łajba na wzburzonym morzu, ale nie hałasuje nawet na nie wiadomo jakich wertepach. Szkoda tylko kół 19". Przepis na spokój? Smarowanie gumek Wurthem HHS5000, wymiana sprężyn na eibach pro-kit, dystanse i przede wszystkim rozpórka przednich kielichów amorków. Auto po montażu rozpórki jest nie do poznania - trzaski plastików wewnątrz od zginania się budy teraz po prostu nie występują. Po odebraniu paszczura od razu jadę na przymiarke do Krakowa.

 

9 godzin temu, sfra napisał:

A jak cenowo to wychodzi mniej więcej?

podbijam pytanie, ile to kosztowało i gdzie w Krakowie takie cuda robią? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest grupa na Facebooku MQB Polska, https://www.facebook.com/groups/GolfRforumPOLSKA/

Znajdziecie tam temat zapisów na drugą turę rozpórek. Nie jestem pewien czy jest B8, trzeba by podjechać na przymiarkę do Górny Motorsport.

Cena w drugiej edycji bedzie 220 brutto z wysyłką. Pytać Mariusza Gontarza, na grupie, co i jak.

 

Tak to wygląda w Superbie, nie wiem czy podpasuje do B8, mogę wieczorem zmierzyć rozstaw kielichów.

276c7b55d5aa8ddd3df358d965d41785.jpg

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to się musisz zapytać w swoim aso, moje nie robi mi problemów (może dlatego, że nigdy nie dojdą do tego, że jest tam niefabryczna rozpórka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim ! 

Zamierzam kupić B8 z silnikiem 2.0tdi 190 dsg rocznik 2015 przebieg 100 tys km . 

Na  co zwrócić uwagę przy zakupie ? Jakie są typowe bolączki tego modelu ? Jak sprawuje się skrzynia DSG w B8 ? 

 

Ps: obecnie jestem posiadaczem B7 2.0tdi CFGC i dobijam do 200 tys km autko super nie narzekam ale  chęć zmiany na coś świeższego bierze górę ? 

Z góry dzięki Pozdrawiam ! 

 

Edytowane przez BartekV
Błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zwróć uwagę na przebieg. 4 letni diesel z przebiegiem 100 tys? Krajowy czy import?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, _PiTi_ napisał:

Przede wszystkim zwróć uwagę na przebieg. 4 letni diesel z przebiegiem 100 tys? Krajowy czy import?

Autko krajowe serwisowane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności