Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

S-Maxa (jeden z nie wielu VANów który mi się podoba) też nie będzie, podobnie ma być chyba w VW. Prawdę mówiąc mnie to szczególnie jakoś nie martwi, bo z podobających się mi pojazdów wielkogabarytowych coś sobie znajdę jeśli tylko taka potrzeba będzie istnieć. Viano i Multivana raczej będą jeszcze trochę klepać, a jak nie to zawsze można ściągnąć jakąś Pacificę ;)

Moda ma to do siebie, że się pojawia i znika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

moze ktos z Was wie czy w B8 z 2015r (wersja Highline) w Discover Pro jest obsluga Android Auto / Car Play? Jezeli dobrze pamietam z wczesniejszej dyskusji na tym forum (nie pamietam czy w tym watku) to za wczesnie na obsluge AA/CP

jezeli nie ma, to czy jest mozliwosc dolozenia ich obslugi np. poprzez wgranie nowego softu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja mam My2015 z połowy roku z MIB2 z 3G0035043A i nie mam AA i CarPlay?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe...jam mam My2015 z września i posiadam AA i carplay ..ciekawe , wersja highline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@majkel2017 i @dzidekbeskid 

napiszcie prosze jakie macie wersje infotainment DP czy DM

w DM trzeba bylo doplacac do AA/CP a w DP zawsze bylo to w standardzie

byc moze stad ta roznica miedzy waszymi wersjami?

drugie co mi przychodzi do glowy to termin produkcji auta - @dzidekbeskid - jestes na 100% pewien ze Twoja wersja to MY2015 a nie MY2016?  skoro jest z wrzesnia to moze masz juz inny model rocznikowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, AA/CP  było od MY2016. Ja mam właśnie produkowany listopad 2015 i CarPlay jest.

Kończy się leasing w moim B8. Z auta jestem zadowolony, nie widzę innej alternatywy w tym budżecie i chciałem wymienić na nowy prawie taki sam. Jednak przez nowe wymagania co do czystości spalin z ofert zniknęły wszystkie sensowne silniki benzynowe :(   W tym roku nie  będzie nic poza 1.5 150KM i 2.0 272KM.  Nawet hybryda GTE nie spełnia nowych norm ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sh95 Jak nic pora rozważyć zakup Arteona :)  Odpowiednie silniki są tam dostępne, samochód niby ten sam ale zupełnie inny - odmienisz sobie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sh95 To nie chodzi tyle o spełnianie norm, a o brak miejsc do testowania. Niby w DE jest tylko kilka ośrodków, które mają odpowiednie uprawnienia, a jednak trzeba przebadać każdą wersję silnikową w każdej konfiguracji, a to trwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2019 o 07:19, radekrp90 napisał:

@sh95 To nie chodzi tyle o spełnianie norm, a o brak miejsc do testowania. Niby w DE jest tylko kilka ośrodków, które mają odpowiednie uprawnienia, a jednak trzeba przebadać każdą wersję silnikową w każdej konfiguracji, a to trwa...

OK, zgoda. Ale fakt jest taki, że w tym roku innych wersji ma nie być, przynajmniej sprzedawcy nie mają takich info.

Arteon też już nie ma w ofercie 2.0 190KM. Z zewnątrz Arteon jest ładny, ale dla mnie jednak niepraktyczny, nie przekonuje mnie brak ramek w drzwiach i ścięty tył.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sh95 napisał:

OK, zgoda. Ale fakt jest taki, że w tym roku innych wersji ma nie być, przynajmniej sprzedawcy nie mają takich info.

Arteon też już nie ma w ofercie 2.0 190KM. Z zewnątrz Arteon jest ładny, ale dla mnie jednak niepraktyczny, nie przekonuje mnie brak ramek w drzwiach i ścięty tył.

 

A co jest nie tak z tym brakiem ramek i scietym tyłem, gorzej sie jezdzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie jak to na śniegu i mrozie działa :)Tej zimy parkuję pod chmurką, co dzień mam skrobanie szyb lub spore odśnieżanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sh95 napisał:

Nie wyobrażam sobie jak to na śniegu i mrozie działa :)Tej zimy parkuję pod chmurką, co dzień mam skrobanie szyb lub spore odśnieżanie.

słuszna uwaga, w arteonie szyby delikatnie opuszczają się przy probie otwarcia drzwi. Ciekawe jak to dostać się do środka, jak coś dobrze zamarznie.

PS. Może po to jest klapa otwierana z tylną szyba ;) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auta bez ramek to nie nowość i ludzie z tym żyją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w CC od 2008, ale poza VW to przecież bezramkowe samochody są od lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wysoce prawdopodobne, że VW wie, że jest zima i że wtedy pojawia się śnieg i lód ;) więc raczej uwzględnili to w konstrukcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w B8 klapa jest wyraźnie bliżej szyby, więc może trochę lepiej zatrzyma śnieg ale pewnie też może się coś takiego zdarzyć.

Co do bezramkowych szyb to zimą mogą być problemy ale nie muszą. Na pewno trzeba trochę bardziej dbać o smarowanie uszczelek ale hartowane szyby wbrew pozorom nie są wcale słabym elementem. Wystarczy poszukać tematów na forum i filmów w necie na ten temat. No i VW to nie Tesla, przewidzieli, że auta będą używane w ujemnych temperaturach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.02.2019 o 11:19, chriso napisał:

nie doceniacie myśli technicznej VW :P

https://streamable.com/ykzyv

No ja sam ostatnio zaliczyłem taką samą wtopę - ale to zupełnie "świadomie", bo sądziłem że nie wpadnie... i grzebałem się z tym chyba z 5 minut :D

Co do szyb, w A5 wystarczy raz na rok przejechać zabezpieczeniem silikonowym do uszczelek i przez całą zimę jest ok, więc tu nie będzie raczej gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu tego roku kończy mi się leasing auta, i trzeba będzie zakupić kolejne. 

Orientujecie się jak się ma zakup auta z placu vs zakup auta z konfiguratora? Czy jest tak, że to co stoi na placu można kupić taniej niż to samo auto w identycznej konfiguracji z konfiguratora ? 

W moim wypadku sprawa dodatkowo komplikuję się tym, że od kwietnia ma wejść model po lifcie, który nie dość że będzie droższy to patrząc na zapowiedzi wcale bardziej do gustu mi nie przypada.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności