Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Bomba94 napisał:

Ciekawy, ładny lakier. Jasne wnętrze wydaje się mało praktyczne (szczególnie jeśli wozi się dzieciaki). Ja odebrałem przed tygodniem od Plichty Passata Highline R-line 1.8 TSI z kolorze Tungsten Silver. Jeżdżę krótko ale jest to bardzo wygodne i fajne autko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna tapicerka ale skórzana to wcale nie taki głupi wybór. Ja mam jasną (ale nie mam dzieci) i jakoś nie ma strasznych problemów z czystością - wystarczy nie być "fleją", bo tak to i z czarnego wnętrza można zrobić chlew.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bomba94 napisał:

Ja mam jasny środek w nappie i mam dzieci.

jak ktoś jest "fleja" to tak jak kolega radekrp90 napisał i z czarnego można zrobić chlew

co do brudzenie, oczywiście ze się brudzi od normalnego użytkowania, zawsze osadza sie kurz i po jakimś czasie widać przybrudzone fotele, No ale to się bierze srodek do czyszczenia skory i się czyści albo jedzie do firmy która za pare grosików zrobi to za nas..

na czarnym niby nie widać ale też się brudzi, jak każdy, poza tym na czarnym zostają smugi np. po deszczu który "wpadł" na fotele (jeździłem takim na testowce jak porządnie lało i zanim zapiąłem dziecko z tylu to cala kanapa byla mokra, a jak wyschła to zostały widoczne plamy, na jasnym tego nie ma. Plamy na czarnym po wodzie można wytrzeć ale też trzeba czyścić, jak o każde wnętrze trzeba dbać..

jak koledze się podoba to nie ma co się zastanawiać tylko brać. Jak się znudzi zawsze można sprzedać i kupić z innym kolorem wnętrza..

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem na początku stycznia Passka 1.8 TSI (manual) Highline + pakiet Business + przyciemniane tylne szyby + alarm + kamera cofania + Easy Open + felgi 18 Monterey. Auto ma wyznaczony termin produkcji na koniec marca 2018.

Nie wzialem AID, niby to fajne, ale ostatecznie sie nie zdecydowalem, uznalem to za bajer. Wczoraj ogladalem Golfa kolegi, ktory ma AID i teraz bije sie z myslami czy moze probowac jeszcze to domowic, ale nie wiem czy sie da, no i czy warto... Troche sie boje usterek tego AID. Moze ktos mnie przekona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuje Passata z Aid i powiem krótko bajer bez którego da się żyć ale cieszę się że go mam samochód wyróżnia się pozytywnie,  to tak jak z ledami lamp z przodu da się bez nich jeździć ale z nimi jest ciekawiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Bomba94 napisał:

Hej , o ile się nie mylę to ten już jest zarezerwowany, wiem bo mój znajomy go łyknął :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Rivam napisał:

Zamówiłem na początku stycznia Passka 1.8 TSI (manual) Highline + pakiet Business + przyciemniane tylne szyby + alarm + kamera cofania + Easy Open + felgi 18 Monterey. Auto ma wyznaczony termin produkcji na koniec marca 2018.

Nie wzialem AID, niby to fajne, ale ostatecznie sie nie zdecydowalem, uznalem to za bajer. Wczoraj ogladalem Golfa kolegi, ktory ma AID i teraz bije sie z myslami czy moze probowac jeszcze to domowic, ale nie wiem czy sie da, no i czy warto... Troche sie boje usterek tego AID. Moze ktos mnie przekona :)

AID zmienia wnętrze w bardziej nowoczesne. Za jakiś czas większość aut będzie miała to w standardzie, to nieuniknione  (tak jak modele Renault, czy nowy Peugeot 3008, nie wspominając o Audi czy autach droższych). Już nawet Golfa czy Polo można w takie zegary wyposażyć.

Większa możliwość personalizacji i widok mapy to naprawdę fajnie wygląda i robi wrażenie trochę "droższego i nowoczesniejszego" auta. I nie chcę tu oczywiście nikogo urazić, bo wiem, że są zwolennicy zwykłych zegarów i cyfrowych (pewnie tak pół na pół). Kiedyś też tak to wyglądało ze smartfonami ;-)

Usterki AID pojawiły się na tym forum raz czy dwa, ale to są naprawdę sporadyczne i rzadkie przypadki. Ja mam aktualnie już trzeciego Passata B8 z AID (wymieniam co roku) i nigdy nie było żadnych problemów. Ja osobiście nie wyobrażam sobie już auta bez tego gadżetu (tak się już przyzwyczaiłem) i cieszę się że pojawiły się te opcje również w tańszych modelach vw. 

Co do zmiany zamówienia, gdybyś się oczywiście zdecydował, to musisz się mocno spieszyć, bo może być już za późno. Poza tym ja jak zmieniłem po dwóch tygodniach kolor auta w zamówieniu, to o tyle dokładnie przesunął mi się jego odbiór... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary AID są dopiero od kilku lat. W aucie nowym też bym brał ale za kilka lat, to ciekawe jak to będzie wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W czwartek odbieram TDi 150 KM DSG7 HL. Czy oprócz wcześniej rzeczonych tematów, powinienem zwrócić na coś szczególną uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 

Po dłuższym odpoczynku od passata, ale nie od marki VW :crazy: , postanowiłem powrócić do paska. Wybór prawdopodobnie padnie na używane GTE w kombi rocznik 2016.

Jeżdżę głównie krótkie odcinki ok 30 - 40km dziennie, dlatego też w większości użytkował bym pewnie zestaw baterii. U mnie w Norwegii jest dużo stacji gdzie można korzystać z darmowego ładowania.

Poproszę użytkowników tej wersji o jakieś opinie, sugestie 

 

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2018 o 18:45, trix napisał:

Witam wszystkich 

Po dłuższym odpoczynku od passata, ale nie od marki VW :crazy: , postanowiłem powrócić do paska. Wybór prawdopodobnie padnie na używane GTE w kombi rocznik 2016.

Jeżdżę głównie krótkie odcinki ok 30 - 40km dziennie, dlatego też w większości użytkował bym pewnie zestaw baterii. U mnie w Norwegii jest dużo stacji gdzie można korzystać z darmowego ładowania.

Poproszę użytkowników tej wersji o jakieś opinie, sugestie 

 

Pozdrawiam Marcin

Nie liczyłbym na zasięg 30-40km zimą w passacie GTE raczej realnie 15km a przy bardzo oszczędnej jeździe 20km, latem 20-21st. C może 25km góra 30km przy bardzo oszczędnej jeździe. Bateria zbyt mała, masa i wielkość auta zbyt duża. Też rozważałem kiedyś zakup GTE ale w ostatecznym rozrachunku padło na BiTDI i oddzielne drugie auto elektryczne o realnym zasięgu 120-150km. Trasy trzaskam mocnym dieslem a miasto EV. Proponuje przed zakupem potestować GTE bo zasięgi na papierze to coś zupełnie innego niż realna jazda - zazwyczaj zasięg realny = 50% w warunkach zimowych zasięgu na papierze :). Jeśli nigdy nie jeździłeś elektrykiem proponuję potestować taki z zasięgiem około 150-200km minimum.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Orientuję, się ktoś dlaczego nie można skonfigurować żadnego VW w konfiguratorze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Albert93 napisał:

dlaczego nie można skonfigurować żadnego VW w konfiguratorze ?

 

Jak nie jak tak ...

 

image.thumb.png.ee9ac3aab1ddc75698b69e7d262fad52.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z Passatem lub Aretonem

2.png

Edytowane przez Albert93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, orientuję się ktoś dlaczego w konfiguratorze, nie mogę mieć tapicerki St. Tropez i klimatyzowanych foteli ?? W Superb'ie to jest a w Passacie tego nie ma ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Albert93: Od zawsze tak było. Chyba uznali, że jasne fotele się nie nagrzewają i nie trzeba. Ale to tylko moje gdybanie. Jaki jest faktyczny powód to wiedzą tylko wróżki. Sam planowałem jasną, ale jak się dowiedziałem, że nie da się z wentylacją, to wziąłem czarną.

Edytowane przez googie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wziąłbym czarną tapicerkę, lecz z perłowym czarnym lakierem słabo to wygląda. Tak jak wcześniej mówiłem w Superbie, czy A6 jest taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie czarną perłę i czarne wnętrze. Mi się tam podoba.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawisz fotę jak to wygląda ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności