Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Na wyprzedaży to dodatkowo max 5-5,5% do upustu kwotowego, przynajmniej tak było pod koniec zeszłego roku jak odbierałem auto.

A powiedz jaka kwota wyposażenia dodatkowego daje rabat z automatu 20tysi? To chyba jakaś tegoroczna nowość, bo nie pamietam aby ktoś na forum o tym wcześniej pisał.. Myśle ze wszyscy jesteśmy ciekawi jaki to próg..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, iż upust dealera w czasie wyprzedaży jest delikatnie obniżony. Przed wyprzedaża miałem -10000zł oraz upust 9,2% obecnie wychodzi -16000zł oraz upust do 7,2% chociaż myślę że będą próbować wcisnąć mi tylko 6% rabatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne: upusty i rabaty są takie, żeby VW zarobił na sprzedaży :)

 

Jakby to liczyć w sposób uproszczony - to cena katalogowa 135 tys, cena z wyposażeniem - 159, (czyli wyposażenie 24 tys?) - minus 20 tys = cena końcowa 139 tys.

Niby dziwne - żeby za wyposażenie wartości 24 tys dawać 20 tys rabatu? Ale nie wnikałem w te ichniejsze wyliczenia.

Dodatkowo po drodze przy wybieraniu wyposażenia też były jakieś pakiety, które łącznie dawały niższą kwotę niż oddzielnie (jak to pakiety), więc ostatecznie za co i ile konkretnie się płaci, to jakaś wyższa matematyka, której nie chce mi się rozgryzać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rabat przyznany w sierpniu na poziomie 12000 zł może wzrosnąć przy odbiorze w listopadzie do 16000 zł ? 

umowa leasingowa zostałą podpisana w sierpniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.11.2017 o 21:12, adam.s napisał:

Na wyprzedaży to dodatkowo max 5-5,5% do upustu kwotowego, przynajmniej tak było pod koniec zeszłego roku jak odbierałem auto.

A powiedz jaka kwota wyposażenia dodatkowego daje rabat z automatu 20tysi? To chyba jakaś tegoroczna nowość, bo nie pamietam aby ktoś na forum o tym wcześniej pisał.. Myśle ze wszyscy jesteśmy ciekawi jaki to próg..

Passat Highline 2.0 TDI SCR 140 kW / 190 KM DSG, 6-stopniowa 151 790 zł

Wyposażenie dodatkowe                                                                         33 890 zł

Całkowita cena                                                                                        185 680 zł

Cena końcowa na zamówieniu                                                             165800 zł

Samochód na osobę prywatną, zamówiony w połowie września. Teraz jest większy rabat, ale chyba już nic nie urwꬬ Chociaż nie wiadomo... Odbieram w połowie grudnia to będę męczył o upust na cukierki:D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłałem prywatną wiadomość poprzez forum, ale może zamieszczę tutaj :)

Czy rabat przyznany w sierpniu na poziomie 12000 zł może wzrosnąć przy odbiorze w listopadzie do 16000 zł ? 

umowa leasingowa zostałą podpisana w sierpniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczytałem i wysłałem Ci odpowiedź, być  może nie doszła... Chodzi o to, że jeśli zmieniła się oficjalna oferta dilera czyli zwiększył się rabat przed otrzymaniem faktury, to diler powinien na nowo przeliczyć cenę do zapłaty i odpowiednio ją obniżyć. Jeżeli w lipcu dostałeś na przykład 12.000,-  i 6% rabatu od dilera, to teraz powinieneś dostać 16.000,- i (uwaga) walczyć o utrzymanie tych 6%. Co by nie było, to ze względu na zbliżający się koniec roku faktura czyli oferta powinna być dla Ciebie korzystniejsza niż w połowie roku. I to jest pewne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z informacji które posiadam wynika, że marża dealera zmienia się delikatnie w zależności od promocji. Czy ktoś może mnie skorygować jeśli nie mam racji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozważam taką konfigurację (V4WYKQPW).Co by się opłacało jeszcze dodać. Panowie ile teraz można wyrwać rabatu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Induktor napisał:

Z informacji które posiadam wynika, że marża dealera zmienia się delikatnie w zależności od promocji. Czy ktoś może mnie skorygować jeśli nie mam racji?

Również słyszałem, że jak importer daje większy rabat to dealerowi spada trochę marża. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, brono napisał:

Również słyszałem, że jak importer daje większy rabat to dealerowi spada trochę marża. 

Dealerowi spada marża o jakaś polowe, przerabiałem ten temat w zeszłym roku.

zamawialem samochód na początku sierpnia, odbierałem na wyprzedaży i cena za auto była po wszystkich możliwych rabatach wyprzedazowych i dodatkowych dealera. Leasing i tak czeka na fakturę ostateczna od dealera, zaliczkowa ich nie interesuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkaliście się z tym, że przy silniku TDI z AdBlue trzeba auto zawsze tankować do pełna? Przejrzałem całą książkę serwisową/instrukcję i nie widzę takiej adnotacji. Zastanawia mnie to ponieważ auto tankuje przeważnie tylko na jednej stacji (jednym koncernie). Jak mi się trafi, że nie ma go w pobliżu to nie tankuję auta na full. Czasami za to jak tak mam auto zatankowane to mam wrażenie że samochód trochę bardziej leniwie reaguje na pedał gazu. Może to już moja nadwrażliwość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2017 o 16:36, Tracer93 napisał:

Witam,

Rozważam taką konfigurację (V4WYKQPW).Co by się opłacało jeszcze dodać. Panowie ile teraz można wyrwać rabatu ?

Ja bym dodał przyciemniane szyby lub roletki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Thomsoon napisał:

Czy spotkaliście się z tym, że przy silniku TDI z AdBlue trzeba auto zawsze tankować do pełna? Przejrzałem całą książkę serwisową/instrukcję i nie widzę takiej adnotacji. Zastanawia mnie to ponieważ auto tankuje przeważnie tylko na jednej stacji (jednym koncernie). Jak mi się trafi, że nie ma go w pobliżu to nie tankuję auta na full. Czasami za to jak tak mam auto zatankowane to mam wrażenie że samochód trochę bardziej leniwie reaguje na pedał gazu. Może to już moja nadwrażliwość ?

A kto tak powiedział...? Jakie to ma znaczenie dla AdBlue czy tankujesz do pełna czy np. 2-3L? Wg mnie nie ma to żadnego znaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dart napisał:

A kto tak powiedział...? Jakie to ma znaczenie dla AdBlue czy tankujesz do pełna czy np. 2-3L? Wg mnie nie ma to żadnego znaczenia...

Mnie o to pytał mechanik (czy wiem o tym, że trzeba ON tankować do pełna). Zainteresowałem się tym i przejrzałem instrukcję i nic nie znalazłem. Chciałem jedynie zapytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo oszczędzasz czas i pieniądze rzadziej odwiedzając stacje, jeżdżąc na rezerwie pompa może zaciągnąć jakieś zanieczyszczenia oraz to co najważniejsze, dużo powietrza w baku, więcej skroplonej  wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pełna tankuje się i ON i Pb z powodów podanych przez @paolokos

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2017 o 14:17, Wojtek123 napisał:

Ja bym dodał przyciemniane szyby lub roletki :)

Cześć

 

Czesc

Możesz podać nr tel chce się coś dowoedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności