Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wogole to troche zeszliscie Panowie z tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, pezet101 napisał:

Nowe diesle fajnie jeżdżą. Dopóki jeżdżą.

Problem w tym, że są drogie w zakupie, drogie w eksploatacji, skomplikowane, chimeryczne, awaryjne, nietrwałe, co w ostatecznym rozrachunku jest mocno nieopłacalne.

Za dużo współczesnej propagandy gazetowej czytasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, pezet101 napisał:

W B6 mam 1,9 tdi, z przebiegiem ponad 400 tys i poza przeglądami nic z nim nie trzeba robic. Po prostu jeździ tak jak zawsze.

Znam przypadki nowych dizli, które rozleciały się po 100 tysiącach. (nie licząc problemów w trakcie eksploatacji).

Dlatego B8 kupiłem z benzyną, mając nadzieję, że do serwisu będę jeździł tylko na przeglądy :)

Jeśli nie masz go od nowości to dołóż sobie jeszcze 150 tyś. Też mam b6 z 1.9 i ten passat mnie nakłonił na ten model. Byłem i nadal jestem pod wrażeniem ilością miejsca, dużych schowków i lekkiego wspomagania czy zwrotności pomimo gabarytów. Tych wszystkich argumentów brakuje już niestety w b8.  Nawet żona stwierdziła że b6 jest łatwiejszy w prowadzeniu i manewrowaniu na ciasnych parkingach. Tak spier....obecny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz progresywny układ kierowniczy? Bardzo poprawia komfort manewrowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B6 kupiłem poflotowy ze 180 kkm - nawet go nie widząc. Przez telefon :)

Ale wiedziałem z jakiej firmy, że nawet na wymianę opon czy piór wycieraczek jeździł do ASO.

 

B8 kupiłem nowe. Nie powiedziałbym, że gorzej się nim manewruje, a przyznam że nawet nie wiem, czy mam układ progresywny czy jakiś inny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak ze w każdym b8 był progresywny układ kierowniczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest w każdym. Występuje jako dodatek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

policz obroty kierownicy od max położenia w lewo do max w prawo.

jak 2 - to progresywny, jak 3 - to zwykły układ kierowniczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ile jest obrotów kiery od oporu do oporu. Progresywny 2,1, zwykły 2,7. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Ostatnio zacząłem jeździć z włączonym systemem start/stop i zauważyłem ciekawą rzecz, mianowicie jak stoję na światłach "na pierwszego" i nie ma przede mną żadnego auta to po wciśnięciu/dotknięciu sprzęgła silnik się załącza ale jak stoję w korku i przede mną stoi auto to silnik się sam załącza po tym jak auto które stało przede mną ruszy! Reaguje sam bez mojej ingerencji na sytuacje jaka jest na drodze. Czyżby to była taka cwana bestia z tego systemu? Czy tylko ja tak mam czy ten system w praktyce tak powinien działać a ja to dopiero teraz odkryłem? Jak jest u Was? Ja mam manuala..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie działa Start-Stop jeśli auto ma radar z przodu. Rozpoznaje, że auto przed nami ruszyło i odpala silnik bo spodziewa się że my również zaraz ruszymy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak, że sam odpala wtedy, jak ma włączony tempomat i auto-hold?

Zauważyłem, że w tej konfiguracji sam się zapala, kiedy poprzedzające auto odjedzie, a rusza po wciśnięciu gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam manuala i tak jak kolega zauważył silnik się uruchamia po naciśnięciu sprzęgła lub kiedy poprzedzające nas auto ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na reklamach zwiększył się właśnie upust na Passata do 16.000,- (chociaż po 45 tygodniu podrożał w cenniku o 2.000,-). Ja będę odbierał skonfigirowanego w grudniu, także nie ukrywam, że czekałem na to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również czekałem na to info, mój wyprodukował się 02.11.2017 wiec teoretycznie po starej cenie i powinien wskoczyć na wyprzedaż. Mam nadzieje ze podstępny plan zadziała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dali 20 tys upustu 'z urzedu' . A zamawiam jakoś przed wakacjami

Edytowane przez pezet101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie załapałeś się na 12.000,- rabatu Safe+ (bo tyle było od wakacji) i pewno z 7% od dilera :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie - bo w dwóch salonach było tak samo - po przekroczeniu pewnej kwoty na wyposażenie dodatkowe, odjęto 20 tysi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności