Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mimowszystko uważam ze w takim aucie nie powinno to się zdarzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystarczy wcisnąć  przycisk zasilania na ok 30 sec w ten sposób zrobić reset radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem ceny placowych Passatów i Superbów i stwierdziłem, że Superby są o ok. 10k droższe. Zarówno ceny najtańszych egzemplarzy, jak i mediana wszystkich ofert nowych samochodów na otomoto.pl Czy rzeczywiście polacy są w stanie zapłacić więcej za większe wnętrze kosztem jego jakości? Widzę, że Skoda nie jest już tańszą alternatywą VW...

Edytowane przez schweppes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałem nowym superbem (jako pasażer) - niby wszystko w porządku, a jednak czuć, że skoda... Może droższy dlatego że większy?

 

A u mnie zawiesiła się nawigacja z i dopiero po zgaszeniu silnika odżyła.

Długie palenie się zegarów na AID też raz zauważyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, schweppes napisał:

Dziś sprawdziłem ceny placowych Passatów i Superbów i stwierdziłem, że Superby są o ok. 10k droższe. Zarówno ceny najtańszych egzemplarzy, jak i mediana wszystkich ofert nowych samochodów na otomoto.pl Czy rzeczywiście polacy są w stanie zapłacić więcej za większe wnętrze kosztem jego jakości? Widzę, że Skoda nie jest już tańszą alternatywą VW...

A brałeś pod uwagę wersje wyposażenia? Bo tu prosta statystyka niewiele mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, schweppes napisał:

Dziś sprawdziłem ceny placowych Passatów i Superbów i stwierdziłem, że Superby są o ok. 10k droższe. Zarówno ceny najtańszych egzemplarzy, jak i mediana wszystkich ofert nowych samochodów na otomoto.pl Czy rzeczywiście polacy są w stanie zapłacić więcej za większe wnętrze kosztem jego jakości? Widzę, że Skoda nie jest już tańszą alternatywą VW...

Ile razy nie porównywałem to Skoda wychodzi taniej, czasami znacznie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze a3 8v 2.0 tdi po sofcie z 2014 roku. Chcialem Wam powiedziec ze nie czuje wielkiej roznicy co do jakosci wykonania pomiedzy tymi dwoma modelami. NIe porownuje klas aut , wiadomo ze a3 to kompakt a passat to klasa d. Poprostu chodzi mi o to ze jak rano jade gdzies audi to pozniej jak wsiadam do passata nie czuje roznicy miedzy tymi dwoma autami. No moze oprocz tego ze a3 to klekot i w porownaniu do passka pracuje duzo glosniej.

 

Edytowane przez Maciej86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalna zasada jest taka, że "suma odczuć" jest proporcjonalna do ceny samochodu. Nawet w obrębie jednej marki suma odczuć w Golfie za 90k i w Passacie za 90k będzie podobna, bo co prawda Passat będzie w środku większy i będzie miał bardziej komfortowe zawieszenie, ale Golf będzie nadrabiał wyposażeniem i bardziej eleganckim wykończeniem wersji highline niż Passat trendline. Analogicznie będzie w topowej wersji Polo i w bazowym Golfie. Mówię z własnej praktyki, bo jak kiedyś się przesiadłem z wypasionej Astry 4 do gołej Insigni, to ogólne wrażenie było podobne, a może nawet na korzyść Astry. 

Audi A3 jest nawet trochę droższe od Passata, więc musieli zrobić tak, żeby suma odczuć była co najmniej taka jak w Passacie, tj. może w Audi będzie ciaśniej i bardziej twardo na dziurach, ale np. stylistyka wnętrza i jego jakość będzie bardziej dopracowana, tj. będzie widać, że projektanci poświęcili w Audi więcej czasu, żeby było Tobie miło w tym samochodzie, a akurat wnętrza Audi to wg mnie biją jakościowo zarówno BMW jak i Mercedesa. Gdyby nie zadbali o co najmniej podobne ogólnie wrażenie, przy tej cenie sprzedaż A3 spadłaby na łeb na szyję.

A3 jest stworzone dla zamożnych ludzi, którzy potrzebują kompaktowego samochodu do miasta, ale samochód nie ma mieć kompromisów jakościowych w środku i na zewnątrz, tak jak w zwykłych kompaktach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym bardziej porównywał Superba do Arteona - to są dokładnie te same gabaryty. A z tego co siedziałem w Arteonie (w weekend będę miał okazję pojeździć) to Arteon w niczym nie wychodzi przed Passata jeśli chodzi o jakość, nawet bym powiedział że względem B8 Highline został nieco ogolony z chromowanych wstawek wewnątrz. Dla mnie to po prostu większy i bardziej sportowo wyglądający Passat, ale nic poza tym :) i dlatego właśnie mi się podoba :D

 

art.gif

1wymiary.jpg

3wymiary.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Superba w ciemno, gdyby nie to, że są tam przestarzałe bi-ksenony zamiast ledów. Ale pewnie wrzucą ledy po lifcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś superb mi się nie widzi tak jak passat .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, schweppes napisał:

Ja bym brał Superba w ciemno, gdyby nie to, że są tam przestarzałe bi-ksenony zamiast ledów. Ale pewnie wrzucą ledy po lifcie.

juz ledy dodali do O3 z pieknym liftingiem przodu, po tym zabiegu wybrałem B8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestarzałe ksenony ??? ciekawe ile kosztować będzie naprawa ledów ,bo tak to kupuje żarnik za 60 zł z resztą w Tiguanie mam ksenony i świecą jak ledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kubek197878 napisał:

przestarzałe ksenony ??? ciekawe ile kosztować będzie naprawa ledów ,bo tak to kupuje żarnik za 60 zł z resztą w Tiguanie mam ksenony i świecą jak ledy.

Ja myślę że tego i tak nie unikniemy, ksenony niebawem przejdą do lamusa, taki postęp ;) Pytałem o ledy sprzedawcy i mówił że tu już są wymienne moduły, nie jak w Seacie Leonie, gdzie wymieniasz całą lampę. No ale wymienne nie znaczy tańsze w eksploatacji od ksenonów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pamietam jak kiedys kupowalem w 2008r golfa mk5 gti , to biksenon to byl priorytrt, i mega nowoczesnosc, jaralem sie tym jak mala ruda dziewczynka ;)

A teraz top led.... ciekawe co bedzie nastepne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, tylko już jest (np. w Audi R8) - lasery. Tak więc nawet ledy to już powoli przeżytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, R-line napisał:

Ja myślę że tego i tak nie unikniemy, ksenony niebawem przejdą do lamusa, taki postęp ;) Pytałem o ledy sprzedawcy i mówił że tu już są wymienne moduły, nie jak w Seacie Leonie, gdzie wymieniasz całą lampę. No ale wymienne nie znaczy tańsze w eksploatacji od ksenonów :)

Ciekawa informacja i faktycznie: dla świateł mijania - 772 PLN, dla drogowych 613 PLN. Ale dotyczy to póki co tylko Tiguan'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, radekrp90 napisał:

Ciekawa informacja i faktycznie: dla świateł mijania - 772 PLN, dla drogowych 613 PLN. Ale dotyczy to póki co tylko Tiguan'a.

O proszę, nawet już ceny przybliżone mamy :) Ale DRL-ów już chyba nie zmienimy (z resztą zawsze były niewymienne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ceny z Benepolu na dziś (bez groszowych końcówek, z VAT) ;) O DRL nic tam nie ma, bo tak jak piszesz - są "nie wymiennym" elementem reflektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności