Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.09.2017 o 01:32, tjord napisał:

 

Tu masz test 180 TSI vs 190 CR. Jakos "elastycznosc" przy przyspieszaniu 80-120km/h wychodzi na plus dla TSI i to zauważalnie.

Co do głosnosci tez masz pokazane.

 

 

 

ps. a jak chcesz zaznac EURO4 to stań sobie za swoim autem odpalonym tak przez 10s mysle wystarczy - oczywiscie najlepiej w zamknietym garazu - moze byc podziemny przy markecie :) uwierz mi ze sie przewrocisz.

EURO 5 nie lepiej. a EURO 6 tylko teoretycznie lepiej.

EURO 4 to pamietam bylo chyba w Golfa 4 albo VW GARBUSIE TDI 90km, toż to sie nie dalo za tym stac bo sie robilo ciemno i na rzygi od razu. najwiekszy toksyk - chyba ze tęsknisz za Ikarusami..

 

I takie cos siejesz po drogach w twarz innym.... zastanów się. EURO 6 ponoc jest w B6 TDI CR 2.0 z DPF - taki jaki mialem - i powiem szczerze tez sie nie dalo za dlugo postac za takim autem jak bylo odpalone...

Film dotyczy wersji 150KM vs 180KM. Także w tej kwestii nie zmienię zdania. Nie powiedziałem też, że EU4 nie kopci. Zdaje sobie sprawę z jego niwielkiej ekologiczności. Wtedy taka była norma. Teraz jest lepsza. No jeśli chcesz sprawdzać jakość spalin stojąc przy ruże wydechowej t gratuluję płuc :D Szczerze, żadne auto ni ejest ekologiczne i każde niestety niszczy naturę... jesteśmy zbyt wygodni i ich używamy... szkoda nam kasy na hybrydy... ale czy one załatwiają sprawę? Ekologia, inny temat.

Za Ikarusami nie tęsknię i trudno do nich porównać osobowego diesla z lat 2010 i później ....

Uwielbiam z Tobą dyskutować :) to już drugi wątek, w którym mamy inne zdania :D 

@pioteresjuż wracamy do tematu, ostatni off. 

Napisałem wcześnieij, że opcja 1... dziś już nie mam pewności czy nie podpowiedzieć Ci inaczej. Highline z pakietem busiess ma pakiet zimowy, dostaniesz kamerkę i luksusowe otwieranie klapy (fajne)... stracisz roletę pionową, której niczym nie zastąpisz... co wygra? roleta czy klapa... klapa częściej w uryciu... DP ma w pakiecie mirrorlink? bez DAB+ da się żyć. Do tego HL dostaje zdecydowanie ładniejszy wygląd r-line (zazdroszczę :) ) no i chyba odrobine lepsze materiały w środku... Chyba sam się przekonałem do tego 2 wariantu. Przepraszam za wcześniejsze pochopne przemyślenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem high line,  oczywiście benzynę (1,8 tsi), DSG. Kolor crimson.

Z dodatków pakiet biznes, top-Led,  AID, easy open, ciemne szyby, 230 volt, podgrzewaną szyba i siedzenia i więcej nie pamiętam :). Aha - jeszcze gwarancja i przeglądy na 4 lata.

Cennikowo wyszło nieco ponad 158 tys, ale "z urzedu" udzielono 20 tys rabatu, wiec finalnie 138 tys.

Jak zwykle kupowałem auto nie oglądając go wcześniej i nie siedząc w środku,  o jazda nie wspominając,  ale jeździłem B6, wiec czymże mógł mnie zaskoczyć B8?

Jedno mnie zaskoczyło na minus: mam jasne wnętrze,  które jest bardzo ładne i eleganckie. ALE! nie rozumiem dlaczego zrobiono jasne plastiki do samego dołu w okolicach butów, kieszenie w drzwiach, a nawet progi?!

Zobaczymy jak to się będzie budzić. ..

Co do telefonu: półeczka pod radiem ma ładowarkę indukcyjną. Wszystko fajnie, tylko mój Galaxy notę tam się nie mieści. 

Schowek w podłokietniku jest dużo mniejszy niż w B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj oglądałem w salonie skóre w st tropez. , do tego brillant pine....wygląda przepięknie w tym zestawieniu :)

ale faktycznie - rozwiązanie niepraktyczne ( w szczególności kiedy wozimy z tyłu małego pasażera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam takie zestawienie. Dzieci nie wózek,  ale czasem na tylnym siedzeniu dwa rowery :). Ale mam specjalną rynny z cordury, wiec może nie zostawia śladów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam b6 i wydaje mi się, że lżej chodzi wspomaganie, można kręcić jednym palcem, w b8 już nie bardzo ale może to wina szerokich laci. Poza tym chyba szyby przednie w b6 są ciemniejsze i mniej nagrzewają wnętrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo wspomaganie jak i przednia szyba w B8 ma  2 opcje. Jest standard albo może być tzw. Servotronic - zmienne przełożenie kierownicze w zależności od prędkości - nie mam porównania do B6/7 ale np. w BMW X5 na laczkach 315mm kręci o wiele lżej, aczkolwiek przy szybkiej jeździe lepiej mi się kieruje w B8.

Poza szybą standardowa masz do dyspozycji szybę filtrującą IR, wnętrze auta nagrzewa się zauważalnie mniej. Dodtkowo jest też tu opcja bezprzewodowego ogrzewania szyby (zatopione w laminacie cząsteczki jakiegoś metalu), u mnie sprawdza się wyśmienicie, a nie widać żadnych drucików

http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/bezprzewodowo-podgrzewana-szyba-volkswagena/t4qwgz

 

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest cienka warstwa srebra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2017 o 08:08, Wojtek123 napisał:

wczoraj oglądałem w salonie skóre w st tropez. , do tego brillant pine....wygląda przepięknie w tym zestawieniu :)

ale faktycznie - rozwiązanie niepraktyczne ( w szczególności kiedy wozimy z tyłu małego pasażera ;)

Mam skore st. Tropez, dwójka dzieci, auto prawie rok i skóra jak nowa, może lekko przybrudzona, niestety na jasnej każde zabrudzenie widac ale nie popadajmy w obsesje, samochód to nie muzeum, jak ktoś dba to i czysto ma. Jak zapuścimy auto to i ciemne wnętrze nie pomoże tego ukryć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wszelkie drobne przetarcia na skórze mocniej widać z bigeniem czasu ;)

Generalnie gratuluję - bo samochód wygląda pięknie :)  może to też kwestia dzieciaków, ja nie ryzykowałem i wziąłem Marakkech

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałem i odbierałem to nie było Marakkech, dzisiaj mocno bym się zastanawiał czy go nie wybrać, chociaż na żywo nie widziałem ale na zdjęciach wyglada fajnie.. 

Gratuluje wyboru, na pewno będzie ładnie wyglądał.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jakby kogos interesowalo spalani 2.0 220km. 

1300km wenecja-Szczecin - nie zalowalem mu

364km salzburg- wenecja czyli po Alpach ale bardzo spokojnie

915km Szczecin-Salzburg w miare przepisowo przez Niemcy

 

A mozecie mi powiedziec czy na mojego paska wejda felgi 16 cali ? ( musze zimowki kulic)  

20170921_014336.jpg

20170916_110513.jpg

20170913_173551.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje b 8 spaliło średnio wczoraj po mieście i trasie ( mieszane) 7,6 l /100km

auto ma motor 1.8 tsi dsg i 600 km przebiegu Wiec wciąż się układa. Ale jak narazie jestem zadowolony.

 

IMG_9965.JPG

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w aktualnych B8, nadal w pakiecie akustycznym montują podwójne szyby i z tyłu i z przodu? Czy jak w Arteonie - tylko przednie boczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tadziak napisał:

Czy w aktualnych B8, nadal w pakiecie akustycznym montują podwójne szyby i z tyłu i z przodu? Czy jak w Arteonie - tylko przednie boczne?

Nie ma już pakietu akustycznego. Jest po prostu opcja: szyby dźwiękoszczelne. Opcja zawiera dźwiękoszczelne szyby przednie i tylne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napotkałem pierwszy problem , mianowicie zawiesiło mi się discover media, ekran zrobił się czarny , radio działało ale żaden przycisk na dm nie działał. Nie wiem co to za feler....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te typy tak mają, mnie się raz tak zrobiło, od roku spokój. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podjechałem pod dom to dm nadal było czarne. Pójdę za jakiś czas zobaczyć czy się odwiesilo jak auto trochę postoi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maciej86 napisał:

Jak podjechałem pod dom to dm nadal było czarne. Pójdę za jakiś czas zobaczyć czy się odwiesilo jak auto trochę postoi. 

Ja miałem wczoraj taką akcję, dodatkowo zegary wyłączyły mi się dopiero po jakiejś minucie od zamknięcia. Dzisiaj wszystko w porządku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w aucie odpaliłem i teraz wszystko jest wporzadku :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie w DP kilka razy sie tak robiło. Czasem wystarczy stanąć, wyłączyć silnik, otworzyć drzwi i poczekać z minutę i uruchomić. Kiedyś udało mi się to zrobić nawet na czerwonym świetle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności