Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze wydawało mi się ze zderzak tylny r line jest lekko inny na dole bo ma jakiś mały dyfuzor czy coś i to się gryzie z czujnikiem do Easy Open

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozkminkę.. czy dobrać jeszcze asystenta parkowania? Chodzi mi o te boczne czujniki, które niby pomagają uniknąć jakiejś niespodzianki przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego. Tu pytanie czy tylko tyłem czy przodem również?

 

Asystent parkowania ma dodatkowe boczne czujniki ale małego zasięgu, pomagają przy manewrowaniu na parkingu ale do ostrzegania przed nadjeżdzającymi samochodami są czujniki od side assist z drogowego. Działają tylko na tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w pakiecie R-Line Exterieur nie mogę wrzucić easy / open close. Czy może mieć to związek z niestandardowym zderzakiem tylnym ?

 

Mozesz zamowic easy open ale bez czujnika, dziala elektryczne otwieranie/zamykanie z kluczyka lub znaczka na klapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tak jest, ale konstrukcyjnie nie ma żadnych przeszkód, ja miałem wcześniej HL z Easy Open i dołożyłem pakiet R-line i dalej mam Easy Open :) Z tyłu R-line to jest tylko ten wąski spoiler z malutkimi przetłoczeniami po bokach, centralnie ma lakierowaną na czarno listwę dyfuzora, (no i oczywiście są te trapezowe zaślepki po bokach, również dla silników które nie mają ich w standardzie /przelotowe tylko w 280TSI/).

Cały zderzak zostaje od cywilnej wersji w to właśnie w jego poszyciu jest taka listwa/antena od Easy Open.

To tylko kolejne limitacje ze strony producenta żeby VW nie było za blisko Audi :)

Także pewnie do R-line który wyszedł z fabryki też można dołożyć Easy Open, pytanie ile kosztują cześci i kodowanie, oraz czy robić to w ASO czy może lepiej u speca od kodowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie !

 

z innej beczki :) opłaca się brać pakiet serwisowy za 2490 zł 120000 km przy założeniu, że zrobi się jakieś 80000 km w cztery lata ?

nie wiem jak się kształtują przeglądy co 30000 km ( w sensie cen i zakresu prac ) ale przy założeniu, że auto zrobi 20000 km rocznie to wychodzą 3 przeglądy... jest sens kupić pakiet ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takim przebiegu pojawisz sie 2 razy bo to jest srednio co 22 - 24 tys lub 2 lata, wiec trzeba policzyc co lepiej zrobic z ta kasa, czyli czy nie lepiej co 15 tys wymieniac olej samemu a nie wierzyc w marketingowy bełkot o 30 tys lub 2 latach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegląd przy 30k to koszt 908 zł brutto z czyszczeniem klimatyzacji przy wymianie filtra kabinowego-zakładając że nic swojego nie przynosisz do ASO. Przy 60k to koszt ponad 2k (dokładnie nie wiem). Przy 60k jest wymiana oleju w skrzyni- konieczna/niezwłoczna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem brać przeglądy do 120kkm i do samego odbioru wahałem się, mimo, że mi opłacało by się, bo mam i dsg i 4x4, a cena jest taka sama jak dla ręcznej skrzyni i ośki. nie wziąłem i się ciesze, bo jak wyżej wspomniano ASO wymienia wtedy jak każe komp (silnik) i na to co mają najtaniej. mam niestety do 60kkm/4 lata, ale jakoś to rozłożę w czasie żeby mi pasowało (pojadę na dodatkową wymianę ze swoim olejem) i będę lał to co mi pasuje kiedy mi pasuje, bo chciałem kilka lat pojeździć bezawaryjnie. dodatkowym czynnikiem na nie był planowany przebieg na poziomie 100kkm w 4 lata. ale co komu pasuje. innym którzy jeżdżą dużo i pozbędą się samochodu po leasingu to się może opłacić. niech się następny martwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaplacilem za przeglad w ASO 420zl (olej za 180 zeta byl moj). Przeglad po 2 latach byl przy 29k km. Takze jeszcze jeden 'przeglad' i auto zostaje u dilera (4 lata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juz zamowione. bedzie BTDI 240 KM:)

 

dzieki

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

 

 

Sam jestem mile zaskoczonym moim limitem. Koncowa konfiguracja wyszla 228K

 

Dzisiaj byłem w salonie w Bielsku InterWelm , mają BITDI wszystko mające w kolorze wiśniowym z jasna skórą i brillant pinie za 184 koła ...ino brać

(oczywiście kombi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj byłem w salonie w Bielsku InterWelm , mają BITDI wszystko mające w kolorze wiśniowym z jasna skórą i brillant pinie za 184 koła ...ino brać

(oczywiście kombi)

 

ale 2016 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale 2016 rok
Rocznik nie jeździ a ponad 40 klocków piechotą nie chodzi. Za 3, 4 lata i tak będzie się liczył stan techniczny a nie to rocznik przy ewentualnej sprzedaży.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zaplacilem za przeglad w ASO 420zl (olej za 180 zeta byl moj). Przeglad po 2 latach byl przy 29k km. Takze jeszcze jeden 'przeglad' i auto zostaje u dilera (4 lata).

 

Muszę zwrócić uwagę na fakturze- bo jeśli oni kasują 400 zł za olej to trochę ich szarpie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę zwrócić uwagę na fakturze- bo jeśli oni kasują 400 zł za olej to trochę ich szarpie...

 

Za olej kasują 100zł....za litr co w moim przypadku byłoby 520zł!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poradzcie co kupic przy budżecie ok. 140 tys i założeniu że ma to być Variant 2.0 diesel 150KM DSG:

 

1. Zamówić Comfortline'a z pakietem biznes ( Discovery Media), podgrzewaną przednią szybą, pakietem zimowym, pakietem lusterka, ciemnymi szybami z tylu, roletkami w tylnych drzwiach, AID, roletą pionową bagażnika, srebrnymi relingami, alarmem, car-net app (mirror link, Android auto itd.) , DAB+ - mniemam że będzie to już rok modelowy 2018 więc nowe 8 calowe DM

 

2. Kupić z placu Highline'a z pakietem biznes (Discovery Pro 8 cali), ciemnymi szybami z tyłu, AID, pakietem Ambient Light, felgi 18, alarmem, kamerą cofania, pakietem r-line zewnetrznym i elektrycznym otwieranien/zamykaniem klapy bagażnika

 

Z zakupem specjalne mi się nie spieszy.

 

Za wszystkie opinie, sugestie i podpowiedzi serdecznie dziękuję.

 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za sto punktów... z pakietem telefonicznym Comfort w tunelu środkowym pod ekranem będzie miejsce na telefon? Z tym niby wzmacniaczem anteny? Jest tam jeszcze jakieś gniazdko? Najbardzije mnie zastanawia, że w konfiguratorze jako wyposażenie standardowe jest upozycja pakiet palacza... ostatnia rzecz jakiej potrzebuję :/ To co się w końcu dostaje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem :)

 

Ostatecznie w Black Oak, pakiecie R Exterieur, skórze w kolorze Marrakech, której

niestety nigdzie z Warszawie nie mogłem zabaczyć na żywo - dlatego jeżeli ktoś z forumki miałby wątpilosci co do marrakech - chetnie pokażę ale dopiero pod koniec listopada

 

swoją drogą poziom wiedzy handlowców jest żenujący. Za dużo piją na szkoleniach za mało są na bieżąco.

Tutaj tak naprawdę skonfigurowałem auto, za co serdecznie dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:jupi zamówiony wczoraj:

 

Highline 2.0 TDI 190KM DSG. Oprócz wersji standard dorzuciłem:

Pakiet Biznes

Pakiet stylistyczny R-Line Exterieur i Interieur

Przednia szyba podgrzewana bezprzewodowo i odbijająca promienie podczerwone

Dach szklany panoramiczny

Reflektory LED Top

System Dynamic Light Assist - automatyczne światła drogowe

Active Info Display

Autoalarm z niezależnym zasilaniem (Back -up-Horn), funkcją dozoru wnętrza i czujnikiem przechyłu

Instalacja telefoniczna Comfort

System Keyless Access

System nawigacji satelitarnej Discover Media

Area Viev

Przedłużyłem gwarancję do 5 lat.

 

Podzielam opinie kolegi wyżej, że dzięki forum dowiedziałem się co warto "wsadzić" do furmanki:564:

 

Wielkie Dzięki :brawo:piwko:alko

 

Teraz tylko czekać do grudnia.

Edytowane przez kemmot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie poradzcie co kupic przy budżecie ok. 140 tys i założeniu że ma to być Variant 2.0 diesel 150KM DSG:

 

1. Zamówić Comfortline'a z pakietem biznes ( Discovery Media), podgrzewaną przednią szybą, pakietem zimowym, pakietem lusterka, ciemnymi szybami z tylu, roletkami w tylnych drzwiach, AID, roletą pionową bagażnika, srebrnymi relingami, alarmem, car-net app (mirror link, Android auto itd.) , DAB+ - mniemam że będzie to już rok modelowy 2018 więc nowe 8 calowe DM

 

2. Kupić z placu Highline'a z pakietem biznes (Discovery Pro 8 cali), ciemnymi szybami z tyłu, AID, pakietem Ambient Light, felgi 18, alarmem, kamerą cofania, pakietem r-line zewnetrznym i elektrycznym otwieranien/zamykaniem klapy bagażnika

 

Z zakupem specjalne mi się nie spieszy.

 

Za wszystkie opinie, sugestie i podpowiedzi serdecznie dziękuję.

 

Pozdrawiam

Piotr

Ktoś coś doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś coś doradzi?

 

nie brac TDI, bo jak teraz wsiadam do TSi po 5 dizlach, to jestem w szoku na plus. mimo wszystko CR jest glosny i to jest inny komfort, brat powiedzial ze moje auto vs TDI CR to jedzie sie jak meleksem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności