Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz BiTDI będziesz zadowolony, dla mnie bardzo dobra opcja jestem zadowolony zarówno z osiągów, głośności a raczej cichości silnika oraz spalania i bardzo dobrej charakterystyki pracy, radość z jazdy murowana, też wybierałem między benzyną a dieslem, wybrałem diesla i jakbym miał drugi raz wybierać podjąłbym dokładnie tę sama decyzję. Auto idealne na długie trasy, mega komfort i niskie spalanie, przy tym jeśli trzeba mocnej wcisnąć pedał gazu bardzo dobre przyspieszenie - polecam.

 

Juz zamowione. bedzie BTDI 240 KM:)

 

dzieki

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

To tylko pozazdrościć takiego wysokiego budżetu bo z BiTDi w Alltrack-u plus kilka optymalnych pakietów konfigurator wyświetlił mi 230 tyś zł :oszit

 

Sam jestem mile zaskoczonym moim limitem. Koncowa konfiguracja wyszla 228K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja u siebie tak miałem, po przejechaniu ok. 5 kkm spalanie spadło o ok. 1 l.

 

Dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juz zamowione. bedzie BTDI 240 KM:)

 

dzieki

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Sam jestem mile zaskoczonym moim limitem. Koncowa konfiguracja wyszla 228K

 

No i dobrze, będzie Pan zadowolony :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Doczekalem sie swojej BÓsemki

 

Po kilku dniach od odbioru powiem krotko - obcinajcie mi rece, ale samochodu i tak nie oddam! Jestem zakochany

 

Na szybko mam jednak kilka uwag/pytan:

1. W opcjach DM mam wlaczone opuszczanie lusterka podczas biegu wstecznego, ale nie dziala - do serwisu?

2. ACC210 - teoretycznie powinien dzialac 0-210 km/h. I niby dziala, ale po calkowitym zatrzymaniu nie rusza sam, jak samochod z przodu ruszy. Musze muanac gaz i wtedy normalnie jedzie, zwalnia, przyspiesza, hamuje. Czy to tak dziala normalnie, ze sam nie rusza?

3. W ktoryma watku ktos wsppmnial o zmianie koloru oswietlenia ambiente - nie widze u siebie opcji zmiany koloru (Nowe Discovery Media)

4. Nie znam sie do konca na ustawieniach audio i slon lekko nadepnal mi na ucho - poprosze audiofila i wlasciciela Dynaudio o podpowiedz, jak najlepiej ustawic dzwiek w konfiguracji Dynaudio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A ustawiłeś pozycję do jakiej ma opuszczać? Sprawdź w instrukcji

2. Tak to ma działać. Ruszy sam jeśli od zatrzymania nie minęło więcej niż parę sekund.

3. Trzeba mieć Ambient Plus

4. Najlepiej to mieć wszystko na 0 wtedy dźwięk będzie neutralny. Inne ustawienia to kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopaki, mam pytanie:

czym różni się motor 1.8tsi CJSA od CJSC?? która konstrukcja jest nowsza, która starsza??

 

PS.

Właśnie nabyłem kolejne 1.8 TSI tym razem mam oznaczenie CJSA. produkcja na naklejce - ostatni tydzień lipca 2017 i zastanawiam się, dlaczego są 2 oznaczenia motorów 1.8 tsi. Czy trafiłem lepiej, czy jednak gorzej...

 

Również próbowałem się dowiedzieć czym różnią się silniki i niestety niczego nie znalazłem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Doczekalem sie swojej BÓsemki

 

Po kilku dniach od odbioru powiem krotko - obcinajcie mi rece, ale samochodu i tak nie oddam! Jestem zakochany

 

Na szybko mam jednak kilka uwag/pytan:

1. W opcjach DM mam wlaczone opuszczanie lusterka podczas biegu wstecznego, ale nie dziala - do serwisu?

2. ACC210 - teoretycznie powinien dzialac 0-210 km/h. I niby dziala, ale po calkowitym zatrzymaniu nie rusza sam, jak samochod z przodu ruszy. Musze muanac gaz i wtedy normalnie jedzie, zwalnia, przyspiesza, hamuje. Czy to tak dziala normalnie, ze sam nie rusza?

3. W ktoryma watku ktos wsppmnial o zmianie koloru oswietlenia ambiente - nie widze u siebie opcji zmiany koloru (Nowe Discovery Media)

4. Nie znam sie do konca na ustawieniach audio i slon lekko nadepnal mi na ucho - poprosze audiofila i wlasciciela Dynaudio o podpowiedz, jak najlepiej ustawic dzwiek w konfiguracji Dynaudio

Ad 1 Musisz ustawić zgodnie z instrukcją. Pokrętło od lusterek musi być przy cofaniu ustawione na R - tylko wtedy lusterko się opuści.

 

Ad 2 Zamiast musnąć gaz możesz wcisnąć RES na kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez bastek-83 Zobacz posta

chłopaki, mam pytanie:

czym różni się motor 1.8tsi CJSA od CJSC?? która konstrukcja jest nowsza, która starsza??

 

PS.

Właśnie nabyłem kolejne 1.8 TSI tym razem mam oznaczenie CJSA. produkcja na naklejce - ostatni tydzień lipca 2017 i zastanawiam się, dlaczego są 2 oznaczenia motorów 1.8 tsi. Czy trafiłem lepiej, czy jednak gorzej...

Również próbowałem się dowiedzieć czym różnią się silniki i niestety niczego nie znalazłem :/

 

 

 

Wysłałem oficjalne zapytanie do BOK VW i oczywiście mnie spuścili, że nie posiadają takich informacji.. odesłali mnie do najblizszego ASO

W jednym z ASO w ŁDZ mam znajomego kierownika serwisu, wysłałem juz do niego zapytanie. Oczywiście też nie miał pojęcia dlaczego równolegle idzie produkcja 2 silników (CJSA i CJSC, jeszcze występuje CJSB ale dwa pierwsze prawdopodobnie są bliźniacze).

Na pn-wt obiecał mi dać jakieś info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsze odkrycie, chyba sie nie mogli zdecydowac jaka wersje beda montowali albo był poniedziałek..... :)

 

20170910_161937.jpg

20170910_161930.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to :

 

CJSA 320 Nm 1450-3900

CJSB 280 Nm 1250-5000

CJSC nie mam pojęcia czym się różni.

 

CJSB chyba dają do samochodów z napędem na 4 koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma filtra GPF? Może to z tym coś jest związane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już odpowiedź (Darek ma racje):

cyt:

"Obydwa silniki spełniają normę EU6 i charakteryzują się tą samą mocą 132 kW. Różnice polegają min. na momencie obrotowym CJSA 250 NM, CJSC 320 NM w którym dostępna jest moc.

 

Ponadto w 95 % części są te same poza zawieszeniem zespołu napędowego"

 

Co jest ciekawe (jeśli chodzi o VW) w:

- CJXA 2.0 TSI specyfikacja nakazuje paliwo PB98

- CJSB występuje tylko w golfie variant

- W Passacie idą równolegle CJSA i CJSC

- CJSA wkładane jest co Passata i Tourana

- CJSC wkładane jest tylko do Passata

CJSA CJSB CJSC.jpg

Edytowane przez bastek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co myslicie o wymianie oleju po okresie docierania ?

 

W serwisie/salonie powiedza Ci, że nie ma potrzeby i wymiana jest po 30tys. Ja jakos temu nie ufam, bo skoro cos ma sie dotrzec( silnik), to gdzies to wszystko z dotarcia musi sie znajdowac. Gdzie? A no w oleju i filtrze. Dlatego ja tak czy siak zmienie olej jak dobije do 6-8tys. Nie jest to duzy koszt, a przynajmniej glowa spokojna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś dobra dusza która pokaże, albo ktoś może wie gdzie można w Warszawie obejrzeć skórę nappa w kolorze marakesh ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doobra... cześć wszystkim... w zasadzie już prawie zdecydowałem się na konkretną konfigurację BiTDI z kilkoma dodatkami... AID, EasyOpen/Close, podgrzewana szyba, AreaView, oczywiście pakiet Business, DAB+...

Mam rozkminkę.. czy dobrać jeszcze asystenta parkowania? Chodzi mi o te boczne czujniki, które niby pomagają uniknąć jakiejś niespodzianki przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego. Tu pytanie czy tylko tyłem czy przodem również?

Budżet już naciągnięty więc pakiet drogowy plus odpada.

Czytałem i szukałem na forum, ale ten jeden długi wątek o kupowaniu nie pomaga... zawsze jakiś off się trafi i ciężko to wszystko przeszukać :)

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to się nazywa .Asystent wspomagający wyjazd z parkingu i działa tylko przy jeździe tyłem.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam już odpowiedź (Darek ma racje):

cyt:

"Obydwa silniki spełniają normę EU6 i charakteryzują się tą samą mocą 132 kW. Różnice polegają min. na momencie obrotowym CJSA 250 NM, CJSC 320 NM w którym dostępna jest moc.

 

Ponadto w 95 % części są te same poza zawieszeniem zespołu napędowego"

 

Co jest ciekawe (jeśli chodzi o VW) w:

- CJXA 2.0 TSI specyfikacja nakazuje paliwo PB98

- CJSB występuje tylko w golfie variant

- W Passacie idą równolegle CJSA i CJSC

- CJSA wkładane jest co Passata i Tourana

- CJSC wkładane jest tylko do Passata

 

 

Dzięki za info!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam rozkminkę.. czy dobrać jeszcze asystenta parkowania? Chodzi mi o te boczne czujniki, które niby pomagają uniknąć jakiejś niespodzianki przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego. Tu pytanie czy tylko tyłem czy przodem również?

Budżet już naciągnięty więc pakiet drogowy plus odpada.

 

Ja nie mam asystenta parkowania, a przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego działają czujniki z tyłu. To zdaje się jest część side assist (ale nie dam sobie nic za to uciąć). W obecnym B8 mam drogowy plus, ale w poprzednim B8 miałem sam side assist i też to działa.

 

Przód ogarniam przy pomocy kamery 360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pakiecie R-Line Exterieur nie mogę wrzucić easy / open close. Czy może mieć to związek z niestandardowym zderzakiem tylnym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te dwie opcje zawsze powodowały konflikt - przynajmniej w polskim konfiguratorze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności