Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon możesz lądować jak masz Pakiet Telefon Komfort (Business tego nie ma) do tego telefon musi być wielkości Samsunga Galaxy S2 bo taka mała jest półeczka ;)

 

Zawsze można naładować przez USB zwykłym kabelkiem do telefonu. Ładuje dość wolno, ale daje rade :)

 

@Wojtek123 Na pewno chcesz kolego brać ten brązowy lakier? O gustach się nie dyskutuje, no ale.. ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dzięki za opinie w temacie tych drań.

 

:dobrze

 

jakby się uprzeć to czasami może i coś takiego ma miejsce. Ale stopień tego drgania i jego częstotliwość występowania jest na tak minimalnym poziomie, że raczej do ASO jechał z tym nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiając syna do przedszkola mam okazję zawsze zobaczyć B8 które jest parkowane pod przedszkolem. Po szybach widzę że to auto z 2015 roku. Ja mam auto z 2016. Zastanawia mnie umieszczenie czujników w aucie na tylnym zderzaku. Ja mam na krawędzi zderzaka (rogu), ten którego czasami tam spotykam ma jeszcze kolejny niemal przy samej oponie (kole). Czy to może być jakaś różnica w tym, że mam kamerę 360 a ten którego tam spotykam nie posiada? Czy to może jakiś dodatkowy czujnik do Side assist którego ja niestety nie posiadam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o system Park Assist - on ma dodatkowe czujniki właśnie z boku auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odstawiając syna do przedszkola mam okazję zawsze zobaczyć B8 które jest parkowane pod przedszkolem. Po szybach widzę że to auto z 2015 roku. Ja mam auto z 2016. Zastanawia mnie umieszczenie czujników w aucie na tylnym zderzaku. Ja mam na krawędzi zderzaka (rogu), ten którego czasami tam spotykam ma jeszcze kolejny niemal przy samej oponie (kole). Czy to może być jakaś różnica w tym, że mam kamerę 360 a ten którego tam spotykam nie posiada? Czy to może jakiś dodatkowy czujnik do Side assist którego ja niestety nie posiadam?

 

To są dodatkowe czujniki dostępne w pakiecie parkingowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...ten którego czasami tam spotykam ma jeszcze kolejny niemal przy samej oponie (kole). ...

 

Tak, to są czujniki od Park Assist, ale poza użytecznością do samego autonomicznego parkowania przydają się przy samodzielnym parkowaniu bo widać ile miejsca jest z boku, ale co mi się w nich najbardziej podoba to to, że troszeczkę aspirują do Side Assist ponieważ przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego prostopadłego na ulicę, potrafią wychwycić poruszający się samochód i zatrzymać auto :) doświadczyłem tego kilka razy. Oczywiście kamera szerokokątna tak na prawdę załatwia w większości sprawę, ale dobrze wiedzieć, że coś jeszcze czuwa.

PA.JPG

tył.jpg

przód.jpg

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szylton, ale to wykrywanie ruchu poprzecznego i awaryjne hamowanie to dostaje się razem z Side Assist, bo to te same czujniki robią właśnie. Dodatkowe czujniki parkowania z boków to coś innego i dostaje się je właśnie z Park Assist, jak już wcześniej wspomniano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no też tak sądziłem, dopóki nie wyjeżdżałem kiedyś z miejsca prostopadłego tyłem na ruchliwą ulicę, widziałem wszystko w kamerach i powolutku wyjeżdżałem, aż tu nagle czerwona choinka na zegarach gong jak w przypadku awaryjnego działania Front Assist z napisem (hamuj!) i samochód stanął jak wryty. Oczywiście pasażerowie na mnie patrzą spod byka co wyprawiam, ale to nie ja :D

A nie mam Side Assist, wiem też, że za to odpowiedzialne są czujniki/anteny umieszczone w zderzaku tylnym na wysokości świateł. Niemniej wywnioskowałem, że nic innego nie mogło wyczuć szybko przejeżdżającego pojazdu poza tymi bocznymi czujnikami. Od tego czasu miałem jeszcze kilka podobnych sytuacji. Nie wiem jak inaczej to wyjaśnić :)

Te czujniki SideAssist chyba wykrywają z odległości 50-100m, może te od Park Assist z odległości 10m...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. A jak cofasz i z tyłu jest ruch poprzeczny, to zapalają Ci się na żółto te "dłuższe" pola na rogach z tyłu, te które oznaczają nadjeżdżający poprzecznie pojazd? Mówię o tych sensors.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwrócę uwagę i dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem się poradzić w sprawie zakupu Passata z 2015 roku z silnikiem 2.0 TDI, przebieg 165tys. Samochód jest bezwypadkowy, regularnie serwisowany w ASO, głównie uzywany na długich trasach. Cena to 52 tys. za wersję Trendline.

Zastanawiam się czy za parę tysięcy kilometrów nie będe zmuszony remontować silnika.

Czy ktoś ma doświadczenie z takim przebiegiem w tym modelu?

Czy biorąc pod uwagę model i przebieg warto zakupić ten samochód?

Z góry dziekuje za wszelkie informacje i porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie forumowiczów.

Śledzę forum już od dłuższego czasu. Nadszedł czas na przesiadkę z B6 na coś nowszego - padło na B8:

Może w tym tygodniu uda się zamówić.

Po swoich doświadczeniach z B8 zmienili byście coś z tego skonfigurowania?

 

B8 Highline 2.0 TDI 150KM manual. Oprócz wersji standard dorzuciłem:

Pakiet Biznes

Pakiet stylistyczny R-Line Exterieur i Interieur

Przednia szyba podgrzewana bezprzewodowo i odbijająca promienie podczerwone

Dach szklany panoramiczny

Reflektory LED Top

System Dynamic Light Assist - automatyczne światła drogowe

Active Info Display

Autoalarm z niezależnym zasilaniem (Back -up-Horn), funkcją dozoru wnętrza i czujnikiem przechyłu

Instalacja telefoniczna Comfort

System Keyless Access

System nawigacji satelitarnej Discover Media

Pewnie dorzucę pakiet safe+

 

Budżet już zdrowo przekroczony...ale cóż będzie to wspólny samochód z żoną:umm

 

Co z Park Assist jeśli nie dobiorę kamery cofania? Jak będzie to przedstawiać się na wyświetlaczu? Zamiast obrazu będzie jakaś animacja?

 

Rozważam też zamianę TDI 150KM na TSI DSG 180KM z tą samą konfiguracją tylko czy macie jakieś pomysły jak przekonać żonę:diablica

 

Trasa 5 x w tygodniu 90km, 40% zabudowany (niekoniecznie 50km/h), 30% poza, 30% miasto. Wypady weekendowe ok 200km, czasami jakiś strzał Praga, Wiedeń, a z nowym paskiem aż się boję pomysłów żony:lol

 

Z góry Dzięki za odpowiedź i jakieś pomysły.

 

Nie dodałem, że żona nie jeździła jeszcze z DSG.

Mieszkamy w górach, czy DSG bez 4M w zimę sobie poradzi?

Edytowane przez kemmot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wybór silnika to zależy jaki przebieg roczny. Do 25kkm uważam że diesel się nie kalkuluje. A jeśli chodzi o skrzynię to zabierz żonke do salonu i niech się przejedzie. Moja nie chce słyszeć już o manualu. [emoji16]

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolozylbym DCC wraz z pakietem sport zawierającym progresywny układ kierowniczy oraz wtedy za niewielką dopłatą szyby dźwiękoszczelne. Jeśli przekracza budżet to wolałbym to zamiast np. dachu szklanego. No i dsg konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się namówić żonę na jazdę próbną w czwartek. Mam nadzieję, że postarają się i ściągnął TSI i TDI.

Przebieg to tak w tych granicach 25kkm rocznie. Tylko czy TSI nie spali więcej...? Jest możliwe, że pali tylko 2l /100 więcej niż TDI przy normalnej jeździe? Przez większą część roku tankuję żona i nie myślę słuchać, że naciągnąłem ją na koszty:what:niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ja mam drugie auto tsi. I jest realne że spali wł więcej niż tdi.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pakiecie Business są już LED Top, Dynamic Light Assist oraz nawigacja. Poza tym w obecnym RM Keyless access jest chyba w standardzie. Ja nie wziąłem DSG i trochę żałuję ale do 1.8 TSI nie bralbym. Jeśli DSG to już z 2.0 no ale to przekroczyloby mój budżet o kilkadziesiąt tysięcy no i też żałuję że nie wziąłem DCC ale w 2.0 TSI DCC jest chyba też już w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dach szklany musi zostać... wymóg odgórny...:taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dach szklany musi zostać... wymóg odgórny...:taksobie

 

Rozumiem że żona kazała? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wziąłem DSG i trochę żałuję ale do 1.8 TSI nie bralbym

A co jest nie tak w takim zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co jest nie tak w takim zestawie?

 

Nic. Ja po prostu wolałbym mocniejszy silnik przy DSG z większym momentem obrotowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności