Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że to nie temat o pamięci.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ja miałem pierwszy komputer to Ty jeszcze w pieluszki sikales:), pamięć tylko 5kB, gry musiałem sam pisać, także nie masz się czym chwalić:)

 

jezdzilem Passatem B1 bez fotelika :)

Edytowane przez tjord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

na co zwrócić uwagę kupując wersję City?

Poza tym, że jak każdy Passat nie ma w standardzie poduszki kolanowej kierowcy.

Czy ten silnik 2.0 tdi 150 KM nie jest jakiś felerny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śledzę kanał VW na YT, wypuszczają tam video instrukcje, czasem można się czegoś ciekawego dowiedzieć, ale w ostatniej moją uwagę zwróciła ciekawa konfiguracja Passata.

Otóż, gość siedzi w aucie z brązowa nappą i matowymi listwami Olivesche Satin Edelholz, z pakietem Ambiente Plus, w sumie takie konfiguracje były dostępne np. w Niemczech. Moje zainteresowanie natomiast wzbudziło to, że ma czarną podsufitkę, która jest dostępna tylko w Pakiecie R-line, a reszta wnętrze nie jest R... Pewnie jakiś testowy egzemplarz, ale tak czy inaczej mi się podoba takie zestawienie.

Jakby ktoś kiedyś słyszał albo gdzieś widział wystawiony na sprzedaż czarny dach (podsufitka, wszystkie słupki itp) do sedana z szyberdachem, to będę wdzięczny za kontakt ;)

Szkoda, że VW tak ogranicza możliwość konfiguracji, również tak bardzo różnicując rynki... pewnie dla Audi zostawia to pole

brown.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych rynkach była ta kombinacja dostępna. W Alltracku też. W .pl przy wprowadzeniu MY17 była w konfiguratorze. Wybrałem i złożyłem zamówienie. Niestety po jakimś czasie przyszło info, że się nie da i musiałem wrócić do jasnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to miałeś opcję wyboru koloru samej podsufitki tak? Bez żadnego pakietu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon masz rację wygląda super. Ja mam w swoim Seacie czarny dach.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google zindeksował ciekawy wewnętrzny dokument VW z informacjami szczegółowymi dotyczącymi zmian w poszczególnych modelach MY2018.

 

Zrzut ekranu 2017-08-21 18.25.55.jpg

 

- brak AM w Polskich radiach (ma sens)

- Powrót funkcji Easy Entry/Exit w fotelach z pamięcią

- przeniesienie funkcji wyłączenia nadzoru wnętrza z fizycznego przycisku do radia

- przeniesienie funkcji regulacji wysokości świateł z fizycznego pokrętła do radia

- zmiana działania przycisku w zagłówkach przednich

- aktualizacja grafik na HUD

 

Macie pomysły co oznaczają pozostałe zmiany?

 

Co ciekawe, brak informacji o nowych systemach infotainment. W innych modelach o tym wspominają.

 

źródło:

https://www.dropbox.com/s/1tpr3bjxk3c2fga/MY18_changes.pdf?dl=0

Zdjęcia:

https://www.dropbox.com/s/b6xnb687070bxh1/MY18_changes_pictures.pdf?dl=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne, bo z tego co rozumiem ten ostatni wpis to wygląda jakby rezygnowali z EasyOpen w pokrywie bagażnika.

Tam pod zderzakiem jest taki sensor (pasek/listwa) który wykrywa kopnięcie i otwiera bagażnik.

Pytanie czy z tego rezygnują czy zastępują to jakimś innym sensorem, który lepiej działa...

 

EDIT: chociaż chyba nie, bo z PDF które zamieściłeś wygląda na to że to jakieś czujniki umieszczone wzdłuż klapy

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany na plus, dzięki za info. Wiecie może czy da się w 8" DP wyłączyć radio AM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś kiedyś słyszał albo gdzieś widział wystawiony na sprzedaż czarny dach (podsufitka, wszystkie słupki itp) do sedana z szyberdachem, to będę wdzięczny za kontakt ;)

[ATTACH=CONFIG]154698[/ATTACH]

jesteś niemożliwy i niereformowalny :D

 

p.s. chyba widziałem Cię ostatnio na Rosoła jak mknąłeś z delikatnie otwartym dachem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesteś niemożliwy i niereformowalny :D

 

p.s. chyba widziałem Cię ostatnio na Rosoła jak mknąłeś z delikatnie otwartym dachem :)

 

No, żona jest psychologiem i już dawno mnie tak zdiagnozowała :P

A z Rosołem to możliwe, bo to moja trasa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby ktoś kiedyś słyszał albo gdzieś widział wystawiony na sprzedaż czarny dach (podsufitka, wszystkie słupki itp) do sedana z szyberdachem, to będę wdzięczny za kontakt

 

Sedan ma ten jeden minus, że bez wyjęcia przedniej lub tylnej szyby się nie obejdzie. Ale zabieg jak najbardziej pożądany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeszcze mi mówili w ASO że mogą wyjąć fotele i też powinno wyjść przez drzwi :) Ale nie wiem czy wyjęcie tylnej szyby nie byłoby mniej intruzyjne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem raczej zielony jesli chodzi o motoryzacje ale lubie wygodne auta.

 

A wiec na co zwrocic uwage przy kupowaniu?

 

Stoje przed wyborem samochodu sluzbowego ( moge sam konfigurowac).

Mieszcze sie w limicie w kazdej wersji ale nie chce kupowac najdrozszego tylko dlatego ze mam wystarczajaco duzy limit.

 

Obecnie od 3.5 rouku jezdze Passatek Alltrackiem B7 DSG 4x4 177KM TDI

 

Rozwazam trzy opcje

 

Passat Alltrack 240 TDI 4x4

Passat Alltrack 190 TDI 4x4 ( cichszy i mniej awayryjny?)

Passat Alltrack 220 TSI 4x4

 

Auto biore na 4 letni leasing- nie place za benzyne, naprawy, przeglady itp.... PLaci moj pracodawca, wiec kwestia kosztow jest drugoplanowa

 

Poza standardowymi sprawami na ktorych kazdemy zalezy, mi zalezy bardzo na cichej pracy.

 

Testowalem dwa Auta:

240 TDI 4x4 DSG 7 stopniowe

220 TSI DSG 6 stopniowe.

Przed testowaniem tych dwoch bylem pewien ze biore benzyne ale, ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu benzyna byla znacznie glosniejsza od diesla, a jak juz pisalem zalezy mi na wyciszeniu. Po tym tescie zglupialem.

 

Czy to normalne ze 220 TSi bylo glosniejsze od 240 TDI?

jezdze malo ( 15-18K rocznie), glownie w miescie . dluzsze wyjazdy na weekendy i wakacje .

 

 

I drugie pytanie: co byscie wybrali? wiem ze wasze odpowiedzi beda subiektywne ale wlansie chcialbym poznac za i przeciw kazdego z was.

Ja sie sklaniam do TDI ( w trakcie jazdy wydal mi sie bardziej "aksamitny")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś arteona, podobno wygodniejszy i bardziej cichy. Jak dużo jeździsz szybko, disel to większy komfort z zasięgiem, co się przekłada na więcej czasu

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szylton nie latales dzisia przez Sochaczew okolo 19:30?;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już mnie tak wypatrujecie? :P nie, dziś tylko wawa

ale ja na wszystkie Passaty wokół patrzę także jak ktoś mi mignie to będę wiedział że z forum ;):piwko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prośba do użytkowników, czy któryś z dodatków ( które planuję zamówić ) nie spełnił ich oczekiwań/jest nieużyteczny ?

 

Zamiast przyciemnianych szyb proponowałbym Ci pakiet sport (jeśli dalej jest jak kiedyś). Dostajesz szyby oraz progresywny układ kierowniczy za niedużo więcej - bardzo polecam (nie da się progresywnego zamówić osobno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności