Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

tak, kilka osób przerabiało na forum ...

 

Jest gdzieś jakiś temat na forum? Nie mogę namierzyć :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Wczoraj na necie był artykuł o ukrytych rożnych dodatkach w autach które można aktywować wchodząc w specjalne miejsca, tzw ukryte menu.

Czy ktoś już przerabiał ten temat, próbował odszukać i aktywować/odblokowac pewne funkcje które są zablokowane bo nie dopłacaliśmy kupy hajsu zamawiając nasze auta?

Jak wierzyć twórcy artykułu to producentom nie opłaca się nie montować pewnych rzecz w aucie bo za drogo na produkcji, tylko nie aktywują ich w menu, a większość aut ma zamontowane rozne funkcje tylko nie aktywowane..

 

Poniżej link do artykułu

http://www.auto-swiat.pl/porady/odblokowanie-dodatkowych-funkcji-auta-odkryj-ukryte-talenty/tvjerw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób z tego forum jeździ z odblokowanym Lane Assist i innymi bajerami, ale to odbywało się poprzez podpięcie komputera.

O żadnej tajnej kombinacji klawiszy wywołującej ukryte menu do tej pory nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiele osób z tego forum jeździ z odblokowanym Lane Assist i innymi bajerami, ale to odbywało się poprzez podpięcie komputera.

 

A jak taka ingerencja jak podpięcie komputera i odblokowanie tych funkcji ma się do gwarancji? Czy w ASO bedą widzieć ze ktoś ingerował w oprogramowanie?

Jaki to jest koszt aby odblokować pewne bajery? Jak ktoś to przerabial to moze coś napisze o kosztach i późniejszych wizytach w serwisie na gwarancji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odezwij się do Wagena na priv :) wszystko co możliwe Ci ogarnie

a tutaj jest lista tematów które są do ogarnięcia w B8

http://wagen.com.pl/passat.html

 

ja bym potrzebowal tylko wywalic START/STOP - ale z tego co widze to kolega w pakiecie chce za 999zl... no wiec chyba nie bardzo za taki piard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym potrzebowal tylko wywalic START/STOP - ale z tego co widze to kolega w pakiecie chce za 999zl... no wiec chyba nie bardzo za taki piard

 

To możesz zakupić OBDeleven Pro:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To możesz zakupić OBDeleven Pro:

 

czyli z tą przelotką zabawa jest odwracalna? moge sobie to wyciągnać i wszystko wraca po staremu? nie strace ani gwary ani z leasingu mi sie nikt nie dopierdzieli? zostają jakies wpisyw w logach czy cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie tak, ten dyngs jest tylko interfejsem, kodujesz przy pomocy apki w telefonie. Wkładasz do OBD, kodujesz i wyjmujesz.

Na standardowych przegladach ASO to nie wychodzi, ale jakby się postarali i zaczęli szukać zmian w oprogramowaniu to znajdą.

Ja co 15 tyś km jeżdżę na przeglądy i inne akcje i do niczego się nie przyczepili, a mam np. Lane Assist zakodowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie obd11 i 5 minut roboty.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy wszystkie B8 są na czynniku R-1234yf ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie na pewno nie, bo mój MY 2016 ma jeszcze czynnik klasyczny, ale chyba po aferze spalinowej koncerny niemieckie (mercedes i VW), które olewały unię w kwestii nowego czynnika, dały za wygraną. Stąd aktualnie może być już ten nowy czynnik. Gdzieś czytałem o tym, ale nie pamiętam od którego momentu przeszli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam prośbę o radę. W poniedziałek lub najpóźniej w środę będę odbierał passata. Na co zwrócić uwagę, gdzie zajrzeć, co sprawdzić, co opukać? Pierwszy raz odbieram nowe auto. Nie mam doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coż ..przy dzisiejszej jakości to trzeba oglądać wszystko i powinna być też jazda próbna przed odbiorem no ale tak się niestety nie da. Osobiście stwierdzam że obecnie używane auto kupuje się lepiej bo mogę sie przejechać itd. Nawet często lepsza obsługa. Dopiero podczas jazdy mogą wyjść jakieś szmery, stuki itd no ale auta już nie da się zwrócić, a najgorsze jest uganianie się po serwisach i dyskusje z kierownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamoz, nie ma co popadać w paranoję. Obejrzyj czy nie ma zarysowań widocznych, a nie takich pod mikroskopem, albo czy nie jest w inny sposób uszkodzony i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem świeżakiem na tym forum.

Pod koniec lipca bieżącego roku zamówiłem 1.8 manual,sedan w wersji CL z następującymi dodatkami:

Pakiet Business

System Easy open

Autoalarm

Kolor czarny perłowy.

Czy realny odbiór do połowy października ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem świeżakiem na tym forum.

Pod koniec lipca bieżącego roku zamówiłem 1.8 manual,sedan w wersji CL z następującymi dodatkami:

Pakiet Business

System Easy open

Autoalarm

Kolor czarny perłowy.

Czy realny odbiór do połowy października ?

Ja czekałem 3,5 miesiąca Ale 2,5 jest realne. Pytaj dealera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, mam prośbę o radę. W poniedziałek lub najpóźniej w środę będę odbierał passata. Na co zwrócić uwagę, gdzie zajrzeć, co sprawdzić, co opukać? Pierwszy raz odbieram nowe auto. Nie mam doświadczenia.

 

Poczytaj ten wątek

https://forum.vw-passat.pl/threads/144217-odbieramy-B8-na-co-zwr%C3%B3ci%C4%87-uwag%C4%99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie, może ten czas wynika z tego ze nie dobierałem dodatków, które wydłużają czas oczekiwania (AID), niestety standardowe felgi dla tej wersji.

Mam pytanie odnośnie opon - jakich można się spodziewać , przeczytalem ze z tym jest roznie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności