Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna rzecz mi nie pasuje odnośnie MY2018. Czy tam nie powinno być większej przekątnej ekranu niż 6.5? Powinno być chyba również Ambiente. Wydaje mi się, że póki co to za wcześnie by MY2018 szło z placu z promocją, raczej bym obstawiał, że to model przed MY2018, czyli sprzed maja

 

Może to być MY2018, tyle że wydrukowali koledze specyfikację wg składanego przez nich zamówienia, a że auto trafiło na zmianę rocznika modelowego to przyszło z nowym ekranem i innymi dodatkami w gratisie, których nie było w momencie zamawiania. Też tak miałem jak zamawiałem swojego wg danych MY15 a przyszedł ze specyfikacją standardową, bogatszą dla MY16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie kilkadziesiąt tysięcy? dopłata do 2.0 TSI wg aktualnego cennika to niby 11900, a tak naprawdę to 7250zł po odliczeniu opcji (DCC, XDS), które wchodzą w skład tej wersji silnikowej. No i jest to dopłata nie tylko do większego silnika i większej mocy (+40KM +100Nm) ale też do lepszej (mokrej) skrzyni biegów i paru pierdół jak pseudo wydechy na zderzaku, launch control albo wyraźnie inne brzmienie wydechu z 2 końcówkami.

 

Kolega "biokd" napisał ze ma 1.8TSI i żałuje ze nie wziął dsg ale gdyby brał to 2.0TSI

Dopłata jest kilkadziesiąt zł, a nie tak jak piszesz 11900zł

Wg konfiguratora, cennik podstawowy za highline kombi:

1.8 TSI manual cena 129 590 zł

2.0 TSI dsg cena 151 190 zł

Dopłata: 21 600 zł

Nie wiem skąd koledze wzięło się 11 900 zł a tak naprawdę 7 250 zł...

 

Co do 2 końcówek to z tego co wiem to są w benzynie tylko 280, a nie w 220, chyba ze coś się zmieniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega "biokd" napisał ze ma 1.8TSI i żałuje ze nie wziął dsg ale gdyby brał to 2.0TSI

Dopłata jest kilkadziesiąt zł, a nie tak jak piszesz 11900zł

Wg konfiguratora, cennik podstawowy za highline kombi:

1.8 TSI manual cena 129 590 zł

2.0 TSI dsg cena 151 190 zł

Dopłata: 21 600 zł

Nie wiem skąd koledze wzięło się 11 900 zł a tak naprawdę 7 250 zł...

 

Co do 2 końcówek to z tego co wiem to są w benzynie tylko 280, a nie w 220, chyba ze coś się zmieniło?

Mówisz o doplacie do 2.0 tsi i dsg. To się zgadza że jest ponad 20 tyś zł. Ale dopłata do samego 2.0 tsi, jeśli 1.8 też jest dsg rzeczywiście nie jest już taka duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówisz o doplacie do 2.0 tsi i dsg. To się zgadza że jest ponad 20 tyś zł. Ale dopłata do samego 2.0 tsi, jeśli 1.8 też jest dsg rzeczywiście nie jest już taka duża.

 

Kolega wspominał ze ma 1.8 manual, a jak by brał w dsg to 2.0 wiec dopłata jest duża..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]154365[/ATTACH]

Tak to wygląda w tym pasacie

 

to MY2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te silniki 1.8 TSI już nie biorą oleju jak w tej poprzedniej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściciele z forum piszą, że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]154365[/ATTACH]

Tak to wygląda w tym pasacie

 

jasna tapicerka, obrzydliwosc. za darmo bym nie wział. wyglada jak likier Sheridans, czyli kupa mix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jasna tapicerka, obrzydliwosc. za darmo bym nie wział. wyglada jak likier Sheridans, czyli kupa mix

 

Dlaczego uważasz ze wyglada jak kupa mix? Masz taką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat.jpg

 

Mi sie wydaje ze całkiem ładnie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moim przejechałem do dzisiaj 1300 km. Caly czas na dotarciu więc nie przekraczam 3,5 tys obrotów. Moim zdaniem dynamika jest naprawdę niezła. Mam MT. Ofc zależy z czego się przesiadamy - ja z 130km w dci i czuje te dodatkowe konie. W dizlu miałem podobny moment obrotowy - 300 nm. Na ten moment nie żałuje wyboru - bardzo wygodna fura. Jedyne to faktycznie ma głośne zawieszenie, ale nie żeby jakoś przeszkadzało. Światła top led z LDA genialne. Myślę że to dobry wybór. Brałbym jednak maksymalną gwarancję.

 

A co do felg to ja mam nivelesy - moim zdaniem są ekstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja moim przejechałem do dzisiaj 1300 km. Caly czas na dotarciu więc nie przekraczam 3,5 tys obrotów. Moim zdaniem dynamika jest naprawdę niezła. Mam MT. Ofc zależy z czego się przesiadamy - ja z 130km w dci i czuje te dodatkowe konie. W dizlu miałem podobny moment obrotowy - 300 nm. Na ten moment nie żałuje wyboru - bardzo wygodna fura. Jedyne to faktycznie ma głośne zawieszenie, ale nie żeby jakoś przeszkadzało. Światła top led z LDA genialne. Myślę że to dobry wybór. Brałbym jednak maksymalną gwarancję.

 

A co do felg to ja mam nivelesy - moim zdaniem są ekstra.

 

Też mam 1.8 w benzynie a najbardziej doceniam 2 rzeczy: ACC i DLA, te światła są super zwłaszcza jak wycinaja auta z naprzeciwka. Bo sam silnik to dużego szału nie ma. Auto wygodne (wersja HL), mam też kamerę cofania ale przydaje się głównie po to abym widział ile mi jeszcze miejsca zostało bo i tak parkuje nie patrząc na kamerę (nie ufam po prostu temu gadzetowi). Ale plus za to że jak ostatnio cofalem to było za mną lekkie trawiaste wzniesienie i jakoś za szybko chciałem to zrobić i niezbyt ostrożnie ale mi zapipczalo, zadrżalo (ABS?) i samochód się sam zatrzymał, dzięki czemu uniknąłem resztek trawy i ziemi na zderzaku;)

Ja już mam w niecały miesiąc 3200km a 3.5 tys obrotów i tak nigdy nie przekraczam i średnie spalanie mam 7.1 (długookresowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak się włącza te DLa,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak się włącza te DLa,

 

Wajchą od świateł (ta po lewej) raz od siebie i masz włączone i cieszysz się jazda w nocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już mam w niecały miesiąc 3200km a 3.5 tys obrotów i tak nigdy nie przekraczam i średnie spalanie mam 7.1 (długookresowe).

 

Tak, kamery cofania mi brakuje. No jak już go dotrę to się trochę pobawię :) Niesamowite masz to spalanie? Sama trasa??? U mnie po mieście realnie około 10 w trasie około 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niesamowite masz to spalanie? Sama trasa??? U mnie po mieście realnie około 10 w trasie około 8

To akurat udało mi się wypracować w trasie z Krakowa do Lipska i spowrotem (95% autostrada). Teraz od tygodnia jeżdżąc tylko po Krakowie mam 7.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do 2 końcówek to z tego co wiem to są w benzynie tylko 280, a nie w 220, chyba ze coś się zmieniło?

Nic się nie zmieniło i od początku produkcji B8 w silnikach 2.0 TSI niezależnie od mocy tłumiki są symetrycznie po obu stronach zderzaka.

Różnica polega na tym że w 280KM końcówki są ładnie poprowadzone przez zaślepki w zderzaku, a w 220KM fajkami schodzą do dołu, a w zderzaku są tylko zaślepki.

 

Vide filmik:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... w 280KM końcówki są ładnie poprowadzone przez zaślepki w zderzaku

 

Widziałeś na żywo? Może jest gdzieś na YT to pokazane?

A może już ktoś przerabiał 220 TSI przez te zaślepki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, kilka osób przerabiało na forum. Na żywo też widziałem. Mam fotki z salonu genewskiego gdzie zrobiłem zbliżenie na ten element w Arteonie, w Pasku jest tak samo. Zdjęcia w linku:

https://1drv.ms/f/s!AmB3E2R-rysslU7QtILH7aTB5NIL

 

P3130270.jpg

P3130273.jpg

P3130272.jpg

P3130271.jpg

Edytowane przez szylton
dodałem zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności