Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

drauc, spalanie powinno ci spasc, to co podajesz na autostradzie to sa wartosci nawet za duze dla BiTDI:)

 

Prawdopodobnie tak. Zresztą ja też chyba źle pomierzyłem spalanie. Pod koniec lipca będę miał trochę tras, to sprawdzę.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

myslalem ze bedzie to troche pod niebieski wchodzic, ale mysle ze jest OK. też taki wybralem

prawdziwy mangan to jest cos w ten deseń

[ATTACH=CONFIG]153946[/ATTACH]

 

Tu masz jeszcze zdjęcia w promieniach zachodzącego słońca:

 

20170703_175831461_iOS.jpg

 

20170703_175810182_iOS.jpg

 

Kolor jest ładny i mocno zmienny, w zależności od oświetlenia. Dobrze wygląda nawet po przybrudzeniu krakowskim pyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drauc, Ty tam nigdy chyba słońca nie masz u siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może deptał co jakiś czas tylko przyznać się nie chce :D

 

Deptać nie deptał, a przynajmniej nie bardzo, ale raczej nie mam cierpliwości do oszczędnej jazdy. Spalanie na tych samych trasach w poprzednim dieslu (alfa 159) to było 8.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę, co na mnie już czeka w piątek:)

1-2.jpg

1-3.jpg

1-4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja też się pochwalę, co na mnie już czeka w piątek:)

[ATTACH=CONFIG]153980[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]153981[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]153982[/ATTACH]

i to tez mangan czy czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Przymierzam się do zamówienia Passata. Trafiłem ostatnio na chętnego do współpracy handlowca u jednego z dilerów. Przeanalizował moją listę wyposażenia dodatkowego i podzielił się uwagami, które ja chciałbym skonsultować z Wami.

 

Mój wybór

1,8 TSI Variant, DSG Highline (RM 2018) Popielaty Mangan Metalik 5V5V

 

- Alcantara St. Tropez (jasna)

- Pakiet Biznes

- Dach szklany

- rolety szyb tylnych bocznych

- Active Info Display

- Alarm

- Telefon Comfort

- Area View

- Easy Open/ Easy Close

- Discover Pro

- Park Assist

- Pakiet Drogowy Plus

- Car-net Security & Service

- fotele ergoComfort z funkcją pamięci

 

Miły pan zaproponował felgi 18" i przyciemniane szyby tylne zamiast rolet. Odradził też Park Assist.

Macie jakieś uwagi/rady co do wyboru opcji?

 

Naszła mnie myśl z rodzaju teorii spiskowych.

Czy możliwe jest, że szyby nie będą fabrycznie przyciemnione tylko oklejone przez importera/dilera w Polsce?

Czy możliwe jest, że koła/felgi są zamieniane przez importera/dilera w Polsce?

 

Skąd taki pomysł? Tak robi Toyota. Klient konfiguruje nowy samochód do produkcji, a część wyposażenia jest instalowana w Polsce i jest to wyposażenie "mało oryginalne". Dotyczy to m.in. przednich czujników parkowania i właśnie felg. Przyciemnienie szyb jest również łatwe do wykonania po dostarczeniu samochodu.

 

Fabrycznie przyciemnione szyby to koszt 1680,00 zł więc kuszące byłoby zrobienie tego za pomocą folii.

 

Czy takie praktyki mają miejsce u dilerów VW przy zakupie samochodu do produkcji?

Czy na którymś etapie zamówienia będę mieć wgląd w listę opcji zamówionych "do produkcji"?

Wybaczcie moje pytania, ale będzie to mój pierwszy nowy samochód i po latach jeżdżenia samochodami skonfigurowanymi przez kogoś innego chcę być pewien, że dostanę to co zamówiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowo brałbym przednią szybę podgrzewaną i przeciw UV bo zamiast w standardzie dawać to ta biała tak przepuszcza że wszystko nagrzane na maksa w środku. W moim starym aucie mam przednią szybę przeciw UV . Bierz te przyciemnione boczne bo też dużo dają i rolety bo teraz żałuje że nie mam ze względu na dzieciaka czy choćby nikt mi nie patrzy co wożę w środku.

Opony i felgi to dużo taniej kupisz poza ASO ,a oryginały nie są już jakieś wysokiej jakości i nie ma sensu przepłacać z np. Dartfordy czy Montereje. Kamera cofania też obowiązek i za to wszystko podarowałbym sobie dach szklany bo przynajmniej dla mnie to zbędny bajer, który jest drogi i ci się znudzi po pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fatboyx

Tak to robią w Toyocie a nie w VW.

Toyota nie ma opcji wyposażenia, taka przypadłość japońskiej produkcji.

 

Kamera cofania też obowiązek i za to wszystko podarowałbym sobie dach szklany bo przynajmniej dla mnie to zbędny bajer, który jest drogi i ci się znudzi po pół roku.

 

Mam "szyberdach" i nie znudził mi się, przez pół roku jest używany (jako uchylany a nie jako otwarty).

Ale jest taki jak w Audi A4 a nie jak Passacie B8 czy w Audi A5 (czyli odsuwany w grubości dachu a nie nad dachem).

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i to tez mangan czy czarny

 

Czarna perła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy na którymś etapie zamówienia będę mieć wgląd w listę opcji zamówionych "do produkcji"?

 

O ile dobrze pamiętam, to w momencie złożenia zamówienia dostałem wydruk z konfiguratora podpisany przez salon. A potem na podstawie VIN można dojść, co opuściło fabrykę, z dodatkową gwarancją włącznie.

 

PS Przy obecnej jakości warto pamiętać o dodatkowej gwarancji, a co do Park Assist, to ja mam i bardzo sobie chwalę za dodatkowe czujniki oraz za to, że kilka razy zaparkował równolegle w luce, w którą ja bym nie wjeżdżał i to nie z powodu jakichś trudności, tylko do głowy by mi nie przyszło, że tam się zmieszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile dobrze pamiętam, to w momencie złożenia zamówienia dostałem wydruk z konfiguratora podpisany przez salon. A potem na podstawie VIN można dojść, co opuściło fabrykę, z dodatkową gwarancją włącznie.

 

PS Przy obecnej jakości warto pamiętać o dodatkowej gwarancji, a co do Park Assist, to ja mam i bardzo sobie chwalę za dodatkowe czujniki oraz za to, że kilka razy zaparkował równolegle w luce, w którą ja bym nie wjeżdżał i to nie z powodu jakichś trudności, tylko do głowy by mi nie przyszło, że tam się zmieszczę.

 

potwierdzam, tez u mnie na zamowieniu diler wpisal kody dodatkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przymierzam się do zamówienia Passata. Trafiłem ostatnio na chętnego do współpracy handlowca u jednego z dilerów. Przeanalizował moją listę wyposażenia dodatkowego i podzielił się uwagami, które ja chciałbym skonsultować z Wami.

 

Same przyciemniane szyby mało dają. Razem z roletami już dużo.

 

Ja bym brał pakiet sportowy (jeśli dalej jest), gdzie oprócz przyciemnianych szyb masz progresywną przekładnię (dwa obroty kierownicy od oporu do oporu, zamiast 2,7 - mega wygodne jeśli poruszasz się po ciasnych parkingach jak ja).

 

Felgi: ja bym się mocno zastanowił. 18" ładniej wyglądają. Poza tym są droższe, cięższe (auto gorzej przyspiesza i wolniej jeździ), łatwiej je uszkodzić, droższe są też same opony i czasem nawet sama wymiana opon. No i są deczko mniej komfortowe, niż 17" - co przy dość mało wyrafinowanym zawieszeniu Passata ma też znaczenie.

 

Park assist: też bym nie brał. Nie znam nikogo, kto ma i używa. Dobre do popisania się raz czy dwa, ale poza tym bezużyteczne. Przy systemie kamer area view i progresywnej przekładni naprawdę się można zmieścić w mega ciasne miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy możliwe jest, że szyby nie będą fabrycznie przyciemnione tylko oklejone przez importera/dilera w Polsce?

 

Nie jest możliwe, ponieważ fabryczne przyciemnienie szyb w VW to nie folia, tylko szyby barwione w masie.

 

- Dach szklany

 

To sobie daruj ... sztywność nadwozia z tą jebutną dziurą w dachu baaardzo cierpi.

 

- Telefon Comfort

 

Weź wersję Business.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,8 TSI Variant, DSG Highline (RM 2018) Popielaty Mangan Metalik 5V5V

 

- Alcantara St. Tropez (jasna)

- Pakiet Biznes

- Dach szklany

- rolety szyb tylnych bocznych

- Active Info Display

- Alarm

- Telefon Comfort

- Area View

- Easy Open/ Easy Close

- Discover Pro

- Park Assist

- Pakiet Drogowy Plus

- Car-net Security & Service

- fotele ergoComfort z funkcją pamięci

 

Miły pan zaproponował felgi 18" i przyciemniane szyby tylne zamiast rolet. Odradził też Park Assist.

Macie jakieś uwagi/rady co do wyboru opcji?

 

Naszła mnie myśl z rodzaju teorii spiskowych.

[...]

 

Kolejno:

 

- Szklany dach - Przeszukałem fora i zagraniczne recenzje (u nas piszą raczej to, co dział PR VW przygotuje) i znalazłem na tyle dużo wad (ciągnie w zimie, grzeje w lecie, zdarzają się trzaski i może być odrobinę głośniej), że w Variancie szklany dach sobie odpuściłem. W sedanie dach jest trochę inny i nie wiem, czy bym się tu jednak nie zdecydował.

- Bardzo, bardzo polecam akustyczne szyby.

- Przyciemniane szyby są przyciemnione fabrycznie, a nie oblepiane folią (określone kody opcji trafiają do zamówienia i w tej postaci samochód opuszcza fabrykę). Przyciemnienie jest OK i IMO warto. Mam też roletki, ale to raczej "na wszelki wypadek".

- DCC. Wziąłem z idiotycznego powodu - przy DCC jest lekko obniżone zawieszenie. Bez tego Passat (Szczególnie Variant) wygląda trochę jak koza. Okazało się fajne. We wszystkich recenzjach piszą, że DCC jest "obowiązkowe" przy felgach 18" i coś w tym jest. Passat nie jest specjalnie miękki. Mimo, że ostatecznie wziąłem felgi 17", jeżdżę na ustawieniach Comfort. Usztywniam zawieszenie, jak jest mokro.

- podgrzewana przednia szyba. Zdecydowanie warto nie tylko ze względu na grzanie szyby (jest filmik na Aurocentrum pokazujący, że całkiem fajnie działa), ale też ze względu na izolację termiczną w lecie. Wymaga instalacji telefonicznej Comfort, a tę już wybrałeś, wiec opcja nie jest droga.

- progresywny układ kierowniczy (część pakietu sportowego - jak bierzesz przyciemniane szyby i DCC, to ta opcja nic nie kosztuje). Byłem sceptyczny, okazało się to bardzo fajne.

- felgi są "firmowe", a nie wymieniane przez dealera (znów określone kody w zamówieniu). Kupowanie felg później ma tę wadę, że trzeba też kupić komplet opon. A ponieważ jest pełnowymiarowe koło zapasowe w bagażniku, to koszt felg trzeba liczyć nie x4, a x5. Tak więc robią się spore koszty. Nie wiem też, jak z dopasowaniem wysokości podłogi w bagażniku do wysokości felg (na oko jest sporo miejsca). U mnie zwyciężył rozsądek (albo skąpstwo) i ostatecznie zdecydowałem się na 17".

 

Ogólnie doposażenie to kwestia gustu. Natomiast zaczynałem od dość podobnej konfiguracji i też 1.8 TSI. Zrezygnowałem z elektroniki (pakiet drogowy, AID, Discover Pro, AreaView - tu wziąłem jedynie kamerę cofania) a dołożyłem do diesla, napędu itp. Do 1.8 TSI montowana jest skrzynia DSG tzw. sucha. Działa super, tylko że są mieszane opinie co do jej trwałości. Jak benzyna i automat, to zastanowiłbym się nad rezygnacją z gadżetów i wziął TSI 220 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z zasięgiem telefonu jak się ma szybę termiczną? Ponoć wymagana jest instalacja comfort/business ze względu na brak zasięgu. Czyli co telefon w kieszeni ma przerąbane i będzie gubił zasięg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wymogiem instalacji telefonu comfort to jest jakaś bzdura. Ja telefonu i tak nie trzymam w tym schowu "z anteną", bo się tam po prostu nie mieści. Nigdy nie miałem problemu z zasięgiem (a szybę grzaną mam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak z zasięgiem telefonu jak się ma szybę termiczną? Ponoć wymagana jest instalacja comfort/business ze względu na brak zasięgu. Czyli co telefon w kieszeni ma przerąbane i będzie gubił zasięg?

 

Nie zauważyłem problemów z zasięgiem. Telefon mam na ogół w kieszeni, albo w teczce na tylnym siedzeniu. Na półeczkę wkładam tylko wtedy, gdy chcę go podładować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za wszystkie uwagi i czekam na więcej :)

 

Na chwilę obecną rozważam

- koła 17" zamiast 18" (z powodów ekonomiczno-praktycznych). Miałem kiedyś 18" w Mondeo ST220 i przyżekałem sobie, że już nigdy się nie będę w taki niski profil pakował. Koszty, koszty i jeszcze raz koszty. Wasze opinie tylko to potwierdzają. Felgi to typowy przykład wyboru pomiędzy głosem serca i rozsądku :)

- rezygnacja ze szklanego dachu - rzeczywiście ciężko znaleść kogoś kto by nie narzekał, a koszt znaczny.

- dołożenie szyby przedniej odbijającej promienie i podgrzewanej

- pakiet sportowy (dla progresywnego wspomagania i przyciemnionych szyb, obniżone zawieszenie poprawi na pewno wygląd zamiast większych felg)

- szyby dzwiękoszczelne z tyłu. Skoro polecacie... Jeżdżę dużo z dwójką dzieci z tyłu, niech też coś mają z nowego samochodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, ja mam na lato 19 a na zime z racji lancuchow 17, nikt nie przekona mnie do samochodu tej klasy/wielkosci/mocy na kolach 17, jest to nieporozumienie, pomijajac walory estetyczne, to passat na 17 po prostu zle sie prowadzi. Co do szklanego dachu, to ja nie narzekam, wrecz przeciwnie, jest to bardzo fajna sprawa, znowu pomijajc walory estetyczne, ma bardzo duzo praktycznych. Oczywiscie okno dachowe w sedanie jest klasa, w kombi no coz, slabo to wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności