Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Niedługo tez dołączę do grona posiadaczy B8 1.8 tsi.

Czy warto brać pakiet przeglądów za 1490 zł?

Może lepiej przedłużyć gwarancję do 2+3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nikt ci nie odpowie zalezy co ty potrzebujesz, ile lat zamierzasz jeździć autem i ile km zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt. gdybym miał wybierać miedzy jednym a drugim wybrałbym przedłużenie gwarancji.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

ja też miałem taki brzydki, a nawet 2 takie, ale wymieniłem na ten http://allegro.pl/pilot-zamiennik-do-napedu-dtm-banan-proxima-i5788910216.html

i zakodowałem 3 przyciski w jednym pilocie. Idealnie mieści się w ten schowek za auto-hold :) - tak jakby ktoś chciał bardziej tradycyjne rozwiązanie ;)

 

 

mozna też próbować zrobic pilota wbudowanego ze zwyklego :-) jesli ktos sie nie boi rozebrac pilota i kawalek auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

w ciagu 2-3 tygodnii będziemy zamawiać auto dla żony

obecnie jeżdzimy mondeo 2.2 tdci 155ps i po prawie 300 tyś km jesteśmy z niego bardzo zadowoleni

ale potrzebujemy kosztów

wybieramy między mondeo tdci mazdą 6[benz lub diesel] a passatem

superba ze względu na cenę skreślamy

 

mam pytanie czy przebiegu 25 tyś km brac pod uwagę 1,8 tsi czy tylko tdi?

tym tsi jeżdzi się znakomicie

i którą wersję kupować comfort czy higch[ brutto różnicy 6 tyś]

tylko kombi

comfortline i tak nam sie bardziej podoba niż w mondeo titanium

choć 6 jest też znakomicie zrobiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tym autem też chcecie zrobić 300k to problemem może być tylko sucha skrzynia dsg w 1.8 TSI ale w sumie ten przebieg jest potężny to i mokra niemniej wytrzymać. Z wersji bardziej polecam highline bo ma dużo ładniejsze wnętrze (bez szarego plastiku) i fotele, koniecznie pakiet business.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek miałem okazję testować 1.8TSI 180KM i jestem oczarowany samochodem. Fantastycznie się jechało. Zamówienie planuję dopiero zrobić na początku roku styczeń/luty, bo dopiero wtedy będę miał fundusze. Planuje zamówić 1.8TSI Highline, manual, czarna perła, czarna alacantra oraz:

- Pakiet Business

- Listwa "Brilliant Pine"

- Boczne poduszki powietrzne dla pasażerów z tyłu

- Active Info Display

 

Zastanawiam się:

- System Area View lub System Rear Assist - czy jest sens? Rozumiem, że bez tych dodatków to mamy wtedy tylko czujniki, a te dodatki to po prostu kamery? Czy sam czujnik wykryje mi "róg" samochodu zbliżający się do ściany?

- Ambient a Ambient Plus - jakie są rożnice?

-"kierownica 3-ramienna, multifunkcyjna" jest to dodatkowo do wyboru, czy jeśli tego nie wybiorę to nie będę miał przycisków przy kierownicy oraz regulowanej wysokości kierownicy?

- "Siedziska dla dzieci zintegrowane w zewnętrznych siedzeniach tylnej kanapy" - brał ktoś? Co to tak naprawdę jest? Czy jeśli mam fotelik dla dziecka to mi się to przyda?

 

Przy moim przebiegu rocznym max 12k myślę, że pakiet przeglądów to zła opcja, ale wezmę przedłużenie gwarancji.

 

Przeglądałem posty i wydaje mi się, że 8% rabatu przy Easybuy 50|50 powinno być osiągalne na osobę prywatną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Area View to kamery, a Rear Assist to radary w tylnym zderzaku wykrywające ruch poprzeczny, te same co od czujników martwego pola. Czujniki parkowania są przód + tył i wykrywają też rogi auta. Jeśli weźmiesz automatyczne parkowanie za 1k to czujniki są już dookoła całego auta.

- Ambient Plus ma dodatkowo zmienne kolory oświetlenia, światło na przedniej konsoli i w podsufitce (zamiast schowka na okulary), trochę inny wzór zegarów i gniazdo 12V na konsoli środkowej obok podłokietnika

- co do kierownicy to wiem, że jest opcja dobrania podgrzewania ale to co piszesz powinno być w standardzie w HL

- siedziska zintegrowane są dla starszych dzieci, można podnieść siedzenie. Słyszałem, że wtedy w normalnej pozycji siedzenia są mniej wygodne

- gwarancja jak najbardziej, w końcu to TSI ale pakiet przeglądów też bym wziął bo mogą wyjść nawet 4 wizyty w serwisie przez te 4 lata (2 przeglądy i 2x dodatkowa wymiana oleju)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich

obecnie jeżdzimy mondeo 2.2 tdci 155ps i po prawie 300 tyś km jesteśmy z niego bardzo zadowoleni

ale potrzebujemy kosztów

 

zawsze taniej jest zapłacić podatek i zostaje reszta niż kupić samochód :)

no chyba że samochód jest potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich

w ciagu 2-3 tygodnii będziemy zamawiać auto dla żony

obecnie jeżdzimy mondeo 2.2 tdci 155ps i po prawie 300 tyś km jesteśmy z niego bardzo zadowoleni

ale potrzebujemy kosztów

wybieramy między mondeo tdci mazdą 6[benz lub diesel] a passatem

superba ze względu na cenę skreślamy

 

 

i którą wersję kupować comfort czy higch[ brutto różnicy 6 tyś]

tylko kombi

comfortline i tak nam sie bardziej podoba niż w mondeo titanium

choć 6 jest też znakomicie zrobiona

 

odnośnie wersji - różnica w cenie to chyba nie 6k....

superba skreślasz? czemu, mi się wydaje że jest jednak tańszy...skąd Ty masz ceniki:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na koniec roku różnica ma być zbita między wersjami

superb jest btylko pozornie tanszy

jeśli policzysz to wszystko co ma passat to wyjdzie ta sama cena

 

ja znam skrzynię dsg w tdi 170 ps- nie do końca ta 6 biegowa mi się podoba[choć przejechała 400 tyś km]bezawaryjnie- w przeciwienstwie do 7 bieg w 1.8 tsi ta nam pasowałaby bardziej

 

a jakie koszty przy tej dsg są jakby co?

z 5-6 tyś? czy więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zauważyłem, ze przy wyborze Highline mam w wyposażeniu podstawowym "Pakiet lusterka". Co się za tym pakietem kryje? Jeśli zaparkuję samochód to lusterka się same schowają?

2. Czy orientuje się ktoś czy w Alltracku są te same fotele co w Highline? Siadałem na tych w Alltracku i wydawały mi się (i mojej żonie) wiele mniej komfortowe niż te co są w Comfortline. W salonie nie mieli nic w Highline do porównania, a sprzedawczyni mówiła, że fotele w Highline są te same co w Alltracku - co mnie troszkę zmartwiło. Patrzyłem na niemiecki konfigurator i fotele tam są inne.

Edytowane przez t111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pakiet lusterka to jest oświetlenie wokół drzwi, i składanie. Kiedyś był osobno w cenniku, teraz jest już w HL domyślnie.

2. Fota poniżej - Alltrack | Comfortline | Highline.

Raczej są to inne fotele, ale najlepiej to jednak zbadać organoleptycznie.

siedzenia.jpg

 

Ktoś gdzieś pytał o różnice w Ambient / Ambient Plus.

Tutaj jest parę fotek z plusa: http://imgur.com/a/9KSlc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Alltracu przy pełnej skórze - te same fotele co hightline.

Edytowane przez jaros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi odpowie czy zewnętrzny Rline to tylko zderzaki i logo na grillu ? Nie ma tam felg 18" tak jak w przypadku wewnętrznego R-line ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakiet to zderzak przód, progi boczne, i spojler zderzaka tylnego (góra zderzaka jest ta sama).

Felgi 18" są - ale trzeba za nie dodatkowo zapłacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest Tak, ze w highline do r-line jest 18cali w pakiecie a w comfortline 17 cali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna ta logika vw jest nieraz. Czyli felgi w pakiecie wewnętrznym.

Podoba mi się caly pakiet ale jak się bierze INT. to gryzie się to z wentylacją w fotelach:/: Z kolei jak EXT. nie ma lepszych kół (jak dla mnie) to szkoda mi tyle kasy dopłacac za zderzaki i przetłoczenia na progach. :blink I bądź tu mądry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tak :) za felgi zawsze musisz dopłacić jeśli chcesz te 18"R-line one nie wchodzą w skład pakietu, można rzec, że są opcją którą można kupić taniej bo 2500zł, zamiast 3500zł kiedy nie masz pakiety R-line zewnętrznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w konfiguratorze jest rozpiska dla R-line int+ext:

Dywaniki przednie i tylne z dekorowanymi szwami i logiem R-Line

Logo R-Line

Logo R-Line na grillu

Nakładki na pedały, aluminiowe

Obręcze kół ze stopu metali lekkich "Monterey" 8J x 18, szare

Opony 235/45 R18 (samouszczelniające się)

Podsufitka w kolorze czarnym

Siedzenia wykończone skórą "Nappa", podpory boczne wykończone skórą "Carbon Style", szwy w kolorze szarym

Sportowe fotele przednie R-Line

Tapicerka drzwi i panelów bocznych

Wstawki wykończeniowe wnętrza "Black Lead Grey" na desce rozdzielczej po stronie pasażera i drzwiach

Zderzak z przodu i z tyłu w stylistyce R-Line

Śruby kół z zabezpieczeniem antykradzieżowym

 

I są felgi Monterey 18. W cenniku mozna jeszcze doczytac że mozna je zamienić na jeszcze inny wzór (tez coś na M). Konfigurując z tym pakietem auto nie wyskakuje mi nic, że mam za felgi coś doplacic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, jeśli bierzesz Int+Ext to felgi są w komplecie.

Jeśli bierzesz sam Ext to felgi nie są w komplecie ale za 2500zł możesz je dokupić (więc 1000zł taniej) i wtedy wychodzi Ci ok 6500zł za R-pakiet Ext z felgami, dopłacając 2000 masz też Internal. Tak to dziwnie skonstruowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności