Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę czy moze ktos zmierzyć mi wyswietlacz discovery pro chodzi o ekran szerokość i wysokość

17/10,5cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radek

mówiłeś ze odzywa się żeby przejąc co jakiś czas kierownice , tzn rozumiem ze trzymasz ja delikatnie jednym palcem na spodzie wieńca i to nie powoduje ze krzyczy żeby przejąc ster?

widziałeś ten filmik ? jak zwykle nasi w akcji - tutaj nie ma sygnału ze musi przejąc kierownice ? o co tutaj biega ?

https://www.youtube.com/watch?v=DKmp820whWw

Czy ktos wie jak wlaczyc LA przy pomocy VCDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17/10,5cm

 

Dzieki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś użytkuje kombi z szyberdachem i może zamieścić wrażenia z jazd na drodze szybkiego ruchu czy powoduje zwiększenie hałasu w kabinie samochodu?

Druga sprawa grzana kierownica czy szybkość rozpoczęcia grzania jest taka sama jak siedzeń czyli 3-5 minut?

 

pzdr picia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś mojego paska, Crimson red :) Nie zdecydowałem się na zakup zimówek, bo ciężko z dostępnością a ceny obłędne. No i teraz sypie śnieg za oknem :/ Tak więc większe wrażenia z jazdy i zdjęcia jutro :) A tak na szybko - to jest bajka, czuję się jak S-klasie, po przesiadce z 6cio letniej Octavii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Crimson najlepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. J.w. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odebrałem dziś mojego paska, Crimson red :) Nie zdecydowałem się na zakup zimówek, bo ciężko z dostępnością a ceny obłędne. No i teraz sypie śnieg za oknem :/ Tak więc większe wrażenia z jazdy i zdjęcia jutro :) A tak na szybko - to jest bajka, czuję się jak S-klasie, po przesiadce z 6cio letniej Octavii :)

 

Gdzie odbierałes? Ja o 18 wyjechałem Tungstenem w Świętochłowicach i jestem mega zadowolony ;) jutro jade na polowanie zimowek :D

de1be8ca041a893e58f5fad14f697d7c.jpg

 

Oczywiście gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś użytkuje kombi z szyberdachem i może zamieścić wrażenia z jazd na drodze szybkiego ruchu czy powoduje zwiększenie hałasu w kabinie samochodu?

Druga sprawa grzana kierownica czy szybkość rozpoczęcia grzania jest taka sama jak siedzeń czyli 3-5 minut?

 

pzdr picia

 

Ciężko mi porównać bo nie mam 2 :) ale nie słyszę jakiś dodatkowych dźwięków a rozpedzalem do 240km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa grzana kierownica czy szybkość rozpoczęcia grzania jest taka sama jak siedzeń czyli 3-5 minut?

 

pzdr picia

 

Jakoś szczególnie nie mierzyłem, ale mniej więcej tempo rozgrzewania jest podobne. Raczej bliżej 3min niż 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie odbierałes? Ja o 18 wyjechałem Tungstenem w Świętochłowicach i jestem mega zadowolony ;) jutro jade na polowanie zimowek :D

 

Oczywiście gratulacje!

 

Dzięki i wzajemnie ! Ja kupiłem w FotaGroblewski w Gdańsku. Ja 2.0 odpuściłem, chociaż miałem już upatrzonego, zdecydowała potrzeba innych inwestycji. Z resztą, 95% czasu jeżdżę po mieście. Brakuje mi tylko dachu otwieranego i DCC, ale coś z marzeń trzeba zostawić na następny samochód ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę się pochwalić... :) miałem na testy przez weekend nową Toyote Rav hybrid i jestem miło zaskoczony jaki postęp Japończyki zrobili w kwestii wykończenia i wyciszenia tego samochodu. Zużycie po mieście to 6l ! silnik to 2.5 litra i ta cisza jak jedziesz 50km/h po miescie na samych bateriach.

Ale ...jak wsiadłem do swojego B8 to jednak jakość i odczucia znacząco lepsze w pasku , jak bym teraz kupował samochód to miałbym nad czym myśleć , ta nowa Ravka i jeszcze w hybrydzie to świetne wozidełko ...

Edytowane przez dzidekbeskid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zadowolony z silnika, gwarantuję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek był odbiór. Miałem trochę czasu pomęczyć pastuszka przez weekend.

 

Pierwsze myśli z głowy. Silnilk muszę powiedzieć, że mnie dość mocno zaskoczył. Na testdrivach jeździałem tylko dieslami, bo tylko takie były. Więc tak naprawdę 2litrową benzynę wziąłem w ciemno. Ale się nie pomyliłem. Trochę mi szczena opadła, gdy w trybie sport, zrobiłem kilka krótkich sprintów. Narwaniec. Lekko wciśnięty gaz i właściwie setka bez wysiłku w mrugnięciu oka. Wcześniej zczipowana honda civic 08, 186 km/410 nm, ale naprawdę nie ma porównania....

 

Poza tym nie wiem dlaczego tak dużo tu naczytałem się tu na forum o wątpliwym wyciszeniu auta. Ok, może niektórzy przesiedli się z Audi, tudzież z BMW etc. ale ja po 6 latach w Hondzie Civic jestem usatysfakcjonowany ciszą. Jest naprawdę nieźle.

 

Dynaudio? Hmm, myślałem, że będzie gorzej. Fakt, trochę niskie pasma nie wyrabiają, szczególnie te głębsze i dłuższe, ale czystość dźwięku jest ok. Choć za tą kasę mogłoby być ciutkę lepiej. Coś tam rezonuje w drzwiach, chyba z przodu.

 

AID jak dla mnie bajka.

 

Mirrorlink dramat. Niby działa, ale totalne nie rozumiem, o co tyle szumu. Szajs i tyle. Android Auto choć wygląda średnio, ale przynajmniej działa Spotify, mapy google, google music i coś tam jeszcze. W spotify brakuje przewijania utworów z poziomu auta.

 

Topledy są w ok. Nie jeździłem wieczorem poza miastem, więc póki co nie będę się wypowiadać.

 

Jedyna rzecz, która już zdążyła mnie zirytować to brak zamykania klapy bagażnika na przycisk. Auto za przeproszeniem u*****e, więć i łapska też. Teraz mogę sobie w brodę pluć, że przyżydziłem trochę na opcjach. Ktoś orientuję się, czy jest możliwość w serwisie domontowania jeszcze takiego ustrojstwa?

 

Summa summarum jestem lepiej niż dobrze. A btw, pod blokiem stanął obok czarny passat. O ile wcześniej miałem wątpliwości, to przy widoku dwóch B8 - czarnego i białego, nie zamieniłbym się już. Biały miażdży czarnego imo (bez metafor proszę :P ). Kwestia gustu.

 

Spalanie. Póki co, jadąc 2 dłuższe stinty, raz 60 km, drugi 20, wyszło 8,7l. Dziś rano 11 :D Więc przy dobrych wiatrach średnio koło 10 będzie smalić jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz testowałeś DCC jakieś refleksje ?

co do białego koloru to poczekaj jak będziesz go musiał czyścic ...:) zamarzysz o czarnym - metafora

Co do klapy zamykanej w automacie , dokładasz siłownik + elektryka , jest do zrobienia - nie wiem ile zaśpiewają w serwisie ,

jeżeli drogo to zamontujesz poza aso- części są dostępne na alledrogo

 

szerokości w trasach ja dopiero czekam na wdrożenie swojego 2.0Tsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. To musze zrobic.

 

Czarny szybciej sie brudzi..tak mi sie wydaje. Poza tym w robocie mam myjnie bezplatna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu się czepiacie Dynaudio , wg mnie po wytłumieniu drzwi ( podkreślam po wytłumieniu) gra bardzo dobrze, szczególnie jeżeli chodzi własnie o niskie tony w ustawieniu dynamic, nawet bardziej je czuć niż słychać, jak dalej jadę to obniżam bas bo aż mi przeszkadza, bardziej czuje niedostatki w wysokich tonach ale to tez już jest czepianie się, zestaw za 4 tys nie będzie grał jak BangOlufsen z Audi za 30 tys.

Na pewno zestaw gra dużo lepiej niż Dynaudio w B7 i lepiej niż BOSE w audi A 6.

Jest kwestia ,żeby ustawić w dynaudio small albo large, w ustawieniu stereo dużo traci na jakości.

Niech się wypowie Szymon który tez wytłumiał drzwi w Barierze Dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się czepiamy że trzeba wytłumić drzwi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokładnie tak samo, muszę zmniejszać Subwoofer na 0 albo nawet -2, żeby mi pasażerowie nie narzekali na pękające bębenki :P choć jak jadę sam to trochę podkręcam. BARDZO ważne jest też źródło dźwięku, z analogowego radia gra trochę słabiej (nie znaczy że źle) niż z 320kbps mp3 czy Audio CD, czy Spotify na HighQuality.

Gra czysto, jest OK. Mam porównanie bo BangaOlufsena z BMW5 i oczywiście trochę brakuje, ale uważam że za tą kasę jest dobrze i wyraźnie lepiej niż Stockowe Audio B8.

Surround mam ustawione "wide" nie large ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mi słoń na ucho nadepnął i mi zwykłe audio wystarczy bo jak czytam o waszych problemach to słabo mi się robi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności