Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

94b6edf640b3f215bc4a135817983dda.jpg

Autostrada i zwykła droga w stosunku 200/17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy b8 w HL ma podswietlenie podłogi w standardzie z przodu przy nogach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko czy b8 w HL ma podswietlenie podłogi w standardzie z przodu przy nogach ?

 

Myśle ze tak bo ja to mam w CL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myśle ze tak bo ja to mam w CL.

 

a niemasz czasami pakietu ambient ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a niemasz czasami pakietu ambient ?

 

Nie mam. Goły CL + pakiet biznes i alarm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info.

 

troche pobadalem temat i raczej da sie zaaktywowac programowo ACC high w autach z radarem Midrange. Jak odbiore swojego passka to sprawe przetrenuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i wyszlo lepiej niz 6,7s

 

nie, no wyszło równiutkie 6,7, ale widać nie zrobiłem nawet poprawnie Launch Control. Jeszcze to poprawie ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

94b6edf640b3f215bc4a135817983dda.jpg

Autostrada i zwykła droga w stosunku 200/17

 

no spalanie zacne :) ale nie rozumiem średniej prędkości 78 kmh na odcinku 213km gdzie 200km miałoby być na autostradzie a 13 na zwykłej drodze... To jakaś zakorkowana autostrada była czy jechałeś po prostu 100kmh?

W 2.0 TSI przy 160kmh (oczywiście na niemieckiej autostradzie) pokazywał spalanie chwilowe rzędu 10l/100km.

2.0 TDI pewnie bierze z 8... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś inny właściciel 2.0 TSI może się wypowiedzieć jak to u niego?? Na razie mam jakieś 500km przejechane.

[ATTACH=CONFIG]130886[/ATTACH]

 

u mnie w Octavii RS 2.0 TSI z dsg jest tak ->http://www.spritmonitor.de/en/detail/598795.html . Generalnie 60% trasa podmiejska, 30% miasto, 10% autostrady. Przy butowaniu po autostradzie, czyli 200kmh i szybciej, spalanie robi się 13-14l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie, no wyszło równiutkie 6,7, ale widać nie zrobiłem nawet poprawnie Launch Control. Jeszcze to poprawie ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

no spalanie zacne :) ale nie rozumiem średniej prędkości 78 kmh na odcinku 213km gdzie 200km miałoby być na autostradzie a 13 na zwykłej drodze... To jakaś zakorkowana autostrada była czy jechałeś po prostu 100kmh?

W 2.0 TSI przy 160kmh (oczywiście na niemieckiej autostradzie) pokazywał spalanie chwilowe rzędu 10l/100km.

2.0 TDI pewnie bierze z 8... :)

 

Przerwy w podróży niestety są wliczane do średniej , na autostradzie jechałem cały czas pomiędzy 130 a 150 - średnie spalanie z samej autostrady wyniosło 6,4 l, auto było ustawione w trybie jazdy ekonomicznym ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie kiedy bedzie dostępny 2,0tsi 280hp 4motion DSG?:)

 

Bo mnie interesuje to z oferty CompSport:) "2.0 TSI (280,300Ps)

Stage 0,5 (360-370PS,460-470Nm) moduł zewnętrzny*

 

*modul zewnętrzny gwarantuje bezpieczny przyrost mocy bez utraty gwarancji

Modyfikacje przewidziane są dla paliwa 98octan RON lub lepszych"

Edytowane przez Sadziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów odebrał już 1.8 TSI ze skrzynią DSG? Jestem ciekaw wrażeń, głownie ze względu na przycięty moment do 250 nm. Ja odbieram swój za jakieś 2-3 tygodnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie odnośnie opon.

Jakie opony zakładane są fabrycznie do felg 17 i 18 calowych? Wiem, że Continental ale jaka seria i jakie indeksy prędkości?

 

Contiecocontact z indeksem V - to jest u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a widzisz, faktycznie do 3000obr się rozkręcił. Hmmm wszystko zrobiłem jak u Zachara, też ESC Sport (widać w dolnym prawym rogu "ESC off"), też tryb Sport wrzuciłem. Jeszcze popróbuję, ale nie chciałem na długo się zatrzymywać bo to było na drodze szybkiego ruchu.

 

po zatrzymaniu przelacz skrzynie jeszcze raz miedzy trybami, mocno hamulec

 

generalnie jak czujesz ze auto probuje Ci odjechac z hamulca to znaczy ze LC się nie załączyło. Obroty muszą być na równym poziomie a dzwiek silnika jednostajny i wyraźny. Nie wiem jak jest w passacie ale ważne żeby kontrola trakcji byla na sport a nie wyłączona (w audi tryb sport to bylo zwykle nacisnięcie, a przytrzymanie 3 sek to wyłączenie całkowite)

 

W sumie jak robiłem to we wcześniej wypożyczonym TDI 150KM to się wkręcał do 3tyś obr., pomyślałem, że w TSI max mom. obr osiąga już przy 1500obr więc dlatego dalej nie idzie.

 

wątpię żeby diesel o takiej "małej" mocy miał LC

Edytowane przez molder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są te Pirelli Cinturato 7 215/55/17 98 W - [emoji6] czyli mogę testować dalej max speed [emoji6]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Contiecocontact z indeksem V - to jest u mnie.

 

ale jaki rozmiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zasadziliscie ćwieka zamówiłem 1.8 ale pozytywne opinie 2.0 tsi kusza do zmiany. Dopłata nie duża w porównaniu z dieslem - ok.12 tys zł.

 

Nigdzie nie mogę dokopać sie testów silnika 1.8 180 km w pasku. Jedynie skoda jest.

 

Co począć .... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jaki rozmiar

215/55/17 jak dobrze szerokość pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
215/55/17 jak dobrze szerokość pamietam.

 

to jedni maja v a inni w przy tym samym rozmiarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jedni maja v a inni w przy tym samym rozmiarze

Ale przy innych silnikach. Ja z moimi 150 km nie mam czego szukać przy 240 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie zasadziliscie ćwieka zamówiłem 1.8 ale pozytywne opinie 2.0 tsi kusza do zmiany. Dopłata nie duża w porównaniu z dieslem - ok.12 tys zł.

 

Nigdzie nie mogę dokopać sie testów silnika 1.8 180 km w pasku. Jedynie skoda jest.

 

Co począć .... ;)

 

NIEDUZA !!! MOIM ZDANIEM NIEDUZA TO JEST IEDZY 1.4 150KM A 18 180KM BO ZA KONIA PLACISZ STÓWKE dlatego wziolem 1.8 ale 12 kola to juz duzo przynajmniej dla mnie

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

NIEDUZA !!! MOIM ZDANIEM NIEDUZA TO JEST IEDZY 1.4 150KM A 18 180KM BO ZA KONIA PLACISZ STÓWKE dlatego wziolem 1.8 ale 12 kola to juz duzo przynajmniej dla mnie

 

a tak powaznie za ponad 150 tys paska jakbym mial kupowac to juz bym wolal chyba do a6 dolozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności