Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz jeździć 5 lat to weź gwarancję na 5 lat.

Pakiet przeglądów ? Może nie warto z góry płacić? Główny koszt w przeglądzie to koszt oleju.

Możesz kupić samemu i to dużo taniej.

 

Jak chcesz to blokadę skrzyni załóż od razu , później to już nie będziesz miał ochoty.

 

Co najmniej 5 lat w domyśle 7-10 lat :) Nowe auto, gdzie zrobię nie więcej niż 20-30 tys rocznie bo mniej jeżdżę niż kiedyś, to spokojnie pojezdze 10 lat (chyba że mi się znudzi). W przeglądach są wszystkie rzeczy, które i tak w ASO muszę robić na czas trwania EasyDrive, więc akurat 4 lata. Gwarancja jest na 4 lata/120 tys, więc też akurat.

Tylko nie wiem właśnie jak będzie z Active Info Display po tych 7-8 latach. O BearLocka dopytam jeszcze w salonie. Jeśli nie mają problemu z gwarancją to wolę to taniej założyć u źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jezdzić tyle czasu to po pierwsze bierz gwarancje na 5 lat 150tys bo to suche dsg lubi sie psuć niestety częściej niz mokre. A pakiet serwisowy przy zalozonym tak długim czasie eksploatacji mozesz brac ale olej proponuje zmieniać co15-20tys max a nie co 30tys jak vw reklamuje. Chociaz ostatnio chyba ustawiaja olej co 15tys a przeglad co 30tys, musisz dopytac w serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak chcesz jezdzić tyle czasu to po pierwsze bierz gwarancje na 5 lat 150tys bo to suche dsg lubi sie psuć niestety częściej niz mokre. A pakiet serwisowy przy zalozonym tak długim czasie eksploatacji mozesz brac ale olej proponuje zmieniać co15-20tys max a nie co 30tys jak vw reklamuje. Chociaz ostatnio chyba ustawiaja olej co 15tys a przeglad co 30tys, musisz dopytac w serwisie

 

biokd napisał, że bierze w manualu, więc nie będzie suchej DSG. Niemniej jednak gwarancja 5 lat raczej się opłaca.

 

Ja odbierałem rok temu w czerwcu i mam ustawioną wymianę oleju na QIO6, czyli albo 15kkm, albo 1-2 lata (w zależności od stylu jazdy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biokd napisał, że bierze w manualu, więc nie będzie suchej DSG. Niemniej jednak gwarancja 5 lat raczej się opłaca.

 

Ja odbierałem rok temu w czerwcu i mam ustawioną wymianę oleju na QIO6, czyli albo 15kkm, albo 1-2 lata (w zależności od stylu jazdy).

 

Pytałem w salonie o wymianę oleju częściej niż co 30 tys km i gość mi napisał "obowiązkowy I przegląd według wskazania komputera, jednakże nie później niż 30 000 km lub 2 lata, natomiast kolejne przeglądy według wskazania komputera, jednakże nie później niż 30 000 km lub 1 rok. Najprawdopodobniej komputer sam narzuci samą wymianę oleju (bez wykonywania przeglądu) na przebieg w okolicach 15 000 km - 20 000 km."

Więc tak też bym chcial aby to częściej bylo.

 

A co do gwarancji to wydluzenie o 3 dodatkowe lata (czyli w sumie 5 lat) ma ograniczenie 100tys km bo przy 2 dodatkowych latach jest to 120tys km.

I u nich w serwisie zakładają BearLocka też i wtedy bez utraty gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w cenniku jest tylko 100tys km i 3 lata, jak ka kupowalem to bylo 150tys km i 3 lata. Dopytaj w salonie czy to zlikwidowali czy bląd cennika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w konfiguratorze jest Safe+ - dodatkowe 36 m-cy i max. 150.000 km - 4.500 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Panowie

jest nowy na forum. Miło mi Was poznać. Własnie zamawiam samochód i mam jedno proste pytanie... czy autko wyposażone jest w jakiś fabryczny alarm?? Przeszukałem forum, wygląda z Waszych informacji że jest z niezależnym zasilaniem, czujnikami, czujnikiem przechyłu...

Problem w tym, że obecnie w cenniku taki alarm to opcja za dopłatą... Więc jaki jest fabryczny?? tylko imobiliser?

pozdrawiam

Sebastian K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do MY16 działało (z problemami). Od MY17 wyłączyli (i problem przestał istnieć). Też ubolewam.

 

Mam autko z 2016...mija własnie rok i tylko 2 razy fotel nie wyjechał automatycznie. Czyli działa bez problemów...przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżdżę od 5 lat B6 no i pora na zmianę na B8:) Tym razem w benzynie.

No i padło na Highline sedan 1.8 TSI 180KM, 6-biegowa manualna. Myślę, że w maju złożę zamówienie, jeszcze tylko jazda próbna:)

Nie jest to na firmę, więc finanse tu mają też znaczenie ale udalo mi sie wynegocjować prawie 14% rabatu :)

 

 

Gdzie dostałeś taki rabat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie dostałeś taki rabat?

 

Świętochłowice. Ze 137 z konfiguratora na 118 cena u dilera

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam serdecznie Panowie

jest nowy na forum. Miło mi Was poznać. Własnie zamawiam samochód i mam jedno proste pytanie... czy autko wyposażone jest w jakiś fabryczny alarm?? Przeszukałem forum, wygląda z Waszych informacji że jest z niezależnym zasilaniem, czujnikami, czujnikiem przechyłu...

Problem w tym, że obecnie w cenniku taki alarm to opcja za dopłatą... Więc jaki jest fabryczny?? tylko imobiliser?

pozdrawiam

Sebastian K.

 

W standardzie tylko immobilizer. Ja biorę dodatkowo ten autoalarm, który jest za dopłatą

Edytowane przez biokd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję biokd za odpowiedź.

Co sądzicie o kolorze biel oryx- perłowy?? czy jest on obłędny?? wart kolejnej dopłaty? ogólnie mam słabość do bieli... Wciąż się waham, zamówiony mam obecnie pakiet R-Line zewnętrzny i kolor Indium grey. Ale wciąż się waham nad Oryx.

pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam autko z 2016...mija własnie rok i tylko 2 razy fotel nie wyjechał automatycznie. Czyli działa bez problemów...przynajmniej u mnie.

 

Coś jednak optymistycznego. Czy można to kontrolować w sensie włączyć/włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pucek_2004 jeżeli masz słabość do bieli to nie polecam Indium Grey[emoji6] Choć sam zamówiłem ten kolor to r-line w połączeniu z bielą kompletnie zmienia auto... Na mnie wywarło mega wrażenie, ale to nie kolor dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś jednak optymistycznego. Czy można to kontrolować w sensie włączyć/włączyć?

Można....

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżdżę od 5 lat B6 no i pora na zmianę na B8:) Tym razem w benzynie.

No i padło na Highline sedan 1.8 TSI 180KM, 6-biegowa manualna. Myślę, że w maju złożę zamówienie, jeszcze tylko jazda próbna:)

Nie jest to na firmę, więc finanse tu mają też znaczenie ale udalo mi sie wynegocjować prawie 14% rabatu :) choć finalnej decyzji jeszcze nie podjąłem.

Dodatkowo biorę niewiele rzeczy:

- pakiet business

- autoalarm

- gniazdo 230V

- kolor czarna perła

- dodatkowa gwarancja Safe+ (2 lata/120tys km)

- pakiet przeglądow (4 lata/120 tys km)

- active info display (ale tu zastanawiam się, czy za te 2 tysie nie wziąć czego innego, moze ambiente albo kamere cofania, albo bagaznik dla emeryta ;) )

- dodatkowo odcięcie dopływu paliwa i blokada skrzyni - tu od razu pytanie czy ktos ma taką blokadę zakladaną w ASO VW i czy jest to BearLock czy co innego? Mi to wycenili na 1200zł choć w BearLocku bezposrednio byłoby taniej. Nie wiem tylko jaki bylby koszt odciecia doplywu paliwa. No i generalnie czy warto, bo chcę pojezdzic co najmniej 5 lat tym autem.

 

Co do kół to są 17 calowe London w standardzie, ale mysle moze o Nivelles lub Soho choć nie wiem jak to wygląda "na żywo". No i wnętrze albo szczotkowane aluminium albo brilliant pine:)

 

Myslalem tez aby wziąc 2.0 TSI, 220KM, DSG ale tu kilkudzieciu tysiecy rabatu nie dostane, więc za drogo wychodzi ;) a chce sie zmiescic w 120tys

 

Tak samo i ja myślałem... chciałem 2.0 TSI z DSG (mokra wersja) ale to już za drogo wyszło... Zostałem przy 1.8 TSI Manual,wersja Highline a zaoszczędzone pieniądze z DSG i mniejszego silnika wpakowałem na wyposażenie dodatkowe..

Co do AID to ja odpuściłem, wg mojego uznania ten ekran to niemal "choinka" mnóstwo kolorów. Wolę spokojniejsze klasyczne zegary.

Fajny bajer -ale wybrałem w to miejsce np elektryczną klapę - wersji Wariant.

Co byś nie wybrał, pamiętaj że to będzie twoje autko zaplanowane wg twojego uznania. Każdy z nas stoi przed dylematem co i jak korzystnie połączyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak samo i ja myślałem... chciałem 2.0 TSI z DSG (mokra wersja) ale to już za drogo wyszło... Zostałem przy 1.8 TSI Manual,wersja Highline a zaoszczędzone pieniądze z DSG i mniejszego silnika wpakowałem na wyposażenie dodatkowe..

Co do AID to ja odpuściłem, wg mojego uznania ten ekran to niemal "choinka" mnóstwo kolorów. Wolę spokojniejsze klasyczne zegary.

Fajny bajer -ale wybrałem w to miejsce np elektryczną klapę - wersji Wariant.

Co byś nie wybrał, pamiętaj że to będzie twoje autko zaplanowane wg twojego uznania. Każdy z nas stoi przed dylematem co i jak korzystnie połączyć...

 

No ja właśnie rezygnuje z AID i wydłuże Safe+ do 36 miesięcy i 150tys km, cena ta sama. Może coś jeszcze dobiore z dodatków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję biokd za odpowiedź.

Co sądzicie o kolorze biel oryx- perłowy?? czy jest on obłędny?? wart kolejnej dopłaty? ogólnie mam słabość do bieli... Wciąż się waham, zamówiony mam obecnie pakiet R-Line zewnętrzny i kolor Indium grey. Ale wciąż się waham nad Oryx.

pozdrowienia!

 

Mam r-line ale w zwykłej bieli. Wyglada super. Co do oryxa to mocno się nad tym zastanawialiśmy ale po obejrzeniu zwykłej bieli i oryxa doszlismy do wniosku ze duzej różnicy i duzego szalu nie ma, wiec uznaliśmy ze szkoda kasy na lakier. W to miejsce pojawił się szklany dach i to dopełniło mega wyglądu (kombi). W każdym innym kolorze niż biel pakiet r-line jest niewidoczny, nie dostrzerzesz różnicy (będziesz wiedział ze go masz ale nie będzie widoczny w pełnej krasie)

Moim zdaniem jak r-line to tylko w bieli, jak szary i kazdy inny to bez r-line

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję biokd za odpowiedź.

Co sądzicie o kolorze biel oryx- perłowy?? czy jest on obłędny?? wart kolejnej dopłaty? ogólnie mam słabość do bieli... Wciąż się waham, zamówiony mam obecnie pakiet R-Line zewnętrzny i kolor Indium grey. Ale wciąż się waham nad Oryx.

pozdrowienia!

 

Ja posiadam ten lakier Oryx Pearl i naprawdę jestem pełni zachwytu, laik (kobieta) prawie nie zauważy różnicy, widać ja dopiero z bliska a na tyle jest różnica, że na prawdę warta grzechu jest dopłata do tego lakieru, na zdjęciach tego nie widać tylko dopiero w realu. Coś innego wyróżniającego się szczególnie w pakiecie R-Line.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja posiadam ten lakier Oryx Pearl i naprawdę jestem pełni zachwytu, laik (kobieta) prawie nie zauważy różnicy, widać ja dopiero z bliska a na tyle jest różnica, że na prawdę warta grzechu jest dopłata do tego lakieru, na zdjęciach tego nie widać tylko dopiero w realu. Coś innego wyróżniającego się szczególnie w pakiecie R-Line.

 

Oryx kapitalnie wyglada w godzinach wieczornych gdy słońca już praktycznie nie ma. Wówczas widać prawdziwa glebie tego kolou.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jasne lakiery w nocy najlepiej się prezentują a czarny w dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności