Skocz do zawartości
Gość mikeee

najbardziej beznadziejny patent w Passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mikeee

Otóż najbardziej pokopanym rozwiązaniem w Passacie 3B są nawiewy!!!Skomplikowana budowa i neznadziejnie zrobione podswietlanie ktore raz ze jest awaryjne to wymiana graniczy z cudem w rezultacie nie siwci ani jedna strona i mam to gdzies a temu kto to wymyslił niech odgniją jaja :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się wcale nie świecą, ale poczytałem i doszedłem do wniosku, ze szkoda zachodu, zeby to rozbierac i naprawiać, bo mozna tylko bardziej "zepsuć" :mur: (czyt. np: połamać) :dobani::przestraszony::zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba ty masz taki problem ,dla mnie jest ok i myśle że są gorsze rzeczy w pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj ....

najbardziej beznadziejnym rozwiązaniem jest .... wg.mnie fabryczny alarm ... który można rozbroić kluczykiem ( lub łamakiem, urywką ....) w drzwiach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikeee

Moze jaszcze jak bede mial natchnienie to wstawie tam poprostu diody i wyrzuce te zarowki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie zamki!!!

no 2 wahacze....

no 3 bujany fotel...

 

di innych rzeczy nie moge sie przyczepic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
wahacze....

Polska jest beznadziejna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kkurylo

1- faktycznie nawiewy sa beznadziejne (fajnie tylko wygladaja) - czesto przepalaja sie diodki a do tego strasznie łamie sie gril w srodku

2 - wahacze (ale to raczej kwestaia naszych dróg)

3- siadają prowadnice szyb

4- klima - czesto zaciera sie sprezarka i mamy wydatek okolo 2,5 tys. PLN

 

Piszę o tym co mnie spotkało a ile jeszcze przede mną .... ;-)

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawa

Podświetlenie nawiewów w passacie nie jest takie straszne, wystarczy poczytać troche tematy na forum.

Ja tak zrobiłem i wymieniłem żarówki na diody bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkurylo, Wiem ze to nei pytania ale pragne zdementować:

ad1. W nawiewach nie siedzą diody tylko zarowki ktore łatwo się wymienia! ( do tych kratek to jak się pcha paluchy na siłe to kazdą się ulamie!)

ad2 do puki pasek jeździ po niemcach to wahaczy zmieniać nie było trzeba...

ad3 nie prowadnice tylko plastiki w prowadnicach... taka sama sytuacja jest w superb, a4,a6, polo, golf... wiec do czego tu się czepiać? W pasku sie super drzwi zamykaja i wqr.. mnie jak ktoś mi trzaska jak by malucha zamykał... i wtedy jak szyba jest otwarta to nijak nie maja szans te plastiki....

4. klima tak samo to nie kwestia paska ale wszystkich aut grupy vw sprezarki przeciez siedza prawie ze identyczne wiec co do tego ma pasek ?? Po za tym pierwszo słysze żeby to była taka czesta usterka :|

 

 

generalnie to ja bym uznał za najbardziej bardziewny "patent" ( bo o nich tutaj mowa ) to przedni trzymak na napoje... w pozycji 1 zasłania nam przyciski boczne :| w 2 pasażer kopie go noga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Dla mnie najgłupszy patent, to uruchamianie tylnej wycieraczki. Żeby spryskać przednią szybę, musimy wyłączyć tylną wycieraczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde panowie i panie,a umiejscowienie MODUŁU KOMFORTU to dopiero artyzm o innych dolegliwościach pisać nie będe bo mnie jeszcze dzięki bogu nie trafiły :hurra: ,ale o nich czytałem na forum ale i tak nasze woźidła są super cudowne i za to je kochamy.

POZDRAWIAM fanów :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie najgłupszy patent, to uruchamianie tylnej wycieraczki. Żeby spryskać przednią szybę, musimy wyłączyć tylną wycieraczkę.

no co ty?jakim cudem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie tragedii nie ma ale jak juz mamy ponarzekać to

1. jakośc wykonania- po 3 latach na polskich drogach słychac juz troche skrzypień i innych nieporzadanych dzwieków w srodku- większośc da sie usunąc ale tak byc nie powinno. :krzeslem:

2.parujące tylne lampy w zimie :dobani:

3. wariujacy czujnik deszczu, jak pada normalnie to jest ok , ochalapanie szyby też, ale jak pada drobny deszcz to sczególnie jak stoimy np w korku zanim zaiskrzy to juz mało co widać

4.włacznik stop , ten pod pedałem , juz ze 3 wymieniłem :rotfl:

5. nierównomiernie zuzywające sie tarcze hamulcowe z przodu

Na zawieszenie na razie nie narzekam , przejechałem 90 tys od nowości i nic nie było robione oprócz jednego łozyska i na razie jak twierzi servis nic nie ma potrzeby :rotfl: wymieniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
a umiejscowienie MODUŁU KOMFORTU to dopiero artyzm o innych dolegliwościach pisać nie będe bo mnie jeszcze dzięki bogu nie trafiły :hurra:

 

I tak nie jest złe to umiejscowienie modułu komfortu. I tak to miejsce jest bezpieczne. Nic samo sie nie dzieje i przeważnie uszkodzenie tego modułu przez zalanie jest nastepstwem czegoś innego. Samo się to przecież nie robi i nie zamaka.

 

Jesli już muszę na coś ponarzekać to napewno na niektóre elementy elektryczne, które dla VW-Audi wykonał Bosch. Napewno mogłby być nieco lepsze no ale cóż rynek częsci zamiennych też musi być :)

 

Drugim miejscem, do którego mam zastrzeżenia to tylna klapa kombi. Niestety jak we wszystkich :D kombi nie jest ocynkowana od wewnątrz tylko zabarwiona lakierem podkladowym przez co po paru latach mamyś pierwsze oznaki rdzy. Ale jak mówie, taki przypadek to 90% kombiaków.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugim miejscem, do którego mam zastrzeżenia to tylna klapa kombi. Niestety jak we wszystkich :D kombi nie jest ocynkowana od wewnątrz tylko zabarwiona lakierem podkladowym przez co po paru latach mamyś pierwsze oznaki rdzy. Ale jak mówie, taki przypadek to 90% kombiaków.

HHA

 

Zanotowano,

zatem Fluidol w łapki i tango z klapą.

 

 

Nie możemy zapomineć o sławnym mikrowyłączniku przy "zatrzasku" zamka w klapie, który najlepiej zastapic czujnikiem zbliżeniowym zamontowanym z innym miejscu (woda i zanieczyszczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kriss555, wyczytałem na forum VW, że masz swojego 1,8T AWT od nowości i masz przebieg 90 tys.Zapewne więc go serwisujesz w VW. Po jakim przebiegu będziesz wymieniał rozrząd albo co ci zaleca serwis VW? Mam taki sam silnik, przebieg 105 tyś i tak myslę wymienić czy nie. Jak sie patrzy w instrukcję obsługi, to dla benzynowych silników podają nawet przebieg 180 tyś (piszą, że po 90 tys nalezy kontrolować stan paska). Jakie jest twoje zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odważyłbym się jeździć więcej niż 100k bez wymiany. Wymieniłem przy niecałych 90k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej beznadziejnym patentem w Passacie jest.... Passat. Z każdym dniem coraz bardziej się w tym przekonaniu utwierdzam :) Gdyby nie to, że mam w nim założone urządzenia inwalidzkie już bym miał jakieś audi a6 albo inną Toyotę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności