Skocz do zawartości
77Marek

Wężyk płynu spryskiwaczy tylnej wycieraczki.

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś z Was czy wężyk spryskiwacza tylnej szyby jest łączony w kilku miejscach czy jest jednolity? Pękł pod deską rozdzielczą i cały płyn cieknie na wykładzinę. Udało mi się go zakleić i na razie nie cieknie. Jednak zastanawiam się czy go nie wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam passat b7 kombi - mam problem z wężykiem spryskiwacza tylnej szyby, płyn leje mi się z podsufitki w prawym tylnym rogu, byłem w ASO powiedzieli że trzeba wymienić całą wiązkę koszt 1200 PLN, moje pytanie czy naprawdę nie można tego jakoś naprawić bo znalazłem (1J0955751D - wężyk, nie wiem czy to taki, a jeśli tak to jak się tam dostać żeby czegoś nie urwać, czy wężyk jest gdzieś łączony ? podejrzewam że mój jest pęknięty gdzieś na przejściu do klapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nikt nie był w stanie mi pomóc w kwestii wężyka postanowiłem sam jakoś do tego dojść, może się komuś przyda. Faktycznie wymiana samego wężyka jest co najmniej uciążliwa bo i tak trzeba wyjąć wiązkę ( tą z prawej strony klapy), kable wraz z wężykiem są szczelnie owinięte taśmą w części naciągnięta jest koszulka ochronna a to wszystko przeciągnięte przez gumę, tą którą widać po otwarciu klapy. Wymiana omawianej wiązki w ASO Gliwice 1200 PLN taką ofertę mi przedstawiono, ja kupiłem wiązkę (od gościa co miał wystawione części do b7 kombi) za 65 PLN w tym 15 przesyłka wiązka wygląda jak nowa. Teraz tylko trzeba rozebrać tapicerkę klapy oraz prawy boczek bagażnika bo za nim tak w połowie jest kostka i szybko złączka wężyka.

DSC_0589.jpg

DSC_0594.jpg

 

jak zrobi się cieplej będę wymieniał, po wymianie spróbuję wymienić sam wężyk w starej wiązce

Edytowane przez kemot
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do problemu wężyka, wymiana trwała ok. 3h  i niestety po wymianie okazało się że dalej się leję (nie sprawdziłem wiązki po zakupie) mając wiązkę tą pierwszą postanowiłem ją naprawić. Kupiłem wężyk zbrojony do paliwa za 30PLN i taśmę taką jak jest owinięta wiązka, po rozcięciu wiązki okazało się że ten karbowany wężyk rozpada się w palcach, odciąłem tylko końcówki widoczne na zdjęciu i wykorzystałem do nowego i  powstała wiązka z wężykiem praktycznie niezniszczalnym.  (ponownie jak miałbym to robić pozostawił bym gumę w karoserii rozciął bym tylko taśmę izolacyjną, którą owinięta jest wiązka i wymienił sam wężyk )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

witam. Mam pytanie dotyczące gumy wchodzącej w karoserię samochodu. Jak ją wyciągnąć? Czy należy ja mocno pociągnąć czy w jakiś sposób przekręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem.Wężyk strzelił gdzieś w przelotce do klapy.Pomysł z wężem paliwowym wydaje mi się bardzo dobry.

W której części boczka jest złączka od węża? Demontaż tego to rzeczywiście sporo dłubania:-(

Dobra.Znalazłem fajny tutorial:

https://youtu.be/DkORsf3IzK4

 

Edytowane przez wektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wektor napisał:

Pomysł z wężem paliwowym wydaje mi się bardzo dobry.

Zwykły igielit jeździ już trzeci rok:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na wężyku silikonowym.Trochę dłubania jest.Potrzeba sporo taśmy izolacyjnej żeby to spleść i przywiązać do uchwytów.Wpiąłem się w złączkę na nadkolu.I był to najwyższy czas, bo już korozja pokryła wtyczkę z gniazdem przewodów do klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności