Skocz do zawartości
wins87

Szarpie podczas przyspieszania na 4 i 5 biegu afn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie podczas przyspieszania czuć szarpanie tak jak by mu odcinało paliwo.

Wymieniłem kpl sprzęgło +dwumas LUK wyczyszczony nastawnik sprawdzony wtrysk sterujący może coś będzie widać po logach

http://vaglog.pl/log_195669.html

http://vaglog.pl/log_195668.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z tym samym problemem walcze... Ciekawe czy dojdziesz od czego to masz. Mi tak szarpie najbardziej miedzy 1600 a 2100 obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szarpie w przedziale od 1500-2100 później już jest dobrze.Odpala od strzała obroty nic nie falują chodzi równo tylko to szarpanie jest denerwujące.Dodam ze przed wymianą dwumasy i sprzęgła objaw był ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to objawiło się zaraz po czyszczeniu pompowtrysków preparatem Liqui Moly. Nwm może jakiś brud się odchaczył i zatkał coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się przejechalem i to szarpanie występuje nawet do 3000 obr. Nie wiem czy dobrze myślę ale może to jest przegub wewnętrzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi to objawiło się zaraz po czyszczeniu pompowtrysków preparatem Liqui Moly. Nwm może jakiś brud się odchaczył i zatkał coś

 

Tez kiedyś taką płukankę robiłem,ale bezpośrednio z puszki. Zabieg skuteczny, korekty i bipy poszły mocno w dół :hurra

Od tego zabiegu 80 k km zrobiłem i nadal wszystko jest OK.

Zaraz po zabiegu tez jakoś tak dziwnie się zachowywał, ale miałem 1000km do zrobienia autostradą to klekota ostro wybutowałem i do teraz jakby drugi oddech złapał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szarpie w przedziale od 1500-2100 później już jest dobrze.Odpala od strzała obroty nic nie falują chodzi równo tylko to szarpanie jest denerwujące.Dodam ze przed wymianą dwumasy i sprzęgła objaw był ten sam

Zatkaj egr (blaszka lub odłącz podciśnienie). Powinno się poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zatkaj egr (blaszka lub odłącz podciśnienie). Powinno się poprawić.

Ale Egr działa tak więc nie wiem co to może mieć wpływ na szarpanie. Dzisiaj przyjadę się z odłączonym podciśnienie i zobaczę czy się poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Egr zaślepiony i nic nie daje to. Też myślałem o przegubie wewnętrznym bo wtedy jak czyścicłęm to zakopałem się autem na placu i wyjeżdzałem nim ... może coś się uszkodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie EGR nic nie dało dalej to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastawnik czyszczony? Mam na myśli szczególnie miejsce pod nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szarpanie występowało tez przed czyszczeniem nastawnika.A nastawnik i tak byl jak nowy w środku zero brudu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciężka sprawa. Wstaw loga statycznego 001, 004, 013. Loga BS 000, 004 oraz statycznego loga 001, ale tylko z samym zapłonem na wyłączonym silniku. Jeszcze odpowiedz mi na poniższe pytania:

- Przebieg auta?

- Pompa wtryskowa była naprawiana, regenerowana?

- Układ paliwowy szczelny? Kiedy filtr paliwa wymieniany? Jaki założony?

- Ropa ze stacji?

- Od kiedy są drgania? Po jakieś naprawie czy samoistnie pojawiły się?

- Umiesz nakręcić filmik podczas jazdy kamerując licznik (najbardziej zależy mi na obrotach silnika) z komentarzem w momencie wystąpienia drgań?

Ogólnie więcej info trzeba nt. auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szarpie tylko jak but w podłodze? tylko na 4 i 5 gear?

DM Luk-a to lipa. :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Może nie będę zakładał nowego wątku.

 

U mnie szarpie przy przyspieszaniu - na wszystkich biegach (najbardziej odczuwalne 3-6) przy obrotach ok. 1500. Powyżej 1500 wszystko OK. Przy jeździe np. autostradą 2500 - 3000 obrotów wszystko super. Potencjometr pedału gazu (nastawnik?) też odpada - nie ważne jak wciśnięty pedał gazu - zawsze przy ok 1500 obrotów.

 

Nie dawno miałem robiony rozrząd (tzn ok. 5000km temu) - zastanawiam się czy coś nie z tym? Szarpnięcia są na tyle mocne, że mam wrażenie że nie jest to przerwa w pracy silnika, a bardziej coś co powoduje przyhamowanie. Podejrzewałem ESP - po wyłączeniu go przyciskiem miałem wrażenie że problem zniknął. Przy kolejnej przejażdżce jednak obaliłem tą teorię ;).

 

Ktoś ma jakieś pomysły?

Silnik 1.9 ATJ

350kkm przebiegu, ja przy wtryskach nie grzebałem, auto w moich rękach od 260kkm.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś błędy w sterowniku?

Przyczyn szarpania można sie doszukiwać przynajmniej w kilkunastu przypadkach.

Na chwilę obecną nie wiadomo czy to sprawa zwiazana z wymianą rozrządu, uszkodzeniem czegoś w układzie napędowym,oberwanej jakieś poduszce, uszkodzeniem sprzęgła (dwumasy), przytkanymi filtrami (powietrze,paliwo), jakością paliwa, mechanicznym lub elektronicznym uszkodzeniem pompki, czujnika lub czegokolwiek ????

Na wolnych obr jest stabilna praca silnika?

Kiedy filtry wymieniane? Marka?

Rozrząd- kto? marka?

Przed rozrządem były te same objawy? Czy dopiero po wymianie sie zaczęły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku objawy były identyczne szarpał przy przyśpieszaniu w przedziale obrotów od 1800-2200 najbardziej na 3 i 4 biegu usterką okazały się dwa pęknięte (przecięte) uszczelniacze na pompowtrysku w momencie wymiany mechanik nie zauważył zadziorka w gnieździe i wsuwając przeciął obydwie duże uszczelki, ten który wyjmował ponownie i stwierdził uszkodzenia wsadził palec do gniazda a po wyjęciu okazało się ze z palca ciurkiem leci krew a nawet nie poczuł kiedy na tym cholerstwie palec rozwalił, wymiana kompletu uszczelniaczy na tym jednym wtrysku + wypolerowanie jakimś drobniutkim papierem zamoczonym w oleju zakończyła problem, przejechałem 15 tysięcy i spokój. Co prawda mam do wymiany jedną pompkę bo odbiega od normy ale w jeździe tego nie znać ( jeśli by ktoś miał pewną 038130073AG to bym kupił )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kemot, a ile kosztował cię taki zabieg? Wiem, że te uszczelniacze nie są aż tak drogie ale robota też mnie ciekawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten mechanik który wymieniał wszystkie uszczelniacze wziął 100PLN + koszt uszczelniaczy (powód problem z zapalaniem jak przód był wyżej niż tył, paliwo ściekało do zbiornika), a ten drugi który szukał powodu szarpania (mechanik serwisu VW prywatnie) szukał 2 dni sprawdzał po kolei wszystko bo komputer niczego nie pokazywał, na końcu powiedział że weźmie pompowtryski do czyszczenia i w tedy okazało się że te nowe uszczelki przecięte na jednym wtrysku (wymiana tych uszczelnień, czyszczenie wtrysków ultradźwiękami, sprawdzenie kompresji i pozostałych podejrzanych elementów silnika) łącznie 200PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności