Skocz do zawartości
Crayo

B7 skrzynka bezpieczników - spryskiwacze szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Przestały mi działać spryskiwacze przedniej i tylnej szyby (nie słychać pracy pompki). Spryskiwacze reflektorów działają poprawnie. Obstawiam wiec, że przepalił się bezpiecznik. Czy ktoś z kolegów orientuje się, który z bezpieczników jest odpowiedzialny za spryskiwacze ? W skrzynce nie ma niestety karty informacyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest prawdopodobnie bezpiecznik 40. Pierwszy bezpiecznik od lewej w drugim rzędzie od dołu.

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według książki to nr 42, rząd 2 od dołu, bezpiecznik 3 od lewej. A może koledze tylko płyn zamarzł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może koledze tylko płyn zamarzł...
A może i tak... I co w takim wypadku ? Auto stało w ciepłym garażu przez noc - i dalej silniczek "nie kręci".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak płyn zamarzł a próbowałeś uruchomić spryskiwacz to się mógł spalić bezpiecznik, więc wystarczy sprawdzić. Jak nie bezpiecznik to może pompka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę wychodził z pracy to sprawdzę - jak się okaże e pompka to trzeba do serwisu - w końcu auto na gwarancji...

 

EDIT.

Sprawdziłem - bezpiecznik jest cały - czyli wizyta w serwisie

Edytowane przez Crayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według książki to nr 42, rząd 2 od dołu, bezpiecznik 3 od lewej. A może koledze tylko płyn zamarzł...

 

W B6 może tak ale w B7 to tak jak pisałem jest to bezpiecznik 40. Bezpiecznik 42 w B7 to "gniazdo wtykowe 12 V --U5--".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość, może komuś się przyda zestawienie wszystkich bezpieczników w Passacie B7.

 

Bezpieczniki w B7.pdf

 

a tu rozmieszczenie przekaźników w Passacie B7

 

Przekaźniki w B7.pdf

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu jeszcze do kompletu wykaz i umieszczenie sterowników w Passacie B7

 

 

Sterowniki wewnątrz samochodu

 

sterowniki wewnątrz B7.pdf

 

Sterowniki w bagażniku

 

sterowniki w bagażniku B7.pdf

 

Sterowniki w komorze silnika

 

sterowniki w komorze B7.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam objawy dokladnie jak w pierwszym mailu.

Przejrzalem wszystkie bezpieczniki po lewej stronie i sa one OK (w tym 40, 41, 42).

Ponadto ramiona wycieraczek pracuja, pompka (szyba przod tyl) nie... czyli to chyba nie bezpiecznik.

 

Macie pomysly nim wybiore sie do aso?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tom, bardzo przydatne linki, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho, właśnie w innym wątku wspominałem o takim samym problemie, czyli jest nas więcej. Dajcie znać czy rozwiązaliście problem, aktualnie jestem w Niemczech i zastanawiam się, czy nie podjechać do serwisu tutaj na miejscu. U mnie również działają spryski na reflektory, a nie działają na przedniej i tylnej szybie. Założyłem, że to zamarznięty płyn, ale faktycznie samochód stoi w garażu podziemnym od kilku dni (utrzymuje się ok. +10*C wg termometru), więc może faktycznie to coś innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po skutecznej wizycie w aso:

 

"zablokowany sterownik-pompka spryskiwaczy"

 

Trzeba było wymontować prawy halogen i ożywić pompkę załączając ją na krótko.

 

ps.

na forum jest wątek że to może być przekaźnik 460 - w moim przypadku to nie to.

 

 

Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też temat został wyjaśniony. Byłem dzisiaj w Autozentrum Wolfsburg, auto oddałem ok. 9:00, 15 minut temu gość dzwonił i powiedział, że naprawili usterkę. Chodziło o jakąś wtyczkę przy pompce od spryskiwaczy, wymienili ją i wróciło do normy (powiedział: "der Grund war ein Stecker bei der Pumpe, den haben wir ausgetauscht und es funzt wieder"). Naprawione oczywiście w ramach gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam możesz powiedzieć jak rozwiązałeś problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie mam ten sam problem wiec co najpierw spr bezpieczniki a pozniej pompke ? zeby wymienić pompkę to trzeba nadkole zdjać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, urbinio napisał:

Panowie u mnie mam ten sam problem wiec co najpierw spr bezpieczniki a pozniej pompke ? zeby wymienić pompkę to trzeba nadkole zdjać ?

która nie działa?

najpierw bezpiecznik sprawdzić, przekaźnik i na końcu do wymiany pompka.

Trzeba zdjąć zderzak aby dostać się do pompki na zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden spryskiwacz nie działa. Czy są trzy pompki do każdego spryskiwacza ?? Czyli nie możliwe żeby trzy padły na raz. Może jakiś kabelek się odlutowal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie pompy są na zbiorniku. Jedna od szyb a druga od reflektorów. Najpierw sprawdź bezpieczniki i przekaźnik. Na koniec zderzak w dół i czy prąd dochodzi na wtyczkach. Pamiętaj, że spryskiwacze reflektorów działają przy włączonych światlach mijania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności