Skocz do zawartości
lukisio

Impot auta z UE Holandii

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę nad zakupem auta dostawczego. Brak kolegi mieszka w Holandii i właśnie zastanawiam się czy nie sprowadzić jakiegoś autka.

 

Moje pytanie brzmi czy nie znacie procedur jakie panują w Holandii ewentualnie na co uważać.

 

I jak to jest z akcyzą? wg holenderskiego RDW auto jest ciężarowy powyżej 2l pojemności? powinno być zwolnione czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ciężarowe to w PL akcyzy nie płacimy, wogóle nie trzeba iść do Urzędu Celnego.

Nawet jeśli jest to mała osobówka zarejestrowana jako ciężarowy to też nie płacimy cła, no ale robiąc przegląd w PL diagnosta musi wpisać ciężarowy i ty muszą być spełnione takie warunki jak np: przegroda kabiny kierowcy, ( krata za przednimi siedzeniami)

Edytowane przez tomek.NL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o jakim aucie mówimy?

 

Tomek, z tym "krata za przednimi siedzeniami" to trochę przesadziłeś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje się wybrać po Renault Mastera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, kup sobie mastera, zapasową głowicę i wiadro wtrysków do niego hehe.

Sprinter byłby dobry, ale ten stary z silnikiem 2,9 na zwykłych wtryskach, bo te nowe to szajstwo, u mnie w firmie mają tych sprinterów kilka z 2008 roku i nie ma czym jeździć, bo bez przerwy u mechaników stoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkodza, że nie założyłeś tematu wcześniej :(.

21.11 sprzedałem Jumpera L4H3 z przebiegiem (realnym, udokumentowanym idt) = 110tyś km. z Belgii.

Silniczek 3.0

 

Zwróć tylko uwagę na zabudowę auta. Słyszałem od kolegi co w leasingach siedzi, że od stycznia VAT podobno można odliczać tylko od aut ciężarowych z jednym rzędem siedzeń. Pisze o tym bo już tzw. dubel kabina nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwróć tylko uwagę na zabudowę auta. Słyszałem od kolegi co w leasingach siedzi, że od stycznia VAT podobno można odliczać tylko od aut ciężarowych z jednym rzędem siedzeń. Pisze o tym bo już tzw. dubel kabina nie wchodzi w grę.

Nie no ja szukam 3 osobowego. Typowego dostawczaka na serwis. Ja aktualnie mam busa z 1 rzędem siedzeń i nie mogę VAT odliczać bo nie mam przegrody i w dowodzie jako 6 miejsc.

 

Szkodza, że nie założyłeś tematu wcześniej .

21.11 sprzedałem Jumpera L4H3 z przebiegiem (realnym, udokumentowanym idt) = 110tyś km. z Belgii.

Silniczek 3.0

Silniczek niczego sobie najmniej wysilony tylko szkoda, że długaśny... Ja szukam średniaka L2H2 :)

 

Ktoś może z Was sprowadzał auto z Holandii i zna procedury. Troszkę w sieci tego jest. Jednak wiadomo teoria teorią a praktyka mówi swoje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo jest prosto:

- kupujesz i wymeldowywujesz u nich, w RDW nadaja Ci numer tranzytowy i juz.

Problemy robia nasze wydzialy komunikacji. Dla tego polecam zamiast sluchac Nas, udaj sie do wlasciwego dla siebie WK i tam o wszytko dopytaj. Niby ustawa jest jedna ale jej interpretacje juz sa rozne. Tak bedzie najbezpieczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności