Skocz do zawartości
Gość klina

Jak dorobić do Climatronic z funkcją OFF funkcję ECON

Rekomendowane odpowiedzi

Schematy climatronica B4 dla wszystkich ze free przykro mi tylko że mój schemat do b3 który umieściłem na forum znalazłem na kilku płatnych portalach.

climatronik passat b4.pdf

schemat tolerance data.pdf

c1.pdf

c2.pdf

Edytowane przez JACU6X6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek B523 podepnij czujnik umieszczany w nagrzewnicy zamiast tego na wężu i zobaczymy czy zadziała - zaraz chłopaki zapodają numer vw bo ja w etce cienki jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o to chodzi ale ja walczyłem z Panelem takim i takim. Panel z OFF-em do załączenia dmuchawy potrzebuje przekaźnika, a z wersji z ECON już nie. Jak masz podpięty przekaźnik to nie będzie hulać. Ja zmostkowałem dwa kable które idą do przekaźnika i dmuchawa działała na panelu z ECON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy o to chodzi ale ja walczyłem z Panelem takim i takim. Panel z OFF-em do załączenia dmuchawy potrzebuje przekaźnika, a z wersji z ECON już nie. Jak masz podpięty przekaźnik to nie będzie hulać. Ja zmostkowałem dwa kable które idą do przekaźnika i dmuchawa działała na panelu z ECON.

A o którym przekazniku mowisz ?nr. i czy znajduje się na skrzynce z bezpiecznikami czy jest schowany dalej za skrzynka ?

Edytowane przez JacoVR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A o którym przekazniku mowisz ?

Prawdopodobnie o tym w skrzynce bezpieczników lewy górny róg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak mowi kolega lebow. nr nie pamietam jutro sprawdze, ale polozenie lewy gorny rog w skrzynce bezpiecznikow. Wtyczka z tyłu cienka zielona 3 przewody prawdopodobnie (u mnie takie są) cienki czarno-żółty (sterujący) zielono czarny (dmuchawa) czarno czerwony (+ 12V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro sprawdze,

Sprawdź sprawdź, być może jest inny numer (to duże oznaczenie) w wersji z Econ.

W manualnej klimie w B3 jest nr.13.

A wyczytałem ze trafiają się z dużym 105 i 140...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na jakimś niemieckim forum, że można w prosty sposób zrobić funkcję ECON wykorzystując kabel, który odpowiada za funkcję kick-down w automatycznej skrzyni biegów. Kabel ten leży luzem za skrzynką z bezpiecznikami (pod warunkiem, że mamy skrzynię manualną) i jest koloru fioletowego. Prawdopodobnie podając na niego masę wyłączy się sprężarka i wiatraki na chlodnicy. Nie sprawdzałem jeszcze tej metody. Jak napełnię klime napewno sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź sprawdź, być może jest inny numer (to duże oznaczenie) w wersji z Econ.

W manualnej klimie w B3 jest nr.13.

A wyczytałem ze trafiają się z dużym 105 i 140...

To już wiem o ktory chodzi u mnie jest 105 a u kolegi byl 106. Pytalem się o ktory chodzi bo nie sądziłem ze chodzi o główny przekaznik klimy tylko jakiś inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam odkopie temat.

Popraw proszę tego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to rozwieje wszelkie wątpliwości jeżeli chodzi o podzespoły elektroniczne Climatronica. Wczoraj też borykałem się z tym problemem w innym temacie ale ta dokumentacja wiele mi wyjaśniłe. Szkoda że jest w English ,ale jest wszystko ładnie przedstawione na ilustracjach.

climatronic-manual-eng.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin ja p.... mój schemat zamieszczony na forum kupe czasu temu ............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamieściłem tą samą dokumentację co ty to Sorry z plagiat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy o to chodzi ale ja walczyłem z Panelem takim i takim. Panel z OFF-em do załączenia dmuchawy potrzebuje przekaźnika, a z wersji z ECON już nie. Jak masz podpięty przekaźnik to nie będzie hulać. Ja zmostkowałem dwa kable które idą do przekaźnika i dmuchawa działała na panelu z ECON.

Zgadza się po wyjęciu przekaznika lewy gorny róg u mnie 105 i zmostkowaniu pinów 4 z 8 dmuchawa zaczela pracować. Nawet zczujnikiem na weżu wodnym. A jak podłączyłem czujnik od Passata B5 nr. 1H0 907 543 A pod kostkę z czujnika na wężu wodnym to dmuchawa jakby zaczela wiencej dmuchac powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,też dokupiłem sterowanie z Econ, po wsadzeniu i zmostkowaniu przekaźnika wentylator chodzi dużo wolniej niż na sterowaniu z OFF'em

Piszecie że możliwe inny czujnik temp,teraz mam na wyjściu z silnika 2pinowy biały.

Czy ktoś zrobił kompletną przeróbke z OFF na ECON i mógłby sie podzielić informacjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki że odkopuje temat może ktoś już doszedł jak przerobić na funkcję econ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorki że odkopuje temat może ktoś już doszedł jak przerobić na funkcję econ ?

W czym? b3 czy b4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zmienić panel na taki z ECON, i zmostkować przekaźnik o którym mowa wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi w b4

A bez zmiany panelu i mostkowania też się da. Wystarczy odnaleźć luźny przewód z wiązki klimy odpowiadający za kick-down w automatach. W manualnej skrzyni jest on nie podpięty nigdzie. Podajemy na niego masę poprzez włącznik i mamy wtedy econ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności