Skocz do zawartości
jawalpur

Usunięcie klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od lat nie używam klimatyzacji (uszkodzona) ale kompresor cały czas podpięty. Łożysko i sprzęgiełko zaczęło strasznie hałasować więc zdecydowałem się na permanentny demontaż. Da się przez zastosowanie krótszego paska? coś trzeba dodatkowo przerabiać? ktoś to już przerabiał? Z góry dzięki za info. Pozdr.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zmienić dwa paski oraz kółko napędzające pompę na takie bez klimy o nr 028 121 031 E kółko takie występuje w silnikach aaz 1z afn bez klimatyzacji jeśli chcesz to podam ci nr paska, sam taki zabieg przeprowadzałem przy swapie na tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli do wymiany koło pasowe pompy wody oraz 2 paski - proszę o nr tych pasków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11.5x730 oraz 6pk1043

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co lepiej byś zrobił sobie tą klimę niż przerabiać bez klimy będzie w lato ciężko wytrzymać w aucie w upalne dni lata to przecież nie są to aż takie koszta żeby tego nie naprawiać według mnie wymiana tych kół i cała zabawa nie jest warta świeczki lepiej to naprawić

Edytowane przez zomolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu kombinuję jak klimę dołożyć a ten chce się pozbyć takiego dobrodziejstwa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tu kombinuję jak klimę dołożyć a ten chce się pozbyć takiego dobrodziejstwa

To dlaczego nic nie mówisz? Climatronic za dobre pieniądze z 2E przemknął Ci koło oka...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

wiesz co lepiej byś zrobił sobie tą klimę niż przerabiać bez klimy będzie w lato ciężko wytrzymać w aucie w upalne dni lata to przecież nie są to aż takie koszta żeby tego nie naprawiać według mnie wymiana tych kół i cała zabawa nie jest warta świeczki lepiej to naprawić

Najlepsze jest to, stoisz sobie w korku.. Nowe fury okna pootwierane a Tobie zimno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma tego co się lubi, to się lubi co się ma:D a dobrodziejstwo z tego przy naprawie bardzo kosztowne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dlaczego nic nie mówisz? Climatronic za dobre pieniądze z 2E przemknął Ci koło oka...

Załamujesz mnie...

Jakby co to wal jak w dym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qdlik a jaka to dobra cena była? Ostatnio widziałem na znanym portalu aukcyjnym zestaw za 500zł, klimatyzacji ręcznej (kompletna z deską, chłodnicą na dwa wentylatory itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 500zł. można kompletny climatronic kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to żeby kupić kompletny. Bo się trafiają ale od rzeźników-pocięte wiązki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie chodzi o to żeby kupić kompletny. Bo się trafiają ale od rzeźników-pocięte wiązki itd.

Ode mnie miałbyś wszystko bo wkładałem do swojego to wiem co potrzeba. Stoi u mojego kumpla na złomie już dwa miesiące, niestety rozszabrowany. Dzwonił mi jak go przywiózł że jest i żebym brał climatronic.

Qdlik a jaka to dobra cena była?

Myślę że więcej niż 400 bym mu nie dał. Może mniej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że więcej niż 400 bym mu nie dał. Może mniej..

 

Cena bardzo dobra. Sam się zastanawiałem wiosną nad wrzuceniem klimatyzacji. Na forum jest bardzo wiele cennych porad. Jak poczytałem to okazuje się że nie jest to takie trudne. W tej chwili mam instalację Thermotronic: na zimę jak znalazł, ale latem to już żaden z niej pożytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie paska po biciu albo z zajechanym silnikiem. Klimę wyciągniesz na spokojnie, porobisz foty, fanty sprzedasz i wyjdziesz na zero albo lepiej. 3 lata temu kupiłem za 700 zł, przełożyłem klimę i spryski na reflektory a i tak zarobiłem na tym z 500 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności