Skocz do zawartości
andreas2

nie działa telefon RNS510

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączę się pod temat:

Czy jest możliwość tak ustawienia parowania telefonu, żeby robił to automatycznie po odpaleniu auta. Mam teraz nową fabię klasy "s" i tam łączy się automatycznie z moim tel lub innym jaki był wcześniej połączony. w moim pasku B7 2012 muszę wchodzić w funkcje i klikać "połącz". Czasami zadziała za pierwszym razem, a czasami za trzecim. Jakieś pomysły na automatyczne łączenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz wrzucić skan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skan czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skan z VCDSu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę gdzieś podjechać żeby zrobić ten skan. Ale czy jest taka funkcja żeby łączyło się z automatu po włączeniu auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś pomysły na automatyczne łączenie?

 

A zapisałeś ustawienia? Może były już wcześniej sparowane jakieś telefony, które należy usunąć i dopiero swój zarejestrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem przednie profile i mamy teraz dwa nowe- na dwa numery. Jak ciągle używam jednego telefonu to połączy, ale jak jest większa przerwa w użytkowany telefonu to potem na problem z łączeniem. W fabii mam tak że zawsze szuka od startu któregoś telefonu automatyczne. W pasku muszę dam kliknąć połącz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ciągle używam jednego telefonu to połączy, ale jak jest większa przerwa w użytkowany telefonu to potem na problem z łączeniem.

 

Nie wiem jak to jest w Passacie bo z reguły jeżdżę nim codziennie ew. co drugi. Natomiast w dostawczaku mam zestaw Nokii CK-7w i tam zarejestrowane dwa telefony i jak jeżdżę nim codziennie to jest ok. ale jak mam tygodniową przerwę to muszę go za pierwszym razem inicjować i później jest ok. Nie wiem od czego to zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale wsiadając do samochodu i odpalając go masz w telefonie bluetooth włączony? :)

U mnie zawsze szuka jednego z dwóch telefonów. Jak nie włączę wcześniej w telefonie bluetootha, to potem właśnie muszę wcisnąć połącz, żeby zaczął wyszukiwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem jeszcze jedną prawidłowość. Jak bateria w telefonie jest słaba (mniej niż 20%) to telefon ma problemy z połączeniem. Trwa to bardzo długo i zazwyczaj łączy w trybie HFP mimo że domyślnie mam premium. Jest to pewnie związane z trybem oszczędzania energii w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może głupie pytanie, ale wsiadając do samochodu i odpalając go masz w telefonie bluetooth włączony? :)

U mnie zawsze szuka jednego z dwóch telefonów. Jak nie włączę wcześniej w telefonie bluetootha, to potem właśnie muszę wcisnąć połącz, żeby zaczął wyszukiwanie.

 

Też myślałem że jak włączę bt w telefonie po uruchomieniu stacyjki jest gorzej. Ale to nie ma reguły. Muszę popróbować różnych wariantów ale auto ma ż więc może w weekend się uda. W skodzie jest tak że nawet jak bt w tel włączę po pół godziny jazdy to i tak zaraz sam łączy. Ma ciągłe wyszukiwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączyć rns 510 z telefonem moduł bluetooth jest pod siedzeniem na desce mam miejsce na taki dotykowy panel ale niestety nie posiadam tego panelu można to jakoś ominąć aby bluetooth działał z moim telefonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden panel na desce nie jest potrzebny, wystarczy moduł pod siedzeniem. Poszukaj w instrukcji jak sparować telefon - w tej chwili nie pamiętam, ale oczywiście musi być włączony bluetooth w telefonie, włączasz zapłon i wciskasz dwukrotnie przycisk słuchawki na kierownicy. Kod parowania to 0000. Jak to nie zadziała, to daj znać, sprawdzę w instrukcji w wolnej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żaden panel na desce nie jest potrzebny

 

Pod warunkiem że ma multikiere inaczej do parowania potrzebny jest adapter active(z dwoma guziczkami),oczywiscie wczesniej kodowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie wczesniej kodowanie
Tak, w B6 musiałem zmienić kodowanie, bo urządzenia nie mogły się sparować. W B7 już bez problemu paruje się z dowolnym telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A telefon w ustawieniach BT musi być jako widoczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do parowania oczywiście tak, później już nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak posiadam multikiere sprawdzę dzisiaj i odpiszę jak mi poszło dzięki z góry za pomoc

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Kolego "Duży" co rozumiesz przez zmianę kodowania...

Edytowane przez Noak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego "Duży" co rozumiesz przez zmianę kodowania...
Pierwszy punkt z wątku podanego przez Mnieteczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności