Skocz do zawartości
andreas2

nie działa telefon RNS510

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie poczytać troszkę, RNS510 nie ma telefonu, za obsługę telefonu odpowiedzialny jest moduł BT, który komunikuje się z FISEM i RNS'em choć nie każdy. Moduł z reguły znajduje się po fotelem prawym przednim.

 

To co piszesz jest ciekawe, ale ja mam ten moduł nie podłączony od zawsze a telefon mi działał i łączył się z RNS510. Ostatnio odpiąłem klemę z aku na 10 min i po podłączeniu telefon prawidłowo sparował się z autem. Ale dziś znów wsiadam do auta i znowu RNS nie widzi telefonu a po przyciśnięciu przycisku PHONE na navi tylko scisza się radio. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ja mam ten moduł nie podłączony od zawsze
Skoro ci się łączył to jednak coś musisz mieć pod siedzeniem pasażera. Może jednak sprawdź
Ale dziś znów wsiadam do auta i znowu RNS nie widzi telefonu a po przyciśnięciu przycisku PHONE na navi tylko scisza się radio. Jakieś pomysły?
Padł moduł BT. To się czasem zdarza, szczególnie wersje 730B lubiły padać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adres 19: CAN Gateway Plik etykiet: AKP\3C0-907-530-V3.clb

Oznaczenie elementu SW: 3C0 907 530 Q HW: 3C0 907 951

Komponent: J533 Gateway H13 0172

Weryfikacja: H13 Numer seryjny: 3620P105180189

Kodowanie: FDA07F46400602002002

Kod serwisu: WSC 47091 141 87642

VCID: 2F6DF27DBE438766327-807A

 

Znaleziono 1 błąd:

01303 - Urządzenie nadawczo-odbiorcze telefonu (R36)

004 - Brak sygnału / brak komunikacji

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01100100

Priorytet błędu: 2

Częstość błędu: 254

Wew.licznik błędów: 75

Przebieg: 193921 km

Wskaźnik czasu: 0

 

 

 

 

Coś takiego wyszło z autoscanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wmorde a co wyszło z autoscanu pod siedzeniem pasażera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wmorde a co wyszło z autoscanu pod siedzeniem pasażera?

 

Leży tam moduł który NIGDY nie był podłączony do instalacji a telefon jeszcze tydzień temu łączył się z autkiem bez problemów. Uprzedzam pytanie, telefon jest sprawny w innych autach działa bez problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Leży tam moduł który NIGDY nie był podłączony do instalacji a telefon jeszcze tydzień temu łączył się z autkiem bez problemów. Uprzedzam pytanie, telefon jest sprawny w innych autach działa bez problemów

 

Kolego uzupełnij profil o wiek ;)

Bo jak masz swoje lata to inaczej trzeba tłumaczyć, a inaczej jak jesteś upartym młokosem.

 

Powiem tak, żebyś zrozumiał, nie ma takiej fizycznej możliwości, żeby ci telefon działał na RNS-ie bez modułu bluetooth pod siedzeniem pasażera.

 

Chyba, że masz nowego Columbusa od skody, który ci się właśnie zepsuł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego uzupełnij profil o wiek ;)

Bo jak masz swoje lata to inaczej trzeba tłumaczyć, a inaczej jak jesteś upartym młokosem.

 

Powiem tak, żebyś zrozumiał, nie ma takiej fizycznej możliwości, żeby ci telefon działał na RNS-ie bez modułu bluetooth pod siedzeniem pasażera.

 

Chyba, że masz nowego Columbusa od skody, który ci się właśnie zepsuł ;)

 

 

Co do wieku to już niestety słuszny, a co do telefonu to dziś odłączyłem aku na 1 godzinę i po podłączeniu :ok RNS widzi mój telefon i normalnie mogę dzwonić i odbierać rozmowy. Moduł pod siedzeniem pasażera dalej jest nie podłączony. I jak to teraz wytłumaczysz?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma takiej fizycznej możliwości, żeby ci telefon działał na RNS-ie bez modułu
Moduł pod siedzeniem pasażera dalej jest nie podłączony. I jak to teraz wytłumaczysz?

1. Nie masz RNS-a tylko jakiś chiński klon, który ma BT "w sobie"

2. Przełóż moduł spod fotela pasażera do bagażnika (do prawej wnęki) i sprawdź czy telefon dalej ci się łączy. Skoro nie jest podłączony to bez znaczenia gdzie będzie leżał, a przynajmniej będziesz miał lepsze rozłożenie masy i obniżony środek ciężkości co zapewni ci lepsze trzymanie w zakrętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Nie masz RNS-a tylko jakiś chiński klon, który ma BT "w sobie"

no, albo nowego Columbusa od Skody z wbudowanym modułem ;) A Ty od razu tak pesymistycznie, że od razu chiński klon ;)

 

2. Przełóż moduł spod fotela pasażera do bagażnika (do prawej wnęki) i sprawdź czy telefon dalej ci się łączy. Skoro nie jest podłączony to bez znaczenia gdzie będzie leżał, a przynajmniej będziesz miał lepsze rozłożenie masy i obniżony środek ciężkości co zapewni ci lepsze trzymanie w zakrętach.

 

Takie rady w dziale tuning proszę.. ;) Masz świeże spojrzenie Marek, koledzy z tego działu to docenią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie rady w dziale tuning proszę..
Bynajmniej :P. To rada praktyczna bo homiczek strasznie kręci :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bynajmniej :P. To rada praktyczna bo homiczek strasznie kręci :DD

 

Nie chce mi się Tobie udowadniać że białe jest białe itd. Ale jak bardzo chcesz to mogę wysłać ci logi z przed odłączenia aku i po. Chińczyka nie mam , RNS orginał, jego numer będziesz miał w logu. A moduł za Twoją radą :brawo wyciągnąłem z auta i leży w garażu .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce mi się Tobie udowadniać że białe jest białe itd. Ale jak bardzo chcesz to mogę wysłać ci logi z przed odłączenia aku i po. Chińczyka nie mam , RNS orginał, jego numer będziesz miał w logu. A moduł za Twoją radą :brawo wyciągnąłem z auta i leży w garażu .

Pozdrawiam

 

Andrzej sprawdź czy po wodzie czasem też nie chodzisz ;)

Zrozum, że w RNS-ie nie ma takich podzespołów, które są odpowiedzialne za jego komunikację*z telefonem.

Wszystko jest realizowane przez moduł bluetooth. W oryginalnym RNS-ie, jak Ci Marek pisze nie ma takiej opcji.

 

Odłącz swojego RNS-a i sprawdź czy czasem dalej możesz odbierać połączenia telefoniczne kierownicą i czy na FIS-ie masz info o połączeniu. Jak nie to znaczy, że masz moduł w swoim RNS-ie wbudowany i to znaczy, że... nie masz RNS-a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......... no jakto przecież to nie tak, ależ oczywiście że ma Rns-a, tyle tylko, że nie tego właściwego tylko tego drugiego, najpewniej skośnookiego, i on jest oczywiście ori... ale w kopii vw dla inszego rynku.... i onże jest zdecydowanie lepsiejszy od tego z vw bo ma 3x więcej możliwości..... ori ma tylko 3w1 a teńże nowy ori tylko 11w1...........

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
......... no jakto przecież to nie tak, ależ oczywiście że ma Rns-a, tyle tylko, że nie tego właściwego tylko tego drugiego, najpewniej skośnookiego, i on jest oczywiście ori... ale w kopii vw dla inszego rynku....

 

.//////

(-) (-)

....-

.'----'

dobla dobla nafigcja panie, olginalna panie, kupować kupować :lol3

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój Panowie. Zdaje się, że Panu nie da się wytłumaczyć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Po naciśnięciu przycisku słuchawki na kierownicy nie pokazuje się menu telefonu. Kilka dni temu połączyłam swój telefon z samochodem, wszystko działało. Dzisiaj nie da się połączyć. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam problem. Po naciśnięciu przycisku słuchawki na kierownicy nie pokazuje się menu telefonu. Kilka dni temu połączyłam swój telefon z samochodem, wszystko działało. Dzisiaj nie da się połączyć. Proszę o pomoc

 

Odłącz aku na chwilę (dosłownie sekundę) i zobaczy czy zadziała, u mnie pomogło. Ale zaraz usłyszysz że jestem szarlatan :) , ale mnie to dynda co inni mówią.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób fotkę twojego sprzętu i wrzuć tu. Może się cuda wyjaśnia..Nie ma co się obrażać, wiedza się przyda każdemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, mam taki sprzęt

 

RNS510.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam podobny problem wszystko działało ok do puki nie zmieniłem karty SIM miałem na abonament a teraz na doładowanie i teraz telefon łączy się z modułem a na RNS brak połączenia. Włażę starą kartę SIM już nie aktywną i łączy się od razu oczywiście nie działa bo nie jest aktywna, czy ktoś może mi podpowiedzieć co jest za problem że nie łączy się . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności