Skocz do zawartości
andreas2

nie działa telefon RNS510

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Może już ktoś z Was miał podobny problem. Nie moge przełączyć RNS 510 z trybu "RADIO" w tryb "PHONE". Jedyną reakcją po wciśnięciu PHONE jest wylączenie głośników z muzyką i pokazanie sie małej ikonki z przekreślonym głośnikiem. Na ekranie nadal jest menu od radia. Normalnie po wciśnięciu PHONE powinno sie pokazać menu telefonu niezależnie czy jest włączony czy też nie Bluetooth. Co to może być, macie może jakieś pomysły? Sprawdzałem kostki przy module, niby wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zachowuje RNS jak w ogóle nie ma modułu. Może Ci zdechł? Z telefonem się łączy?

Sprawdź jeszcze kostki przy RNSie.

Edytowane przez Majosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak się zachowuje RNS jak w ogóle nie ma modułu. Może Ci zdechł? Z telefonem się łączy?

Sprawdź jeszcze kostki przy RNSie.

Tak właśnie myślałem, ze on w ogóle nie widzi modułu. Cała nadzieja w tym, ze sie wypięła kostka w radiu, chociaż sama z siebie wypiąć sie nie powinna. Czy łączy sie z telefonem? Normalnie po wejściu do auta połączenie powinno nastąpić automatycznie tzn na wyświetlaczu telefonu powinien pojawić się komunikat czy nawiązać połączenie - a tutaj nic, cisza... Jest jakiś sposób, żeby sprawdzić sam moduł czy umarł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie moge przełączyć RNS 510 z trybu "RADIO" w tryb "PHONE".

 

Przeniesione na miejsce,czyli do działu Nawigacja.Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niedawno też zamilkł moduł Bluetooth. Nawet w VCDS nie dało się wejść w "telefon". Sprawdziłem bezpiecznik - okazał się dobry, ale wypięcie go i wpięcie z powrotem pomogło. Telefon działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz telefon na FISie??? navi zachowuje sie tak jak przy braku telefonu. W radiu kostka raczej sie nie wypiela, bardziej prawdopodobne ze pod fotelem troche podgniła od wilgoci (usytuowanie modułu nie jest najszczesliwsze). Wypnij kostje od modułu pod fotelem, zobacz czy nie zasniedziała,ew zapsikaj czyms i wepnij znowu. Jak nie zadziała i nie ma telefonu na FISie to padł moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie FIS tez nie pokazuje telefonu a powinien. Sprawdziłem bezpieczniki (i te w desce i te pod maską) - wszystko OK. Odłączyłem od modułu kostkę, odłączyłem wtyk od anteny - wszystko OK. Tylko nadal nie mam telefonu... Muszę skombinować na chwilkę drugi moduł i go podpiąć. Wtedy wszystko będzie jasne. Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Sądzę, że w moim "kombajnie" (taki odpowiednik RNS 510) bluetooth zakończył swój żywot. Objawy są następujące: po włączeniu bluetooth następuje wyciszenie radia i na ekranie pojawia się klawiatura telefonu i wszystkie przyciski, ikona cały czas miga gdy funkcja bluetooth jest włączona (można to włączać i wyłączać). Działa też regulacja głośności. I to wszystko. Nie ma żadnej reakcji po wciśnięcie przycisków(sygnał bip działa). Telefon nie odnajduje urządzenia. Mam wrażenie jakby zawiesiło się oprogramowanie. Resetowanie nie pomogło. Nie mam zielonego pojęcia, co może być tego przyczyną i co uczynić żeby to draństwo zaczęło działać. Wdzięczny będę za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem dzisiaj auto z RNS 510

nie wiem czy modul bluetooth to standard czy nalezy go dokupic ale u mnie identycznie nie widzi sie z telefonem i nacisniecie guzika PHONE powoduje jedynie wyciszenie.

 

Czy kazde auto z RNS 510 ma bluetooth??

 

drugie pytanie: czy jest mozliwe ze nie mam czytnika AUX?? w instrukcji napisano ze jest lub w schowku lub w podlokietniku ale ani tutaj ani tutaj go nie widze. o co chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy modul bluetooth to standard czy nalezy go dokupic ale u mnie identycznie nie widzi sie z telefonem i nacisniecie guzika PHONE powoduje jedynie wyciszenie.

 

Czy kazde auto z RNS 510 ma bluetooth??

 

Jak sie ma RNS 510 to nie znaczy że możesz mieć też telefon po BT, zerknij pod siedzenie pasażera czy masz tam moduł, jak tak to jaki nr jest

 

 

drugie pytanie: czy jest mozliwe ze nie mam czytnika AUX?? w instrukcji napisano ze jest lub w schowku lub w podlokietniku ale ani tutaj ani tutaj go nie widze. o co chodzi??

 

AUX jest na samym dole schowka pod podłokietnikiem na tunelu środkowym, jak tam nie ma to znaczy że go nie masz. Nie każdy kto ma RNS 510 ma AUX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za profi odpowiedz.

wyglada na to ze mam golego RNS 510

 

w podlokietniku jest czarna plastikowa zaslepka.

 

dziwne bo w ustawieniach jest zaznaczony ptaszkiem bluetooth ON

 

kolejny problem to ze na kierownicy nie mam funkcji MUTE w moim poprzednim b6 z 2007 roku z RNS310 mialem tak ze jak chcialem wyciszyc jednym guzikiem to naciskałem na sluchaweczke po lewej stronie kierownicy i bylo cicho. A teraz tak nie mam.

 

Ogolnie zalezalo by mi na kontakcie do kogos z wrocławia ewentualnie Dolnego slaska kto sie na tym zna i potrafilby mi podpiac i zaprogramowac brakujace elementy.

 

Smieszna konfiguracja bo wizualizacje partronica mam :)

 

jakie sa koszta modulu bluetooth i AUX IN i czy duzo roboty jest z podpieciem tego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam że śmiecę w tym wątku ale nie mogę zakładać nowych temetów ( dlaczego?)

Otóż po próbie upgradu RNS'a do softu 2660 wywałiło mi bląd a następnie w nawigacji przestał działać toutch screen.

Sciągnołem najnowszy soft 3980 i jakoś udało mi się go załadować, ale w dalszym ciągu panel dotykowy nie reaguje. Pomuszcie proszę może ktoś miał już kiedyś taki problem????

 

@mariofester, zaczął bym od wgrania jakiegoś starego softu 0900, 1100 jak bedzie ok to dopiero 3810

 

Piszcie w odpowiednich wątkach, ten nie jest do tego problemu.

Potem robi się bałagan, czytasz wątek i "RNS 510 - nie chce przełączyć w tryb PHONE" a tu wypowiedzi że nie działa toutch screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20120417_191146.jpg

 

To jest jak rozumiem moduł który powinien działac, lecz nie działa sprawdzilem wszystkie bezpieczniki miernikiem i wszystko wydaje sie ok modulu nie widzi w zadnych ustawieniach nawet w media nie ma odtwarzania przez bluetouch a bylo i zniklo. co jest nie tak ? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam to samo. Naciskam Phone i wycisza się radio i pojawia głośnik przekreślony. Moduł pod siedzeniem jest. Adapter Nokia z "Active Bluetooth" jest w uchwycie.

Ktoś wie co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy VW Bluetooth Touch Adapter 3C0051435TA działa z każdym sterownikiem telefonu. Ja posiadam taki: 1K8 035 730 C zagra to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra poradziłem sobie.

 

Zmieniłem kodowanie modułu 1K8 035 730 C na: 412100 i wszystko śmiga nie potrzebuję już adaptera na desce.

Edytowane przez madison2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra poradziłem sobie.

to fajnie, ale jak nie chcesz podzielić się jak to zrobiłeś to przynajmniej się nie chwal. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem mianowicie po przyciśnięciu przycisku "PHONE" wyłącza mi się tylko głośnik a nie otwiera się zakłądka telefonu. Do tej pory wszystko było oki. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdziłeś na początek parowanie modułu BT z telefonem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poczytać troszkę, RNS510 nie ma telefonu, za obsługę telefonu odpowiedzialny jest moduł BT, który komunikuje się z FISEM i RNS'em choć nie każdy. Moduł z reguły znajduje się po fotelem prawym przednim.

Edytowane przez grabotg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności