Skocz do zawartości
DoubleJabolG

Wymiana rozrządu 3BG 1.9 TDI PD manual

Rekomendowane odpowiedzi

witam, poproszę o podanie sprawdzonych dobrych (nie muszą być najtańsze) elementów rozrządu do vw passat 1.9 tdi 74kw, rok produkcji 2003, ewentualnie mogę podać nr VIN jeśli to pomoże. Z góry dziękuję, za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , u mnie znak z napinacza nie jest w tym okienku tylko z pol cm przed , jak odpale silnik to tez sie nie rusza , dam wiecej gazu to sie ruszy, cos nie tak ? rozrzad ma najechane 50 tys. sam go wymienialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedę w nie długim czasie zabierał się za rozrzad przy moim pasku, tylko ze wymienie już przy nim więcej rzeczy ;o

duza różnica cenowa jest miedzy elementami ina a hepu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bedę w nie długim czasie zabierał się za rozrzad przy moim pasku, tylko ze wymienie już przy nim więcej rzeczy ;o

duza różnica cenowa jest miedzy elementami ina a hepu ?

 

Ina to rolki i pasek a hepu to pompy wody i na tym cała różnica się kończy. Pytanie o roznice cenowe w tym przypadku jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma ochotę to może skrobnąć co warto jeszcze przy aucie zrobić jak już nadejdzie moment wymiany rozrządu. Do mojej pierwszej wymiany jeszcze około 20 tyś km ale z chęcią poczytam co warto za jednym zamachem wymienić, przesmarować, zakonserwować, poluzować / dokręcić itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napinacz i pasek wielorowkowy , napinacz i pasek klimy - sprawdzic -wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam od siebie że warto sprawdzić i wymienić przy okazji uszczelniacz wałka rozrządu i uszczelniacz wału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Piszę tutaj, bo nie mogę założyć nowego tematu.

 

Temat dotyczy VW Passat B5 FL 1,6 benzyna AZL 2002 rok. - WYMIANA ROZRZĄDU

 

Postanowiłem to napisać ponieważ przed i w trakcie roboty nigdzie nie mogłem znaleźć nic na ten temat jeżeli chodzi o ten silnik. Jest pełno informacji ale tylko o 1,9TDi.

 

Postanowiłem wymienić:

- rozrząd (pasek, pompa wody, napinacz (wszystko SKF)),

- pasek klinowy,

- olej,

- filtr oleju,

- filtr powietrza.

 

Często spotkałem się z pytaniami czy trzeba ściągać cały przód. Moim zdaniem trzeba. Nie wyobrażam sobie precyzyjnej roboty jaką jest ustawienie rozrządu bez stania na przeciwko rolek itp... A o wygodzie to nawet nie mówię. Wiadomo, że to dużo roboty, ale jak ktoś chce dobrze to zrobić to polecam.

 

1. Odkręcamy śruby mocujące grill. Wyciągamy grilla, wcześniej demontując uchwyt do otwierania maski.

2. Odkręcamy śruby mocujące zderzak. Na przodzie kilka, i pod nadkolami.

3. Ściągamy zderzak.

4. Teraz kolej na pas. Odpinamy wszystkie kostki, od lamp, sygnału, klimy itd..

5. Odkręcamy belkę. Tutaj może być problem z odkręceniem niektórych śrub. Złamałem dwa torxy.

6. Spuszczamy płyn chłodniczy.

7. Odkręcamy śruby mocujące pas (chłodnica + chłodnica od klimy jak jest) i delikatnie odstawiamy na wężach od chłodnic na bok. Nie odłączałem chłodnicy od klimy.

8. Mamy całość przed oczami. Ściągamy pasek klinowy krótki, długi.

9. A teraz ważne! Ja miałem stare znaki. Pokręciłem pare razy kołem, znaki się zgrywały więc poszedłem krok dalej. Ale zanim ściągniecie koło dwupasowe to na nim jest znak fabryczny.

10. Teraz też coś co może sprawić problem, czyli ściągnięcie koła dwupasowego. Odkręcamy 4 śruby imbusy. NIE ODKRĘCAMY TEJ ŚRODKOWEJ. Następnie ściągamy koło. To jest stop aluminium więc jest zapieczone, ale to trzeba po prostu ściągnąć przez tą środkową śrubę. Demontujemy obudowę plastikową, metalową i mamy pasek na wierzchu.

11. Wymieniłem pompę wody, napinacz i pasek. Wszystko skręciłem. Zakręciłem kołem kilka razy, znaki się dalej zgrywają. Zacząłem składać.

12. Podczas składania, wymieniłem, rolkę napinacza paska klinowego i pasek.

13. Złożyłem wszystko do kupy. Zalałem płynem chłodniczym. I jeszcze bez zderzaka odpaliłem auto. Wszytko gra i buczy.

14. Zagrzałem olej bo jeszcze go wymieniałem.

 

Jeżeli ktoś będzie miał bardziej szczegółowe pytania piszcie. Całość zajęła mi coś około 10 godzin, ale nie spieszyłem się.

 

Dołączam kilka zdjęć.

 

[ATTACH=CONFIG]149760[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]149761[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]149762[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]149763[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]149764[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]149765[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]149766[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]149767[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]149768[/ATTACH]

Edytowane przez pukiell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , czy temp.otoczenia i silnika ma wplyw na wymiane rozrzadu tzn , na instrukcji napinacza jest rysunek - silnik-termometr-napinacz ? wymienialem rozrzad przy +5 stopniach , przy rozgrzanym silniku wskazowka troche wychodzi za wyciecie w napinaczu , czy nie jest zbyt mocno napiety pasek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat. :)

 

Posiada ktoś z Was schemat wymiany rozrządu do AWX lub BGW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki schemat ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jaki schemat ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki schemat ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

 

 

 

Przeoczyłem ten film, dzieki! :)

Tu są pokazane momenty dokręcania śrub, a o taki schemat mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moment dokrecania napinacza masz na obudowie rozrzadu a reszta w ksiazce sam naprawiam , pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam parę pytań muszę w Pasku wymienić szklanki wałek panewki i głowicę muszę dać do szlifu i do sprawdzenia i czy ktoś z kolegów ma foto poradę na temat demontażu głowicy?? i czy pompowtryski też mam zdjąć?? czy to już firma robić albo to się zostawia?? I z jakimi momentami się dokręca śruby głowicy i mocować panewek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I z jakimi momentami się dokręca śruby głowicy i mocować panewek??

Na opakowaniu uszczelki pod glowice bedziesz mial napisane z jakimi momentami nalezy dokrecac glowice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności