Skocz do zawartości
kszysiozeszcze

Swap Climatronica - nie działa układ chłodzenia silnika

Rekomendowane odpowiedzi

niestety po problemie z podłączeniem climatronic-a przyszedł czas na problem z ukłądem chłodzenia silnika . .. .

 

 

w woli przypomnienia b3 z 1989r. silnik RP

 

 

wtyczki które pasowały do siebie podłączyłem zostało to co poniżej widać:

 

IMG_20141111_172402_1.jpg

 

od lewej :

 

Biała wtyczka -

 

czerwony przewód - podłączam do stałego plusa bo z tego co zauważyłem po instalacji kabel ten idzie jako czerwony do czujnika w chłodnicy

 

przewód czarny z żółtym paskiem - z doświadczenia wiem że plus po stacyjce

 

 

Żółta wtyczka

 

przewód zielony - nie wiem ??

przewód niebieski z czerwonym paskiem - nie wiem ??

 

Niebieska dwu pinowa wtyczka (fabrycznie podłączony tylko jeden przewód) przewód brązowy z białym paskiem - nie wiem.....

 

 

 

 

Wtyczka wiatraka :

 

 

IMG_20141111_171304_1.jpg

 

 

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie

Brązowy przewód - masa

Czerwony z czarnym paskiem - bieg szybki - idzie do sterownika wentylatorów w dużą kostkę

Czerwony z białym paskiem (idący z kostki N w tablicy bezpieczników) bieg wolny - rozumiem że napięcie na nim powinno się pokazać jak uruchomię klimatyzację a że mamy temperaturę zewnętrzną jaką mamy (u mnie dzisiaj 4st) klima się nie uruchomi a co za tym idzie wiatrak nie odpali ???

 

 

 

Czujnik w chłodnicy:

 

 

IMG_20141111_171653_1.jpg

 

 

Przewód czerwony - jak pisałem wyżej idzie z białej wtyczki w komorze dałem na niego stały plus

 

Przewód czerwony z żółtym paskiem to ten od wolnego biegu ???? idzie do dodatkowych przekaźników (fota poniżej ) a dokładnie do przekaźnika nr 153 i tu mam kolejne pytanie czy pomimo że do gniazda w przekaźniku 153 idą 3 przewody nie ma znaczenia jeżeli ten właśnie przekaźnik ma 4 nóżki ???

 

Przewód czerwony z białym paskiem - idzie w stronę ściany grodziowej tam łączy się z wiatrakiem i po połączeniu wchodzą do sterownika też w dużej kostce

 

 

IMG_20141111_171911_1.jpg

IMG_20141111_171919_1.jpg

 

 

Wiatrak pracuje na "krótko" na obu biegach - sprawdzone

Napięcie jest na czerwonym kablu od białej kostki do czujnika

 

Chciałem to sprawdzić również "na sucho" żeby nie próbować tego jak już zaleję auto płynem bo nie wiadomo co będzie . . .. .

 

Więc czajnik do garażu , woda do czajnika , czujnik do wody w czajniku i co ??? woda się zagotowała i ni hu** wiatrak się nie włączył . . . .

 

Kupiłem nowy czujnik dalej to samo . . .. Ktoś coś??

 

Dodam że kieruję się schematami które zamieścił ormowiec , na 1 stronie jest wersja bez klimy a na 7 z klimą ale żaden z nich w 100% nie odpowiada moim kolorom kabli albo nie potrafię tego rozkminić .. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żółta wtyczka

 

przewód zielony - nie wiem ??

przewód niebieski z czerwonym paskiem - nie wiem ??

Te przewody idą do sterownika silnika. Musisz je dorobić i wpiąć w wolne piny w ecu.

 

a że mamy temperaturę zewnętrzną jaką mamy (u mnie dzisiaj 4st) klima się nie uruchomi a co za tym idzie wiatrak nie odpali ???

I jeszcze brak czynnika w układzie. Bez tego też ani rusz..

 

 

i tu mam kolejne pytanie czy pomimo że do gniazda w przekaźniku 153 idą 3 przewody nie ma znaczenia jeżeli ten właśnie przekaźnik ma 4 nóżki ???

Wg schematu tak ma być.

 

W załączniku masz dobry schemat ale po niemiecku...

cm.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te przewody idą do sterownika silnika. Musisz je dorobić i wpiąć w wolne piny w ecu.

 

a wiesz konkretnie które piny ??? mój rp-kowy sterownik poradzi sobie z tym ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

o boże zielony jestem jak na to patrzę . .. . .. nie ogarnę tego po niemiecku . .. .

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Bardziej angielskiego nikt nie ma ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wiesz konkretnie które piny ??? mój rp-kowy sterownik poradzi sobie z tym ?

Musisz mi podać mi ile masz pinów w sterowniku i jego nazwę. Powinien sobie poradzić, to tylko kwestia sterowania obrotami na jałowym. Bez tego też da się jeździć...

 

 

Bardziej angielskiego nikt nie ma ??

Ciężka sprawa cokolwiek wynaleźć jeżeli chodzi o schematy. A przekopałem trochę internetu.. Może ktoś ma i się podzieli.. Taki jak podałem przykładowy w załączniku przygarnąłbym cały do b3 gdyby ktoś miał..

165_light_switch.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

191_air_conditioning.jpg

Schemat sterowania wentylatorów po angielsku. W prawdzie jest od klimy manualnej ale w climatronicu sterowanie wentylatorami jest podobnie.

Edytowane przez lukjanow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie z pozycjami od 29 do 42 u dołu schematu to jest sterownik ECU ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

I jeszcze dwa pytania

 

Przewód r/w - red/white kończy sie na G ? - ground ?? Nieeee ??

Czym właściwie są te linie u góry "30" "31" "X" "15" itd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To urządzenie z pozycjami od 29 do 42 u dołu schematu to jest sterownik ECU ?

Nie. Podaj mi model ecu ilość pinów to powiem Ci gdzie podpiąć climatronic.

 

 

Przewód r/w - red/white kończy sie na G ? - ground ?? Nieeee ??

Nie. Dlatego chciałbym uzyskać pełny taki schemat do b3 ponieważ iż brakuje tu legendy, które złącze i urządzenie jak się nazywa.

 

 

Czym właściwie są te linie u góry "30" "31" "X" "15" itd ?

30 stały plus

31 masa

x x-kontakt

15 plus po stacyjce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za podpowiedzi bo właśnie bez tej legendy zacząłem błądzić , jak tylko skończą robotę to pędem do garażu " rozpakuje" kompa i zaraz podaje wszystko co tam wgczytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20141112_164615_1.jpg

IMG_20141112_164859_1.jpg

 

To tak na szybko , jak za mało to pisać

 

Numery na ECU

 

GÓRNY - 0 280 000 711

DOLNY - 443 907 403

IMG_20141112_164730_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że piny 15 i 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie mam na rozpisce zaznaczonych kolorów. Podłącz najpierw zielony na 15 ten drugi nie podłączaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a tą resztę podłaczyć tak jak wczoraj na początku opisałem ??? Jak myślisz próba z czajnikiem jest wiarygodna ?? I jeszcze jedno jaki powinien być czujnik w chłodnicy do takiego zestawu ? Czujnik na dwa zakresy temperatur czy na jeden zakres ??

Edytowane przez kszysiozeszcze
ortografia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ECU silnika to:

pin 15 - kabel niebieski

pin 16 - kabel zielony

 

Wtyczka od silnika wentylatorów i od czujnika temperatury na Twoich zdjęciach wskazuje, że potrzebny jest czujnik chłodnicy dwuzakresowy (3- pinowy; 95*C/105*C).

Reszta jest na schematach.

Edytowane przez lukjanow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok fajnie czyli wychodzi że wszystko mam , czujnik też , a co z brązowo-białym bo nie widzę go na schemacie ??

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

edit nr 1.: gdzie idzie ten przewód 2,5 R/W czerwono-biały ?? to jest G - ground ?? rozdzielczość słaba :/

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

edit 2 .: "G" 1,0 po lewej stronie schematu idzie do małego "d" a to co ??

 

przydałby się jakiś opis tych skrótów nie męczyłbym waszych głów .. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W silniku 1.8 ABS jest on nigdzie nie podłączony, więc u Ciebie będzie chyba tak samo. Służy on do uruchamiania wentylatorów po zgaszeniu silnika niezależnie od czujnika w chłodnicy ale to trzeba mieć dodatkowy czujnik przy głowicy, a w 1.8 ABS go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli powiem ci że u mnie właśnie na starym czujniku sie włączały po zgaszeniu to coś zmieni ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą się włączać jeśli czujnik na chłodnicy tak uzna. Po prostu jest drugi czujnik przy głowicy, którego w 1.8 nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli muszę go mieć skoro u mnie wisę włączały , szczerze to nawet nie wiem gdzie go szukać . ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz go mieć. Czujnik na chłodnicy może też się włączyć jak jest wyłączony silnik.

 

Co do schematu:

kabel zielony (Twoje G) idzie do kabiny do tej kostki, którą podłączasz do ECU (1 zdjęcie w 1 poście)

kabel czerwono-biały 2,5 idzie do N2

Edytowane przez lukjanow
moja pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności