Skocz do zawartości
head

Kamerka w aucie i gniazdo zapalniczki.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie gniazda zapalniczki. Zdecydowałem się wyprowadzić nowe gniazdo gdyż mam do podłączenia dwie kamerki a gniazda z przodu uzywam do nawigacji a plątanina kabli jest strasznie drażniąca. Podpiąlem sie pod zapalniczke i sie okazało, że prad tam nie ginie po zamknięciu auta na czym mi najbardziej zależy. Gdzie najlepiej sie wpiąć aby napięcie ginęło? I którędy najlepiej puścić kable do bagażnika? Na razie utknąłem pod tylną kanapą. A chciałbym wyjsc za gniazdkami w bagażniku.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być kamerka cofania (skoro szukasz w bagażniku) to podłącz się pod zasilanie żarówki wstecznego.

A jeżeli zwykła to jedyne miejsce jakie jakie mi przychodzi do głowy to zacisk "X75" w skrzynce bezpieczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kamerki do nagrywania podczas jazdy. Mam dwie, jedna na przód druga na tył. Tylko zależy mi na tym aby nie były włączone cały czas a kable chciałbym pochować. Mógłbyś mi przybliżyć położenie owego zacisku? Jutro bym to ogarnął.

 

Wielkie dzięki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest "pod" bezpiecznikami.

Jak odkręcisz dolną cześć deski rozdzielczej pod kierownicą (ta cześć z włącznikiem świateł) to zaraz przy słupku lewym.

Tam są zaciski (śrubki z kablami). Wystarczy na kabel założyć "oczko" i odkręcić nakrętekę, dołożyć swoje i już.

A, zacisk jest żółty a pozostałe są czerwone.

Sprawdź miernikiem i o ile się nie pomyliłem to na tym zacisku 12V pojawia się po zapłonie dopiero.

Poniżej zdjęcia obrazujące (zapożyczone z forum) więc patrz po "żółtych" strałakach ręcznej roboty a nie po czerownych (nie dotyczą tematu).

A zacisk nazywa się 75X

 

dafota.2.k7m1415645850o.jpeg.smbezp.jpeg&th=3903

dafota.2.qlj1415645947c.jpg.smzacisk.jpg&th=3564

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kolego za pomoc! Teraz działa jak działać powinno [emoji2]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zapomniał napisać że podłączając jakiekolwiek dodatkowe przewody pod zaciski śrubowe widoczne na zdjęciach [nie ma znaczenia czy przed czy po zapłonie] BEZWZGLĘDNIE należy dać na takie przyłącze bezpiecznik o amperażu dopasowanym do odbiornika jaki będzie tam zasilany.

Przy braku bezpiecznika narażacie się w najlepszym przypadku na zwarcie i spalenie samochodu a w najgorszym już chyba nie trzeba pisać co się może stać podczas jazdy w najmniej spodziewanym momencie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Head, prosze bardzo.

 

Grzechhh, nie wspomnialem ale fakt bezpiecznik to koniecznosc. Mozna kupic gotowe gniazdo z bezpiecznikiem i przewodami w motoryzacyjnym za jakies 2zl i zalozyc na przewod "+"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę lipa, że po wyłączeniu zapłonu prąd nadal jest na zapalniczce. Kamerkę za każdym razem trzeba odłączać, a przecież ma funkcje włączania po zapłonie. Trochę to denerwujące. Żona chciała matę grzewczą na tylne siedzenie, ale jak zapomni wyłączyć to ma aku padnie więc zimno w ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tyłu nie lepiej poprostu w gniazdo zapalniczki w bagolu? czy tylko ja mam tam dwa gniazda(variant highine)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też są dwa gniazda w bagażniku, ale nie wiem czy znika w nich napięcie po wyłączeniu zapłonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znika. Dlatego założyłem ten wątek. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności