Skocz do zawartości
SZYLO

Wysokie spalanie na biegu jałowym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, parę tygodni temu zmieniałem rozrząd w Passacie z silnikiem BMM (2007r), auto zrobiło się mułowate więc sprawdziłem synchronizację wałka rozrządu wynosiło ponad -3,5, ustawiłem na 0,0 auto znowu ma tzw. kopa. Wcześniej spalanie na biegu jałowym wynosiło 0,6l/h teraz wynosi 0,9l/h nie pomaga włączenie funkci econ nic się nie zmienia, na zimnym silniku spalanie wynosi 1,3l/h ogólnie wydaje mi się że na trasie też spalanie wychodzi troszkę więcej jak powinno, mało tego silnik troszke głośniej pracuje, zastanawiam się nad ustawieniem synchronizacji troche na -1 albo +1 tylko właśnie jaka wartość jest lepsza - czy + ??

 

Logi :

Adres 01: Silnik (03G 906 021 MR)

 

11:09:20 Grupa 001: Injection Quantity

819 /min Engine Speed (G28)

7.7 mg/suw Injection Quantity

8.7*KW Injection Duration (specified)

67.5*C Coolant Temperature (G62)

 

11:09:20 Grupa 002: Idle Speed

819 /min Engine Speed (G28)

0.0 % Accel. Pedal Pos. Sensor 1 (G79)

0 01 1 Operation Status

67.5*C Coolant Temperature (G62)

 

11:09:20 Grupa 003: Exhaust Gas Recirculation (EGR)

819 /min Engine Speed (G28)

225.0 mg/suw Exhaust Gas Recirculat. (spec.)

225.0 mg/suw Exhaust Gas Recirculat. (actual)

79.3 % Exhaust Gas Recirc. Duty Cycle

 

11:12:12 Grupa 007: Temperatures

50.4*C Fuel Temperature (G81)

 

23.4*C Intake Air Temperature (G72)

66.6*C Coolant Temperature (G62)

 

11:12:12 Grupa 008: Injection Quantity Limitation I (Torque Limitation)

819 /min Engine Speed (G28)

0.0 Nm Torque Request (Driver)

185.4 Nm Torque Limitation

139.1 Nm Smoke Limitation

 

11:12:12 Grupa 009: Injection Quantity Limitation II (Torque Limitation)

819 /min Engine Speed (G28)

-1280.0 Nm Torque Request (Cruise Control)

Transmission Limitiation

139.1 Nm Torque Restriction

 

 

11:13:17 Grupa 010: Charge Pressure Control

215.0 mg/suw Mass Air Flow (actual)

999.6 mbar Atmospheric Pressure

979.2 mbar Boost Pressure (actual)

0.0 % Accel. Pedal Pos. Sensor 1 (G79)

 

11:13:17 Grupa 011: Charge Pressure Control

819 /min Engine Speed (G28)

1071.0 mbar Boost Pressure (specified)

979.2 mbar Boost Pressure (actual)

80.5 % Charge Pressure Control Duty Cycle

 

11:13:17 Grupa 012: Glow Plugs

11111111 Glow Status

0.00 s Pre-Glow Period

14.29 V Supply Voltage (Terminal 30)

66.6*C Coolant Temperature (G62)

 

-----------------------------------------------------------------------------

17:01:32 Grupa 004: Unit Injector

819 /min Engine Speed (G28)

1.9 *ZGMP Injection Start (specified)

9.2*KW Injection Duration (specified)

0.0*KW Torsion Value

 

17:01:52 Grupa 005: Start Conditions (last Engine Start)

819 /min Engine Speed (G28)

16.7 mg/suw Start Injection Quantity

48.0 Start Synchronisation

81.9*C Coolant Temperature (G62)

Edytowane przez SZYLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metodą małych prób, tzn ustawienie 0,0 nie musi być tym najlepszym. W poprzednim aucie regulując kąt synchronizacji obserwowałem spalanie na biegu jałowym oraz korekcje na pompkach. Najlepszym ustawieniem było uzyskanie najmniejszego spalania 0,4l/h oraz zbliżonych wartości na pompkach. Auto wtedy odpalało z półobrotu a praca silnika była zdecydowanie cichsza.

Kąt regulowałem na rozgrzanym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przed zmianą rozrządu spalanie potrafiło spaść do 0,5 l/h teraz jest 0,7 l/h jak powyłączam wszystkie odbiorniki, a 0,9 l/h jak chodzi klima, kąt synchronizacji ustawiony na 0 , też jestem ciekawy jak był ustawiony wcześniej bo nie miałem jeszcze kompa i tego nie sprawdzałem. Było by fajnie gdyby koledzy z forum podzielili się swoimi ustawieniami, może to by dało jakiś obraz, jakie ustawienie jest najlepsze dla naszych TDIków.

Edytowane przez robibobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim, spalanie na jałowym wynosiło 0,7, po zmianie mapy na 135 KM waha się 0,6-0,7. Nie wiem czy to tak powinno być ale znajomy ma w swoim BKC ma spalanie 0,5. U kogo jest cos nie tak? A może tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem, ale chyba zostawie tak jak jest, auto pali z półobrotu, dziwi mnie tylko jedno że na zimnym silniku MFA pokazuje 1l/h a na VCDS Blok 015 pokazuje 0,80L :ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj przestawiłem kąt synchronizacji wałka rozrządu z 0,0 na -1,0 . Spalanie na fisie spadło , teraz mam 0,5l/h bez klimy i 0,7l/h z klimą, czyli pomogło, a do tego auto wyraźnie się lepiej zbiera :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj przestawiłem kąt synchronizacji wałka rozrządu z 0,0 na -1,0 . Spalanie na fisie spadło , teraz mam 0,5l/h bez klimy i 0,7l/h z klimą, czyli pomogło, a do tego auto wyraźnie się lepiej zbiera :ok

 

A jak pracuje silnik? Nie masz wrażenia że jest głośniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się , że nawet trochę ciszej niż wcześniej. Ja jestem zadowolony z tej zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem ekspertem, ale to pokazywane zużycie paliwa nie jest precyzyjne i wcale się tym nie sugeruję. Ani jak kupiłem auto to, to nie działało dobrze, ani teraz nie jestem pewny. Kalibrowałem już je dwukrotnie w ciągu 5 lat, bo pokazywało bzdurne wyniki. Teraz już na to nie zawracam uwagi wcale i nie chce mi się latać z kablem aby to ustawiać. Sam wymieniałem rozrząd z blokadami, zgodnie tym co mówi serwisówka VW, każdy krok wymiany sprawdzony po 3 razy. Po tej wymianie spalanie w pasacie żekomo spadło mi z 6,7 na około 5,5 litra wg. tego liczniczka. No niby byłem uradowany, ale jak się okazało auto dalej paliło te około 7 litrów. Tylko ten pokazywacz na desce zaczął oszukiwać. Podejrzewam że kat zapłonu się zmienił to i pokazywanie się zmieniło, a auto dalej paliło w rzeczywistości tyle co przed wymianą. Prędzej miałem kąt -2 chyba, a zaraz po wymianie dokładnie 0. Albo już nie pamiętam, przed wymianą może było 0 a po wymianie z blokadami -2. W każdym razie było 0 oraz -2.

 

Generalnie po zmianie synchronizacji konta, auto ani pracuje ciszej, ani nie ma zmiany w mocy, ani nie zauważyłem żadnych zmian. Jeździ tak jak jeździło, zapala dokładnie tak samo jak zapalało. Może tylko mój egzemplarz tak reaguje, albo taka zmiana jaka była u mnie nie wprowadza żadnych negatywnych efektów w pracy silnika.

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jestem ekspertem, ale to pokazywane zużycie paliwa nie jest precyzyjne i wcale się tym nie sugeruję. Ani jak kupiłem auto to, to nie działało dobrze, ani teraz nie jestem pewny. Kalibrowałem już je dwukrotnie w ciągu 5 lat, bo pokazywało bzdurne wyniki. Teraz już na to nie zawracam uwagi wcale i nie chce mi się latać z kablem aby to ustawiać. Sam wymieniałem rozrząd z blokadami, zgodnie tym co mówi serwisówka VW, każdy krok wymiany sprawdzony po 3 razy. Po tej wymianie spalanie w pasacie żekomo spadło mi z 6,7 na około 5,5 litra wg. tego liczniczka. No niby byłem uradowany, ale jak się okazało auto dalej paliło te około 7 litrów. Tylko ten pokazywacz na desce zaczął oszukiwać. Podejrzewam że kat zapłonu się zmienił to i pokazywanie się zmieniło, a auto dalej paliło w rzeczywistości tyle co przed wymianą. Prędzej miałem kąt -2 chyba, a zaraz po wymianie dokładnie 0. Albo już nie pamiętam, przed wymianą może było 0 a po wymianie z blokadami -2. W każdym razie było 0 oraz -2.

 

Generalnie po zmianie synchronizacji konta, auto ani pracuje ciszej, ani nie ma zmiany w mocy, ani nie zauważyłem żadnych zmian. Jeździ tak jak jeździło, zapala dokładnie tak samo jak zapalało. Może tylko mój egzemplarz tak reaguje, albo taka zmiana jaka była u mnie nie wprowadza żadnych negatywnych efektów w pracy silnika.

 

Poczekaj jak będą chłodne dni to zobaczysz różnicę jak masz zły kąt ja miałem -3 lub - 4 to jak było zimo minusowe temp to odpalał gorzej ! Już w kilku paskach się z tym spotkałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tych ustawieniach co opisałem auto zawsze odpalało bez problemu przy mrozach -20*C. Nigdy nie zauważyłem żadnej różnicy. Czy zima, czy lato czy cokolwiek. Może jak jest kąt -4 albo +4 to coś się dzieje, ale przy tych ustawieniach co ja mam to nie widzę żadnej różnicy w pracy silnika. Obecnie nie wiem jaki jest kąt, ale zaraz po wymianie rozrządu sprawdzałem to kilka razy i dopatrywałem się zmian w pracy silnika. Nic się nie zmieniło, nie było żadnej magii ani nic :) Prędzej było wszystko ok, potem też było wszystko chyba ok :)

 

BTW. prędzej napisałem błędnie, to nie jest chyba kąt zapłonu tylko synchronizacji.

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zmieniłem na -1 i powiem że spalanie spadło do 0,6L na postoju, silnik ciszej pracuje, jak przestawiłem na +1,5 to spalanie na postoju wzrosło mi do 1,2L :krzeslem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobnie w 2.0TDI PD 16vsynchronizacja na 0 spalanie 1.0l przy synchronizacji -3.6 -3,9 spalanie 0.8l spalanie z VAG'a

bawić się dalej synchronizacją żeby zbić spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! U mnie spalanie na rozgrzanym silniku 0.5l a z klimą 0.7l 1.9 TDI mapa na 136 kucy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja ostatnio ustawiłem kąt synchronizacji z 4.9 na -0.6 spalanie na jałowym wzrosło do 1l/h ale tak jakby sie dynamiczniej zbiera. Ale dzisiaj zatankowałem do pelna i komputer pokazał mi że na pełnym baku przejade tylko 940 km gdzie zawsze pokazywał od 1050 do 1150. czy to może być wina kąta. Niby wg serwisu jest ustawiony dobrze.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam ja ostatnio ustawiłem kąt synchronizacji z 4.9 na -0.6 spalanie na jałowym wzrosło do 1l/h ale tak jakby sie dynamiczniej zbiera. Ale dzisiaj zatankowałem do pelna i komputer pokazał mi że na pełnym baku przejade tylko 940 km gdzie zawsze pokazywał od 1050 do 1150. czy to może być wina kąta. Niby wg serwisu jest ustawiony dobrze. Dodam tylko że jutro wymieniam EGR bo z niego cieknie czy to może byc jego wina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Passata B6  kombi 1,9 BKC i takie pytanie do was, na postoju cały czas pokazuję mi 0.9 l/h  bez klimatyzacji i innych urządzeń ( temp. silnika 90 ) średnie spalanie pokazuje mi ponad 8 l .

Jakie macie spalanie na biegu jałowym oraz średnie ?? 

Z góry dzięki za informacje i ewentualną przyczynę takiego spalania :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności