Skocz do zawartości
suvoproste

Problem z mocą 1.8 ADR

Rekomendowane odpowiedzi

Membranę kleiłem z powodzeniem płynną uszczelką silikonową Reinz osil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autko jeździ jak dawniej, teraz zostało tylko gaz wystroić bo po tych perypetiach się trochę rozregulowało.

Gruszkę skleiłem małą łatką rowerową (od strony zewnętrznej tak żeby w razie oderwania nie poszły strzępy w elektrozawór lub dolot, od środka klejem który kupiłem u szewca. Dół powrócił, ale dalej coś "przytrzymywało" obroty na górze. Okazało się, że to wężyk podciśnienia taki grubszy który idzie z tyłu silnika do przepustnicy. Wyglądał na cały ale po wyjęciu okazało się że na kolankach jest rozsypany a w środku był zebrany jakiś twardy nagar który go praktycznie całkowicie blokował więc do końca nie wiem czy było brane lewe powietrze czy nie było brane wcale. Po wymianie góra wróciła i lecą obroty aż miło :)

Pora zająć się komfortem przed zimą, bo lustra i siedzenie kierowcy nie grzeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat.

Mój APT też nie jedzie ani na benzynie ani na gazie.

Cały dolot sprawdzony plus wymienione wężyki do tego ostatnio pojawił się gwizd cichy podczas przyspieszania w okolicach 2 tys obrotów na kazdym biegu na postoju tego nie ma.

Znajomy mechanik stwierdził, że mogą to być gumy kolektorwa ssącego (te 4 złączki gumowe) Przeczytałem tutaj kilka tematów ale nikt o tym nie wspominał. Ciężko to dostać.

Filtr powietrza mam zmieniony sonda i przepływka wg kompa jest ok żadnych błędów nie ma.

Przez ostatnie dwa dni zdarzyło się ze po zgaszeniu auta na rozgrzanym silniku po zapaleniu momentalnie w sekndzie gasło. Dopiero przygazowanie pomagało i auto nie gasło.

Wąż odmy muszę wymienić bo jest jak plastelina prawie.

Gruszka działa.

Jak nie pomoże wymiana tej uszczelki i odmy to nie mam pomysłów.

Czy żeby zdjąć kolektor ssący trzeba demontować ta metalową rurę w której idzie płyn chłodniczy na górze silnika??

Edytowane przez Podkopnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności