Skocz do zawartości
Gość darek2006

Passat 1,9TDI '04 - wyciek oleju z INTERCOOLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darek2006

Ostatnio mechanik zauwazyl ze mam wyciek oleju z intercoolera - mala plama na oslonie dolnej silnika i spocony kolnierz uszczelki - mechanik powiedzial ze to normalny objaw tych modeli - jeszcze jezdze - moc ok, ale za tydz. do warsztatu - czy wy tez macie tez podobne wycieki, co grozi silnikowi jak jeszcze troche z tym pojezdze (jezdze spokojnie - max do 3000 obr.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spox jest to normalne zjawisko jeśli w minimalnych ilościach (tyle co na Palec) to nie ma powodów do paniki. Przy turbinie zawsze się troszkę poci dolna rura powietrza przy wejściu do IC.

 

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszczelnienia w turbinie popytaj w okolicy ile chcą za wymianę uszczelniaczy powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już Cię to tak niepokoi, to ściągnij albo poproś mechanika żeby ściągnął przewód na turbinie idący od filtra powietrza. Sprawdzisz w ten sposób czy są duże luzy oraz czy wirnik przynajmniej części zimnej jest w całości. Jeżeli moc w porządku, nie zostawiasz chmury białego/błękitnego dymu oraz nie dolewasz znacznych ilości oleju to nie masz się czym przejmować. Jak ma paść to padnie i tak bez ostrzeżenia.

 

(...)(jezdze spokojnie - max do 3000 obr.)

 

Czasami daj popalić motorowi, inaczej zacznie Ci się zbierać sporo nagaru chociażby we wspomnianej turbinie co w konsekwencji doprowadzi do niesprawności w działaniu kierownic spalin - później problem z przeładowaniem, przechodzenie w trym awaryjny itd. Jak masz wyprzedzać to tak żwawo a nie oszczędzać, nawet do odcięcia go ciągnij - puki silnik ma smarowanie to nie jesteś go w stanie tak uszkodzić.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

styczeń 2007...kotlet jak nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre, patrzyłem na datę ostatniego posta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka,ja mam ten sam problem poci mi sie przy intercoolerze,do tego stopnia ze zcieka mi olej po dolnej osłonie i skapuje raz po raz na ziemie,w wyniku czego musiałem dolac oleju,acz kolwiek auto sie zbiera dobrze nie kopci i ma moc....co robić czyzby turbina na wykończeniu???pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam podobny problem ostatnio wymieniałem filtr powietrza i rozkręciłem węże no i w turbinie na dole było trochę oleju przeraziłem się sprawdziłem luz turbiny i nic nie wyczułem, na obudowie interkoolera też się poci, poza tym moc ok, oleju nie bierze, dymi mało raczej na jasno, czy to normalne czy trzeba się wziąc za robote?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne w układzie interkulera zawsze jest trochę oleju niestety vw wymyślił sobie szybo złączki które maj oringi uszczelniające jak się trochę wysłużą to się poci komplet wszystkich oringów na weże to około 150 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie passat ale podobne auto a zwłaszcza silnik. Mi kapało z intercoolera, przykapcał na niebiesko od czasu do czasu i brał olej (trasa Polska - Anglia na bagnecie potrafiło zjechać z max na min). Wymieniłem pokrywę zaworów na nową od audi oraz olej z 5w30 na 5w40 Motula, wyczyszczone węże dolotowe, przejechane prawie 5000tys km i nie kapie, nie kopci nawet na zimnym jak odpalę, EGR przestał pluć olejem no i trasa Polska - Anglia a z bagnetu może milimetr zniknęło oleju. Nie wiem jak mój mechanik to sprawdził ale powiedział że separator był walnięty w pokrywie zaworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościowi spocił się intercooler a wy go do turbiniarza za 1,5kpln.Solidarnosć.Panowie.Imperializm wam zaszkodził.Poradźcie co byście sami zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników.

czy wyciek oleju przy intercoolerze może powodować zapach spalenizny, który czuć tylko przy rozgrzanym silniku i tylko przy przednim kole po stronie kierowcy (bliżej kabiny) - dodam jeszcze że gdy otworzę maskę, zapachu nie czuję to samo przy bezpiecznikach wszystko ok. elektryka ok i ogólnie wszystko działa. owszem mocno zadymi gdy mocno dodam gazu ruszając ze świateł ale zapach pojawił się niedawno. jeżdzę paskiem od niedawna (zrobiłem ok 7000 km) i nic się do tąd nie dzieje. liczę na jakieś sugestię bo od kiedy mam autko czytam wasze wypowiedzi i już parę razy mi pomogły ale nie znalazłem podobnego tematu w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej sprawdz to bo na zmine trzeba dmuchac pozniej moze Cie to 3x wiecej kosztowac jak teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Siwybar

Witam, wszystkich. Mam taki problem, zauważyłem jakiś wyciek, podejrzewam że jest to z węża intercoolera. Dokładnie na dwóch łączeniach. Na załączonych zdjęciach widać to dokładniej. Nie jestem pewien czy zmienić oringi? Na jednym ze zdjęć widać taki grzybek znajduję się pod złączeniem jest on zaolejony możliwe żeby to wąż na niego puszczał?

04052010.jpg

04052010_007.jpg

04052010_002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jednym ze zdjęć widać taki grzybek znajduję się pod złączeniem jest on zaolejony możliwe żeby to wąż na niego puszczał?

 

możliwe, bo ten grzybek to zaślepka w układzie chłodzenia, więc z tamtąd napewno oleju nie puszcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień oringi i bedzie po kłopocie, przerabiałem to u siebie 10 kwietnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wladek2511

Witam...mam passata 2,5 TDI przebieg 225tyś....mam problem dotyczący wycieku oleju z turbo do interkulera...to znaczy znajduję się spora ilość oleju

w rurze do interkulera oraz sam interkuler częściowo zalany został...czyściłem go kiedy autko miało przejechane 223tyś i na dzień dziejszy jest znowu zalany(ic) czy to znaczy że turbo jest do regeneracji? i to jakaś grubsza sprawa czy coś innego? aczkolwiek autko nie straciło na mocy i przy ciepłym silniku nie dymi jak mu wkręce....proszę o pilną odpowiedz...dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też nie stracił mocy, nie kopci, a codziennie pod IC mała plamka mi się pojawia.

Myślałem, że był gdzieś zabrudzony i przez upały po prostu się skraplał.

Upały ustały, a plama nadal się pojawia. IC od spodu przy rurze jest mokry, co najlepiej zrobić i jak zdiagnozować usterkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej w tych okolicach pochodzi z odmy lub z turbosprężarki. Jeżeli nie ubywa sporych ilości oleju to jeździć i nic nie robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To normalne w układzie interkulera zawsze jest trochę oleju niestety vw wymyślił sobie szybo złączki które maj oringi uszczelniające jak się trochę wysłużą to się poci komplet wszystkich oringów na weże to około 150 zł :)

 

Witam gdzie idzie kupić te oringi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności