Skocz do zawartości
Matwiejko

Zmiana skzyni biegów z FRK na DQS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Przymierzam się do wrzucenia tej DQS, mam silnik avf, ale skrzynia jest pięciobiegowa z tym że nie jest to FHN z AWX tylko jakaś starsza (te co były montowane w AFN przed liftem  3000obr = 140km/h), po prostu ktoś zrobił przekładke  z automatu na to co miał pod ręką :D. 

Stąd moje pytanie czy sprzegło prawodopodbnie 228mm może zostać? (będzie wzmocnione) oraz czy poza wybierakiem z  potrzebuje coś jeszcze dodatkowo załatwiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana z 5 biegowej na 6 biegowa jest bardziej kłopotliwa bo wymaga wymiany kilku elementów poza samą skrzynia są na pewno inne łapy, rozrusznik, sprzęgło, wybierak oraz brakuje dystansu. Na forum Audi A4 temat przyzwoicie opisany. Gdybym miał 5 biegowa to raczej by została , no chyba, że jest z nią problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już po wymianie sprzęgła na BRD oraz skrzyni na DQS. Jak zwykle pojawiły się problemy i mechanik nie dał rady ustawić wstecznego (już na skrzyni FRK mialem czasami problem by wrzucić wsteczny). Dopiero jak zabrałem samochód i przejechałem kilka km wsteczny z oporem ale wchodzi. Problemem jest sam wybierak i muszę go zmienić na używkę po regeneracji. Co do samej skrzyni tone avf po programie nie czuć specjalnie różnicy. Tylko 5 i 6 bieg jest trochę inaczej zestopniowany. Na 6 biegu przy 2000 obr/min autko jedzie jakieś 110 km/h. Co do szumów to mam wrażenie , że buczenie skrzyni już nie występuje ale słychać taki metaliczny szum z prawej strony od jakiś 30 czy 40 km/h. Obawiam się, że teraz ujawniły się łożyska lub zostało coś uszkodzone przy wymianie. Mam nadzieję, że skrzynia jest ok. Człowiek chce lepiej a wychodzi jak zawsze. Teraz szukam zwrotnic aluminiowych wraz z dolnym wahaczem i zacisków od audi A4 B7 3.0 TDI pod tarcze 321 mm. Jak już mam zmieniać łożyska to lepiej zainwestować w alu zwrotnice. Czy ktoś przerabiał może wtyczki od czujników bo w alu są inne ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, bulon1 napisał:

Ja już po wymianie sprzęgła na BRD oraz skrzyni na DQS. Jak zwykle pojawiły się problemy i mechanik nie dał rady ustawić wstecznego (już na skrzyni FRK mialem czasami problem by wrzucić wsteczny). Dopiero jak zabrałem samochód i przejechałem kilka km wsteczny z oporem ale wchodzi. Problemem jest sam wybierak i muszę go zmienić na używkę po regeneracji. Co do samej skrzyni tone avf po programie nie czuć specjalnie różnicy. Tylko 5 i 6 bieg jest trochę inaczej zestopniowany. Na 6 biegu przy 2000 obr/min autko jedzie jakieś 110 km/h. Co do szumów to mam wrażenie , że buczenie skrzyni już nie występuje ale słychać taki metaliczny szum z prawej strony od jakiś 30 czy 40 km/h. Obawiam się, że teraz ujawniły się łożyska lub zostało coś uszkodzone przy wymianie. Mam nadzieję, że skrzynia jest ok. Człowiek chce lepiej a wychodzi jak zawsze. Teraz szukam zwrotnic aluminiowych wraz z dolnym wahaczem i zacisków od audi A4 B7 3.0 TDI pod tarcze 321 mm. Jak już mam zmieniać łożyska to lepiej zainwestować w alu zwrotnice. Czy ktoś przerabiał może wtyczki od czujników bo w alu są inne ? 

Metaliczny szum z prawej strony rozpoznany. Mechanik skręcając całość przestawił osłonę tarczy hamulcowej. Masakra - tarcza dotykała osłony stąd metaliczny dźwięk chrobotania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności