Skocz do zawartości
cocosek

DYNAUDIO- prośba o opinnie użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam prośbę do wszystkich posiadaczy Systemu Audio DYNAUDIO, chciałbym żebyście opowiedzieli o swoich wrażeniach jakie macie słuchając muzyki . Sam mam w planach modyfikacji swojego auta żeby dorzucić ten system oraz wyciszenie drzwi. Nie jest to tani mod bo wyjdzie pewnie około 3000 pln i chciałem się dowiedzieć czy to jest warte i faktycznie robi takie 'boom'. Mile widziane osoby które miały zwykłe głośniki i są po takiej właśnie przekładce.

 

Słuchałem muzyki ze wzmacniaczem Blaupunkt pnp 475 i gra to nawet dobrze, czy da się to porównać z DYNAUDIO?

 

Jeśli ktoś z okolic Warszawy ma Passata z takim systemem to chętnie bym podjechał i posłuchał parę minut muzyki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam blaupunkt szału nie robi, nie ma co porównywać z dynaudio, przydałoby się dołożyć do tego kolejnego wzmaka z subwooferem w bagażniku, wymiana głośników przód np. morel tempo 6 i tył np. Helix B 62C i powinno to zagrać lepiej niż dynaudio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam prośbę do wszystkich posiadaczy Systemu Audio DYNAUDIO, chciałbym żebyście opowiedzieli o swoich wrażeniach jakie macie słuchając muzyki

Jeśli zależy Tobie na jakości dźwięku, a nie na "łomotaniu" muzyką, to myślę, że warto zainteresować si modyfikacją. W porównaniu do fabrycznego zwykłego nagłośnienia jakiegokolwiek samochodu, Dynaudio rzeczywiście ładnie brzmi.

Jeśli chodzi o koszty-nie spiesz się z zakupem, tylko powoli wyszukuj ofert na allegro. W ostatnich dwóch tygodniach sprzedał się zestaw głośników ze wzmacniaczem, okablowaniem oraz blendami na drzwi za 1750zł... Cierpliwości i udanych modyfikacji :)

http://allegro.pl/vw-passat-b6-dynaudio-zestaw-komplet-okazja-i4683252825.html

Gdyby tuner tv sprzedał mi się tydzień wcześniej, to ten zestaw już by u mnie leżał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem nie wiadomo jakim miłośnikiem muzyki ale nie ukrywam że jak jadę samochodem sam to lubię sobię odkręcić mocniej muzykę.

 

Fabryczny zestaw nie jest zły w Passacie więc jestem ciekaw jak gra audio premium dedykowane do tego auta.

 

Krawcol no ta cena była bardzo dobra z Twojego linka... gdyby znów był podobny zestaw kupiłbym bez zawahania .

 

Będę przeglądał Allegro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fabryczny zestaw nie jest zły w Passacie

Jest tragiczny ;) Ale na serio jest kiepski, żaden fabryczny zestaw dobrze nie gra-możesz sobie najwyżej radio posłuchać, a nie nacieszyć się fajną muzą.

Moja rada-szukaj Dynaudio, lepszy dźwięk, frajda z modyfikacji :)

Taki zestaw jak w linku trafia się raz na jakiś rok... Jak coś takiego zobaczę, to dam Tobie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja przeglądam codziennie allegro i ciągle jakieś chore ceny rzędu 2,5-3 tyś pln. Ale pisze jak znajdziesz coś za przyzwoite pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę podepnę się pod wątek- do CC zestaw Dynaudio to dość spory wydatek- widzę kwoty około 3tyś bez wiązki. Czyli z wiązką, przeróbkami realnie wyjdzie więcej nawet przy samodzielnym montażu. (4-5k?)

 

Czy nie lepiej za tą kwotę zbudować zestaw od podstaw niż robić przekładkę? Chyba robota prostsza niż przerzucanie wiązki w całym aucie:) Czy Dynaudio rzeczywiście jest na tak wysokim poziomie że nie można tego porównywać do wygłuszenia i samodzielnego montażu systemu audio za około 3000pln? (bo jakby nie patrzeć używka z allegro, od kogo by nie była jest bez gwarancji, a czy wszystko OK okazuje się po montażu czyli czasami 2-3 tygodniach:)

 

Dopytuję bo mam wrażenie że do aut często są wkładane tanie przetworniki, a wiele płaci się za firmę (miałem na tej zasadzie w jednym aucie zestaw JBLa). A w porównaniu do standardowego zestawu większość głośników przyzwoitych firm (Focal, Hertz itp.?) zestawionych z dodatkowym wzmacniaczem i subwooferem zagra rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do CC zestaw Dynaudio to dość spory wydatek- widzę kwoty około 3tyś bez wiązki. Czyli z wiązką, przeróbkami realnie wyjdzie więcej nawet przy samodzielnym montażu. (4-5k?)

Trzeba cierpliwości i można znaleźć kompletny zestaw za mniej niż 2tyś-patrz post nr 2. Montaż samemu robisz :)

Jeśli chodzi o jakość dźwięku-miałem w B6 Dynaudio o sobie chwalę. Grało rzeczywiście ładnie, w aktualnym aucie mam Mark Levinson i 19 głośników-gra lepiej niż Dynaudio. Oba zestawy grają czysto, znacznie lepiej niż papierowa fabryka.

 

A w porównaniu do standardowego zestawu większość głośników przyzwoitych firm (Focal, Hertz itp.?) zestawionych z dodatkowym wzmacniaczem i subwooferem zagra rewelacyjnie.

Chcesz, żeby czysto i ładnie grało-montujesz Dynaudio. Chcesz, żeby łomotało i żeby włosy drżały na głowie-montuj zestaw z Subwooferem-wizyta u laryngologa gwarantowana ;)

Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od zestawu Audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzieć w temacie bo sam go zakładałem i mam już u siebie DYNĘ na pokładzie.

 

Podpiszę się pod słowami Krawcola, jeśli ma grać czysto i ładnie to montuj Dynę, jeśli chcesz żeby w aucie waliło jakby Ci 20 kilowy młot spadł na dach to nie rób ori tylko składaj sam od początku wszystko. Słuchałem takiego zestawu dobranego indiwidualnie i jak dla mnie to kaszana, Tuba to jakaś porażka, po dwóch piosenkach miałem ochotę już wysiąść z samochodu , walenie jest nie do wytrzymania i na pewno nie nadaje się do jazdy w trasę. DYNa nie ma może super mocnego basu, ale nawet przy ustawieniach Basu na max i odkręceniu radia głośniej jest to przyjemne dla ucha i da się wytrzymać( zrobiłem 400km słuchając cały czas głośno muzyki ), dźwięk jest po prostu czysty i ładnie gra. Zaraz się znajdą tacy co powiedzą Ci że sama seria w passacie gra ładnie i po co dokładać Dynę. Nie ma nawet porównania do serii , Dyna gra zdecydowanie lepiej.

 

Co do kosztów, to musisz cierpliwie czekać i wertować serwisy z ogłoszeniami aż się trafi w końcu to co potrzebujesz...

 

Ja kupiłem kompletne Dynaudio z całymi wiązkami w drzwi x4 , oraz wiązkę główną za 2250 PLN. Głośniki są z 2013 roku więc są w miarę świeże. Cena 3tyś pln to porażka, te zestawy wiszą już odkąd pamiętam i nikt tego kupić nie chce. Ja równiez wyciszłałem auto ( same drzwi) to dodatkowy koszt około 700 PLN - za bardzo dobrej jakości maty wyciszające + pianka na tapicerkę od wewnątrz.

 

Myślę że z kwotą 4 tyś to przesadziłeś. Jak będziesz robił sam wszystko i kupisz w dobrej cenie dynę to max 3-3,5 tyś jesteś w stanie się zamknąć.

 

Łap PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą dla Dynaudio może być wzmacniacz z DSP np. HELIX PP 40 DSP taki jak ja mam, bądź HELIX PP 50 DSP . Instalacja prosta bez żadnych przeróbek, wpinamy się adapterami w fabryczną instalację i tyle. Tylko koszt takiego Helix-a z DSP to ok 1600-2000 zł z okablowaniem.

Filmik z montażu

i jeszcze jeden jak to gra w Passacie B5 http://www.youtube.com/watch?v=3_0ufowss4s. Dodatkową zaletą jest to, że system można rozbudować. Wzmacniacz HELIX PP 50 DSP jest 5 kanałowy i ma dodatkowo wyjście na subwoofer (można dokupić suba dedykowanego do tego wzmacniacza). HELIX PP 40 DSP ma z kolei dodatkowe wyjście umożliwiające podłączenie dodatkowego wzmacniacza, który może zasilać subwoofer. Oczywiście można wymienić również głośniki, wygłuszyć drzwi.

 

Ja Helixa zamontowałem pod siedzeniem, tam gdzie w oryginale jest wzmacniacz Dynaudio

 

gb785_dsp3.jpg

 

w bagażniku w kole zapasowym dołożyłem drugi wzmacniacz, który zasila suba w boczku bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - Mam system Dynaudio wraz z wiązką do Passata B6 (2007 r). Czy on będzie pasował do Passata B7 z 2012 r?

W sensie czy plastki wewnątrz będą pasować? Będę wdzięczny za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie plastiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy czy wewnątrz - wymiary głośników, zaczepy, zaślepki itd. Mam zamiar kupić 2012 r, a to dynaudio zalega mi od dawna. Chcę wiedzieć czy będzie pasowało. I ewentualnie czym to napędzać, żeby ładnie grało. Czy takie firmowe radio z dużym wyświetlaczem się nadaje? czy to się na coś zmienia?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio gra nieżle. Czy można we własnym zakresie dołozyć subwoofer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak właściwie to jak to jest z tym Dynaudio bo na All... są różne zestawy tzn. głośniki kpl. Dynaudio ale wzmacniacze to już są różne począwszy od Panasonika po Blaupunkty. Wiązki też różne. U mnie w Pasku mam 10 głośników i takiego wzmaka:

22.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek ale dynaudio ma 10 głośników może to masz sound system ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczesniej B6 i gralo bardzo dobrze, teraz mam B7 z Dynaudio i gra Rewelacja jak dla mnie, 10 glosnikow = 600W. Efekt i muzyka super !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek , Jesteś pewny że masz 10 głośników? 10 miało tylko DYNA o ile się nie mylę. Patrząc po fotce masz jedynie Sound System. Wzmak od dyny jest bardziej prostokątny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym mam zwykłe radio, w drugim Dynaudio. Po zasmakowaniu Dynaudio czasami jadąc ze zwykłym radiem po prostu zwykłego nie włączam. Bywa,że wieczorem idę do garażu posłuchać muzy z dyny.Mimo że drzwi są pozamykane to rodzinka wchodzi z uwagami abym sciszył bo po domu się roznosi.Jak dla mnie super.Seria to jakaś porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja nie chciałem powiedzieć, że mam Dynaudio bo nie mam. Chodzi mi tylko o to, że przeglądając aukcje na all.. widzę zestwy z różnymi wzmacniaczami, m.innymi z takimi co jest u mnie. Zastanawia mnie to czy nie jest w takich przypadkach jakaś ściema. W poprzednim B6 miałem też 10 głośników i to był jakiś Moonson czy coś takiego i wzmacniacz był prostokątny na dwa wtyki. Tu w B7 mam inny wzmacniacz i instalację na 1 złączu. Jak przejrzałem schematy to wystarczyło by przełożyć tylko piny i byłoby ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności